×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Депутатите отхвърлиха предложението за руската ваксина Спутник V


07 Май 2021, Петък, 18:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Основният аргумент на критиците на идеята бе, че продуктът не е одобрен от Европейската агенция по лекарствата

След дълги спорове, висок тон и напрежение в пленарната зала, депутатите в Народното събрание отхвърлиха предложението на БСП за руската ваксина Спутник V. "За" гласуваха 83 депутати, 69 бяха "против", а 56 народни представители се въздържаха. 

Предложението на левицата предвиждаше да се възложи на Министерския съвет да предприеме "всички необходими действия", така че да осигури на българските граждани достъп до руската ваксина Спутник V.

Основният аргумент на критиците на идеята бе, че продуктът не е одобрен от Европейската агенция по лекарствата.

По-рано през деня Народното събрание удължи работното си време до приемане на проекторешението за руската ваксина и ратификацията на споразумението с Румъния за Air Policing.

Това решиха депутатите след предложение на председателя на ПГ „Има такъв народ“ Тошко Йорданов, подкрепено със 170 гласа "за", седем - "против" и седем - "въздържали се".

В дневния ред за деня остана ратификацията на Протокола за изменение на Споразумението между правителството на България и правителството на Румъния относно презгранични операции за Air Policing и проекторешението за осигуряване на руската ваксина срещу COVID-19 Спутник V.

Председателят на ПГ "Има Такъв народ" Тошко Йорданов направи контрапредложение на идеята на Николай Хаджигенов, заместник-председател на ПГ "Изправи се! Мутри вън!". Той настоя парламентът да работи до изчерпване на дневния ред. Предложението му не бе прието от пленарната зала със 61 гласа "за", 101 - "против" и 14 - "въздържал се". 

Така от дневния ред отпаднаха заложените проекторешения за създаване на временна комисия за разследване на полицейското насилие по време на протестите и разследваща казуса с лесопарк "Росенец".

„Имам предложение да понамалим малко предизборното говорене“, каза Йорданов и предложи от програмата да бъдат избрани само точки, които са практични. „Всичко друго е политическо говорене, което може да продължи и до утре сутринта. Проявете малко здрав разум в последния ден“, апелира депутатът. 

Георги Свиленски от "БСП за България" припомни, че Народното събрание е приело решение, с което задължава министър-председателя в оставка Бойко Борисов и целия Министерски съвет, да се яви в пленарна зала.

Председателят на парламента Ива Митева каза, че все още няма отговор дали министрите ще дойдат и потвърди, че Министерскят съвет е уведомен за решението на парламента. Отговорността е политическа на Министерския съвет, Народното събрание няма други правомощия, каза Митева.


В категории: Политика


5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
Спутник
08.05.2021 08:58:14
2
4
Руската ваксина е доказано най-ефективна и с най- малко нежелани реакции!! Това заявиха и ерудирани немски специалисти, сравнявайки я с надеждността на Калашник! Така че решението на нашите дупедавци е 100% политическо и категорично показва в колко "СУВЕРЕННА" държавица живеем!!
4.
Абориген Балкански
07.05.2021 21:10:53
2
3
По закон/ конституция/ работодател на Министерския съвет е Народното събрание/ лигитимно избрано от вота на диаспора/ ето още един парадокс в ''новата'' ни история /неявяване при покана при работодателя,може би при този МС има усещането за друг работодател,което поражда основанието да върне средствата от ФРЗ и разбира се да ги потърси от алтернативния работодател,ако вече не ги е усвоил Бог да пази БЪЛГАРИЯ от службогонци
3.
До номер 2
07.05.2021 20:23:00
6
7
Противно герберастче. Какво ти поръчаха господарите, да лаеш срещу руската ваксина, защото руснаците, за разлика от американците, не тикат бонуси под масата за поръчки на ваксини? Гнусна подлога за стотинки!
2.
До номер 1
07.05.2021 19:55:46
6
6
Неграмотен и миризлив чекиджия.
1.
Българин
07.05.2021 18:40:01
13
5
Разстрел за гербавите измекяри
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
БМВ и Шкода се размазаха на кръговото до хотел “Мираж” в Бургас, има пострадал БМВ и Шкода се размазаха на кръговото до хотел “Мираж” в Бургас, има пострадал Пречината за инцидента е отнето предимство, посочват свидетели на сблъсъка Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Кофеинът, алкохолът, големите количества захар и тежките мазни храни могат да засилят част от неприятните усещания в напрегнати периоди Нагла кражба посред бял ден в Бургас: Чистачки задигнаха детски дрехи от магазин на ул. "Сливница" Нагла кражба посред бял ден в Бургас: Чистачки задигнаха детски дрехи от магазин на ул. "Сливница" Камерите на обекта са заснели жена и две тийнейджърки с метли и лопатки, собственикът търси съдействие за разпознаването им Италианско проучване: Полифлорният мед показа защитен ефект върху кожни клетки при UV стрес Италианско проучване: Полифлорният мед показа защитен ефект върху кожни клетки при UV стрес Експериментът е проведен в лабораторни условия с 1% разтвор на мед, а учените предупреждават, че резултатите не превръщат продукта в заместител на слънцезащитния крем ДАНС са знаели за заглушителя на Ами още от 2022 г. и не са направили нищо, твърди Ивайло Мирчев ДАНС са знаели за заглушителя на Ами още от 2022 г. и не са направили нищо, твърди Ивайло Мирчев Случаят с джамъра е много по-голям скандал, отколкото изглеждаше!“, категоричен е председателят на "Демократична България" Юксел Кадриев разтопи Венцислава с любовно послание от Атина Юксел Кадриев разтопи Венцислава с любовно послание от Атина Телевизионният водещ отбеляза рождения ден на любимата си с романтични думи и общ кадър пред Акропола Едни извършват садистични убийства, а други като тези момчета - геройства Едни извършват садистични убийства, а други като тези момчета - геройства Тони и Стилиян мечтаят да станат спецполицаи, а самоотвержеността им бе дадена за пример на цялото общество Край на автоматичния ръст на минималната заплата: Нов механизъм сменя досегашната формула Край на автоматичния ръст на минималната заплата: Нов механизъм сменя досегашната формула Четири икономически и социални показателя ще определят движението на най-ниското възнаграждение, а адекватността му ще се проверява на всеки три години Фондът за Летище Бургас пуска международна кампания за туристи през зимата Фондът за Летище Бургас пуска международна кампания за туристи през зимата Обществената поръчка е за шестмесечна реклама на региона зад граница, насочена не към случайна публика, а към хора с доказан интерес към пътувания Искате ли зимен Teen Boom Fest? 12 000 млади и родители застанаха зад каузата срещу фентанила Искате ли зимен Teen Boom Fest? 12 000 млади и родители застанаха зад каузата срещу фентанила Седмото издание сложи финала на 10-дневния Boom Summer Fest, а Морска гара събра музика, образование, лични истории и силни обществени послания
Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Кофеинът, алкохолът, големите количества захар и тежките мазни храни могат да засилят част от неприятните усещания в напрегнати периоди Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Семейството на кънтри иконата потвърди тъжната новина след продължителен период на здравословни проблеми Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд С бонусите пакетът стига до 85 млн. паунда, а летните разходи на лондончани вече преминаха границата от 300 млн. паунда Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Северните ветрове в Егейско море достигат 7 по Бофорт, а високите температури ще се задържат и в сряда Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото По първоначална информация на Флагман.бг безпилотният апарат е запазен почти изцяло - досега по Южното Черноморие морето изхвърляше предимно останки, отделни части или тежко повредени машини Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година До края на годината управляващите искат да придвижат кадровата смяна във ВСС и Инспектората, а есента ще покаже дали парламентът разполага с необходимите 160 гласа БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември След официалната церемония за студентите от първи курс са предвидени срещи с деканите на факултетите и директорите на колежите Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия Месецът носи няколко силни астрологични периода, а за всеки знак има дата, в която шансът за развитие, решение или ново начало е най-силен Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1 Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1 Смущенията са с най-ниската степен по петстепенната скала и засягат основно високочестотните комуникации в осветената от Слънцето половина на планетата
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Свекърва буди снаха си:
- Хайде, снахо, ставай, твоите приятелки отдавна са будни и шетат.
- А твоите като са умрели отдавна, аз давам ли ти зор?!
Виц на деня Виц на деня - Напоследък толкова изчетох за вредата от пушенето и пиенето, че реших от утре да спра...
- Кое - пиенето или пушенето?
- Четенето!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Купих си апартамент в Центъра на 'зелена карта'. Вече 10 години е на 'жълти павета', ама поне майсторите казаха, че до 2030 г. ще са готови с банята
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори