След година почивка: Цветното изложение „Флора Бургас 2021“ ви очаква от днес до 16 май
От съображения за здравна безопасност, тази година изложението ще се проведе изцяло на открито
Националната изложба на цветя „Флора Бургас“ очаква своите първи посетители и клиенти от днес, 8 май. Тя ще продължи до 16 май. В зелените площи край експоцентър „Флора“ в Морската градина ще откриете продукцията на фирми и производители, предлагащи цветя, посадъчен материал, градинска техника и инвентар, паркова мебел, градинска керамика, мед и пчелни продукти.
Сред интересните акценти в новото издание са туберозата – цветето, чийто аромат се използва като основен елемент на редица от най-добрите парфюми в света, както и български производители на английските рози на David Austin. Както всяка година, очаквайте атрактивни едроразмерни външни цветни инсталации, разнообразие от кактуси, красиви и ароматни сезонни цветя, луковици, а също така полезни за всеки градинар инструменти, техника и поливни системи.
От съображения за здравна безопасност, тази година изложението ще се проведе изцяло на открито. В зелените пространства ще бъдат аранжирани цветни кътчета, идеални за фоторамка на вашите усмихнати снимки.
Специална част от "Флора Бургас 2021“ ще бъде изложбата на картини "Пролетни цветя". Неин организатор е Дружеството за анималисти, флористи и научни илюстратори ДАФНИ и медийната платформа за цветя, градини и паркове "ЦВЕТЕН ЛАБИРИНТ".
Интересeн факт, свързан с изложението тази година, е, че студенти от НХА работиха върху идеята за рекламната визия на „Флора Бургас“. Творческото предизвикателство приеха почти тридесет млади автори. Творбите им, освен красиви и креативни, носят вдъхновение и един нов, модерен прочит на темата за Националната изложба на цветя.
Проф. д-р Николай Младенов - катедра „Плакат и визуална комуникация“, доцент Димо Колибаров - Директор ФИЛИАЛ БУРГАС НА НХА, и представители на Община Бургас отличиха проектите на Теа Антонова, Габриел Петров, Габриела Терзиева и Мина Дичева, чиято вдъхновяваща визия бургазлии ще могат да видят в някои от летните рекламни материали на Община Бургас. Предложението за плакат на Теа Антонова бе избрано за матрица на рекламните материали за „Флора Бургас 2021“.
Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме
Здравословни храни, които трябва по-често да присъстват в менюто ви
Тези зодии пазят най-добре тайни и рядко предават доверието
7 лесни навика, с които банята ще остане чиста много по-дълго
Ужасяваща смърт на украински бизнесмен
Хрупкави тиквички на фурна с чесън и копър - лесна рецепта за лека вечеря
7 грешки при прането, които съсипват дрехите ви без да го осъзнавате
Най-голямата слабост на всяка зодия
От БФСки се ядосват заради спекулации с Малена Замфирова
Пухкави домашни мекици - лесна и изпитана рецепта
Крис от "Ергенът" се свлече на плажа в Шри Ланка, карат го в спешното
Кола престоя половин век под вода след нелеп бас

от днес до 16 май за да може по-удобно да посещаваме Флората!?