×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Съпругата на Хаменей е починала от раните си
  • Ваучерите за храна вече достигат до близо 900 000 работещи
  • Цената на петрола скочи с над 10%
  • Китай призова за спиране на бойните действия в Близкия изток
  • Американски изтребители се разбиха близо до военна база на САЩ в Кувейт
  • Иран атакува с ракети Тел Авив, Хайфа и Източен Йерусалим
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП и протестните партии не подкрепят Ципов за шеф на ЦИК, но и не предлагат алтернативен кандидат


БСП и протестните партии не подкрепят Ципов за шеф на ЦИК, но и не предлагат алтернативен кандидат
ГЕРБ излъчиха Ципов, само ДПС не се обявиха против кандидатурата му
05 Май 2021, Сряда, 16:09 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Това е бягство от отговорност, призна Христо Иванов от "Демократична България"

Повечето парламентарни партии се обявиха против номинацията на Красимир Ципов от ГЕРБ за председател на Централната избирателна комисия (ЦИК). Никоя обаче не предложи негова алтернатива.

Такъв беше странният изход от днешните консултации при президента, свързани с номинациите на членове и ръководство на ЦИК.

Представителите на БСП и „Изправи се! Мутри вън!“ призоваха втората политическа сила - „Има такъв народ“, да издигне алтернативен кандидат за председател на изборния орган. Това обаче не се случи. Поне засега. Не е ясно дали е възможна промяна в следващите дни.

Изглежда, че никоя от протестните партии или БСП не пожелаха да поемат отговорност. Правилата за избор на председател на ЦИК предполагат жребий, ако кандидатите са повече от двама. В случая обаче номинираният е само един.

От ДПС единствени не коментираха издигането на Красимир Ципов, с което мълчаливо го подкрепиха.

Христо Иванов от "Демократична България" призна, че липсата на алтернативен вариант е поредно бягство от отговорност от горещия картоф. Пред репортери той обясни, че ДБ биха поели тази отговорност, но нямали готовност. Техният кандидат за зам.-председател на ЦИК е Цветозар Томов. Той нямало как да бъде издигнат за шеф, защото не отговарял на изискването за юридически стаж. 

Иванов изкоментира, че шефът на ЦИК няма решаващ глас, но все пак не било редно Красимир Ципов да е лице на този орган. 

Когато искаш промяна, трябва да поемеш отговорност, добави съпредседателят на "Демократична България". 

Зам.-председатели на ЦИК предложиха БСП, "Има такъв народ" и "Изправи се! Мутри вън!". ДПС пък издигат отново Севинч Солакова за секретар на изборния орган. Те предлагат отново и Ерхан Чаушев за член, макар че той се прочу със странното си поведение по време на последната предизборна кампания, като беше обвинен, че участва на заседанията на ЦИК "почерпен". 

През следващите дни предстои изслушване на кандидатите при президента. Процедурата завършва с издаване на негов указ за назначенията, което се очаква да се случи другата седмица. 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
4
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март 02/03/2026, Понеделник 18:00 1
Светлозария КИДЕРОВА Франция е готова да се включи в иранския конфликт Франция е готова да се включи в иранския конфликт 02/03/2026, Понеделник 17:00 5
Светлозария КИДЕРОВА Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция 02/03/2026, Понеделник 16:37 5
Михаил ДИМИТРОВ Полицейска служителка загина на място Полицейска служителка загина на място 02/03/2026, Понеделник 16:36 0
Михаил ДИМИТРОВ Почина известен кмет Почина известен кмет 02/03/2026, Понеделник 16:29 0
4
Коментара по темата
4.
Импексова
05.05.2021 17:36:52
1
1
Пак го е измислила.
3.
Lala gyuh
05.05.2021 17:31:35
0
0
Donee the UK jk....
2.
00
05.05.2021 17:15:34
1
1
taxi schmatka Jade q namerika Cipa
1.
Червен трол
05.05.2021 16:46:03
1
4
Този щом към него нямат нищо против от ДъПъСъ няма да го плюя и да го замервам с моята помия.
Щото може да ме глобят шефовете.Аз може да съм прост Ама обаче съм хитър.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас се готви за най-уникалния 3 март - освен Българовското шествие, ще има и нещо невиждано от 13:30 часа Бургас се готви за най-уникалния 3 март - освен Българовското шествие, ще има и нещо невиждано от 13:30 часа Силна България има само когато българите стоят рамо до рамо, каза организаторът на родолюбивите събития Пламен Карашев Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Явлението няма да се вижда от България, но ще бъде наблюдавано от базата на о. Ливингстън Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Димитър Радев ще предложи бившия премиер за поста на Гюров Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Решението потвърждава санкцията на КЗД и задължението за премахване на публикации от социалните мрежи Почина известен кмет Почина известен кмет В последните дни Колев се е влошил здравословно и е бил в болница Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Всички началници на районните управления и различните полицейски звена са в сградата, за да се запознаят със ст. комисар Николай Ненков Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Кметът на Кричим Атанас Калчев и бившият евродепутат Петър Витанов са част от екипа на доскорошния държавен глава Задържаха руски гражданин с 1,67 промила зад волана на крайбрежната алея във Варна Задържаха руски гражданин с 1,67 промила зад волана на крайбрежната алея във Варна 46-годишният мъж е шофирал без книжка и без регистрационни табели, срещу него е образувано досъдебно производство Втори МИР Бургас се превръща в арена на епичен сблъсък за вота, вижте кои ще са водачите Втори МИР Бургас се превръща в арена на епичен сблъсък за вота, вижте кои ще са водачите Президентската партия тръгва силно според социолозите, но дали действително ще има добър резултат важи до голяма степен от листите им Козето мляко подкрепя сърдечното и стомашното здраве според експерти Козето мляко подкрепя сърдечното и стомашното здраве според експерти По-лесно смилаемо от кравето и богато на ценни мастни киселини и минерали
Иво Инджев: Тръмп не може да посее демокрация в Иран, над 150 000 главорези пазят режима Иво Инджев: Тръмп не може да посее демокрация в Иран, над 150 000 главорези пазят режима Според него американският президент е излъгал, че с ударите през 2025-та е унищожена иранската ядрена програма Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Затворени летища и отменени полети през Дубай принудиха българския пилот да пътува през Банкок и Сингапур Франция е готова да се включи в иранския конфликт Франция е готова да се включи в иранския конфликт Той може да продължи четири седмици или по-малко, пък смята президентът на Съединените щати Доналд Тръмп Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Надежда Нейнски и Хакан Фидан договориха координация по сигурността и миграцията Полицейска служителка загина на място Полицейска служителка загина на място Трима ранени в катастрофата са откарани в болница Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Ислямистите в Техеран удариха днес дори Турция, която досега бе пощадена. Тактиката им обаче засега няма изгледи за особен успех  82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен 82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен Лопес Гарсия е ултрамаратонец със световен рекорд и е във фокуса на ново изследване, което се опитва да разбере как е останал толкова здрав и издръжлив в „златните“ си години Тези двамата смятат, че светът се върти около тях, обяви Азис Тези двамата смятат, че светът се върти около тях, обяви Азис Рачков ме дразни много, призна поп фолк изпълнителят Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали Инцидентът станал малко след 06.00 часа, в района на км 123, в посока Бургас Хотелите в Дубай и Абу Даби удължават безплатно престоя на блокирани туристи Хотелите в Дубай и Абу Даби удължават безплатно престоя на блокирани туристи Емирствата поемат разходите за нощувки, храна и презаписване на полети
Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Арабският свят спасен от американско ПВО, Русия е със сериозни загуби Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, ти кого слушаш повече, мама или татко?
- Повече слушам мама!
- Защо?
- Ами тя повече говори!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори