×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нов обрат: Агенцията по вписванията не призна оттеглянето на оставката от Боби Михайлов


Нов обрат: Агенцията по вписванията не призна оттеглянето на оставката от Боби Михайлов
Уставът не допускал процедура по оттегляне на оставката
Ключови думи: Борислав Михайлов, БФС
05 Май 2021, Сряда, 17:44 ч.
Автор: Флагман.БГ

Решението може да се обжалва

Искът на Българския футболен съюз (БФС) да впише обратно Борислав Михайлов като президент е бил отхвърлен. Агенцията по вписванията е отказала да го приеме, като това показва проверка в Търговския регистър, съобщи „Дневник“.

Преди седмица на среща на изпълнителния комитет той оттегли оставката си, която беше подал през октомври 2019 г. след скандалния мач с Англия. В допълнение беше взето решение извънредният конгрес на БФС, насрочен за 25 юни, да бъде отменен и настоящото ръководство да довърши мандата си до февруари 2022 г.

В решението на Агенцията по вписванията се казва: "Уставът не допуска процедура по оттегляне на оставката. Подобно действие би създало правна несигурност у всички трети лица относно това кое е лицето, овластено да представлява сдружението и да изпълнява останалите функции на президент, вменени с устава. Допускането, че една оставка може да бъде оттеглена, означава, наред с действията по промяна на първоначалното определените първи вицепрезидент и вицепрезиденти, избрани в изпълнение на нормата на чл. 48, ал. 3 от устава, води до извода, че на практика ИК може по всяко време да подменя волята на конгреса относно това кое е лицето, избрано за президент, като многократно определя различни лица да изпълняват посочените функции".

Решението може да бъде обжалвано в 7-дневен срок.

Действията на Михайлов предизвикаха много коментари, включително реакция от ФИФА и УЕФА. По-рано през деня двете организации изпратиха писмо до изпълнителния директор на БФС Борислав Попов.

Преди дни адвокатът Георги Градев предупреди, че БФС няма основание да впише обратно Михайлов. "Това е голям гаф. Оставката е в сила, докато не се гласува от конгреса".

Според него единственият начин бившият вратар отново да стане президент преди конгреса е, ако бъде избран за първи вицепрезидент от Изпълнителния комитет на БФС, а временният президент Михаил Касабов подаде оставка. "Това обаче ще отнеме около месец", коментира Градев.

 


В категории: Спорт


19
Коментара
19
Коментара по темата
19.
Перук Тиквосемков
06.05.2021 10:55:49
0
4
Тоя е отчаяно нагъл като един друг - жаден за власт,който не иска да пуска кокала.
18.
AzotBurgas
06.05.2021 10:34:25
0
4
Най-вероятната версия е, че Peruzzi сега е изтрезнял, след година и половина, фактът за подадената оставка сега е стигнал до замъгления ну несъществуващ мозък, и решил да продължи благотворната си дейност в служба на нашенския футбол.
17.
Емигрант
05.05.2021 23:37:15
1
20
Ае златни момчета бяха(Михайлов, Стоичков, Балъков, Пенев, Лечков и т.н.). Футбола, като игра…. Те просто бяха богове!
Обаче като ръководители и треньори абсолютно всички баталясъха. Българската история ще ги помни с уникално добрата игра и ще ги плюе за лошото ръководене.
Май е време старите кучета да се оттеглят и дадат шанс на някой друг с друга визия за българският футбол.
16.
Сетила се Мара да се побара
05.05.2021 22:55:59
0
21
Ходал си оставката, но след 18 месеца (една казарма време) решил да си я оттегли. Аз преди 10 години напуснах една службица, ама сега като се замисля не беше лоша. Дали да не взема да се върна? А тоя дето е на мойто място да се оправя, евал съм го
15.
Перуката
05.05.2021 22:52:10
2
11
Да си ходи.
Не става.
Не,че Бербатов става де.
14.
Ха ха
05.05.2021 21:41:24
2
19
Този е като Тиквата...иска власт и курвалък до 70 нищо че дори и Винету не е чел. Предстои смяна на поколението, а старците си мислят че още им става.....простата де....
На гроба ще им пише колко с двеста , къде, как....е да бяха прочели Декамерон....селски пръчки
13.
Оставка на Хвърчилото
05.05.2021 20:52:30
1
19
Къде се връща този палячо , да не е глътнал кило, канче и бурканче и да му се е размътил мозъка?
Боби хвърчилото ли му викаха, като изпие няколко и е като самолет
12.
Уникални танци праскам
05.05.2021 20:39:44
0
28
Ники Михайлов никога нямаше да може да стане вратар, ако не беше баща му
11.
Коафьор
05.05.2021 19:11:40
0
26
Таз Перука не я ли изядоха гъгриците бааааа хахахахахахаха мухахахаха
10.
охх a
05.05.2021 19:04:49
0
32
Иди ми - дойди ми. Подал си оставка, отивай си. Нито футболът ни е станал по-добър при Боби Михайлов, нито управлението. И футбола у нас са го превърнали в шуробаджанащина, връзки и зависимости. Време е да се даде път на младите като Бербатов да поемат отговорност и ръководство. Стига старите ояли се кучета, стига несменяемост, време е за приемственост и нови идеи, ново съвременно управление.
9.
Пеев
05.05.2021 19:03:32
0
34
Най -после някоя българска институция да работи по законите и правилата на държавата.
8.
zapoznat ;)
05.05.2021 18:58:14
3
25
Що не напишете, че има натиск от УЕФА, а не, че търгвоския регистър ги е спрял :D
7.
Rincewind
05.05.2021 18:45:01
4
25
Мутрата Боко е алчен - иска да държи и футбола. Затова и са цирковете с това пиянде с присадена коса. Страх ги е от Бербатов.
6.
един нормален
05.05.2021 18:29:05
4
34
Тоя е същия като Тиквата- нагъл, арогантен и самовлюбен! И също като Борисов го чака бунището на историята!
5.
Моряка
05.05.2021 18:16:04
23
8
Помислете под чий натиск си подаде оставката Михайлов обаче.........?! Или сега Бойко ви харесва бе протестъри?
4.
Aa
05.05.2021 18:11:14
0
34
Никога не е късно да станеш за резил, големи футболисти, големи обитаци като управляващи
3.
цялата ДЪЖАВА ФУНКЦИОНИРА
05.05.2021 18:09:01
0
24
ПО ПОДОБЕН ПРОСТАШКИ НАЧИН И НЯМА СИЛА ДА СПРЕ ПРОСТОТИЯТА !!!!!!!!ПРОСТАКА Е НЕПОБЕДИМ!!!!!!!!
2.
Васил Иванов Кунчев
05.05.2021 17:57:34
0
35
Алкохолик , нагла перука, убитак
1.
Dfg
05.05.2021 17:51:46
0
33
Кофти ама от алкохола отърване няма
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота Голямата изненада обаче е температурата на морската вода, тя вече е около 24 градуса по Южното Черноморие Феноменът "Стоян Колев": Как с брутални клипчета в тик-ток се печелят по 20 хил. евро на месец Феноменът "Стоян Колев": Как с брутални клипчета в тик-ток се печелят по 20 хил. евро на месец Докато Gen Z го смята за житейски професор, съдът го остави зад решетките заради дрога зад волана Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев "Форест клуб" каза своята истина, тя е различна от тази на кмета Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас Големият дарител Руси Куртлаков пред Катя Касабова за пословичното трудолюбие и новата история на града Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига Нужни по-големи амбиции, ако искаме да живеем в демократична държава, а именно в управление на мнозинството, а не на малък елит, добави бивш правосъден министър  Новият собственик на „Перла“ Нено Михалев нае и плажа пред резиденцията Новият собственик на „Перла“ Нено Михалев нае и плажа пред резиденцията Нено Михалев гарантира пред Флагман.бг, че плажната ивица ще бъде поддържана, в съответствие с най-високите световни стандарти за премиум дестинации Румен Радев: Ако допуснем да се наложат санкции срещу Вагит Алекперов, означава да се простреляме в крака Румен Радев: Ако допуснем да се наложат санкции срещу Вагит Алекперов, означава да се простреляме в крака Този човек вложи много ресурси и усилия ние да имаме една от най-модерните рафинерии в Европа, мотивира се българският премиер Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма? Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма? Предстои състезание през октомври, на което се вземат квоти, а предизвикателството пред федерацията е дали да участва, казва спортният министър  Масирана акция на УКОРС в Бургас: Солени глоби за колоездачи по пешеходните зони (ВИДЕО) Масирана акция на УКОРС в Бургас: Солени глоби за колоездачи по пешеходните зони (ВИДЕО) Обществен ред започнаха безкомпромисни проверки. Само за два дни бяха санкционирани десетки нарушители Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне  своите гости Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости Курортът влиза в летния сезон подготвен и с увереност, а възникналото свлачище в района не засяга територията и достъпа до туристическата дестинация.
Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места Главният изпълнителен директор защити драстичното преструктуриране на автомобилния гигант заради засилената конкуренция от Китай Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Пътят на Диоманде към професионалния футбол е изпълнен с поредица от тежки разочарования и болезнени откази в някои от най-големите европейски клубове Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Как един спортист отказа да бъде инфлуенсър, за да спаси кариерата си От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол Абсолютният дебютант на мондиала шокира планетата, след като удържа паметно нулево равенство срещу действащия европейски шампион Испания Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Според официално изявление на Висшия съвет за национална сигурност на Иран разходите за транзита през протока ще бъдат поети изцяло от иранската държава Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Докато в Швеция цените замръзнаха, на родния пазар преминаваме през класически транзитен шок Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Според данните на здравната инспекция водата представлява риск за здравето на къпещите се в тази зона Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Фестивалът на пясъчните скулптури е сред емблематичните летни събития на Бургас и е част от културните инициативи, които подкрепят кандидатурата на града за Европейска столица на културата 2032 Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Астрономическото лято настъпва в 11:24 часа в неделя Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ. Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ. Хавана разпродава държавните компании и разрешава частните банки, за да избегне фалит
Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър В МВР има структура „щатен Диарбекир“ Виц на деня Виц на деня Един габровец настинал и решил да си спести парите за лекар. Причакал докторът на улицата и го попитал:
- Докторе, ти когато си болен, какво правиш?
- Кашлям! - отвърнал лекарят, също габровец.
Виц на деня Виц на деня Той:
- И защо ми изневери?
Тя:
- Млада, и глупава бях!
Той:
- Снощи ли, ма?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори