БСП взема мандата за съставяне на правителство и го връща
Започват консултациите за нов състав на ЦИК
Президентът Румен Радев връчва третия и на практика последен проучвателен мандат за съставяне на правителство днес. Той ще бъде получен от БСП и веднага ще бъде върнат, поне такава е заявката на социалистите, съобщава Нова телевизия.
Какво обаче следва? Вече е сигурно, че отиваме на извънредни избори, които най-вероятно ще са на 4-ти или 11-и юли. Датата зависи от указа на президента, с който ще разпусне Народното събрание. Ще бъде назначен и служебен кабинет.
Така за първи път в съвременната история на България парламентът няма да успее на излъчи свое правителство.
Днес при президента Румен Радев ще започнат и консултациите за новия състав на Централната избирателна комисия. Държавният глава събира парламентарно представените партии и коалиции, за да се запознае с техните номинации. Самите изслушвания започват в ранния следобед днес.
Новият състав на ЦИК ще бъде с 15, вместо с досегашните 20 представители. ГЕРБ получават 4 места. Партията на Слави Трифонов и БСП ще имат по трима представители. Следват ДПС и „Демократична България” с по две места и „Изправи се! Мутри Вън!” - с един представител.
Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий
Кой е най-женственият спорт - грация, естетика и сила в едно
Перфектна идея за съботна закуска - вкусно начало на уикенда у дома
7 навика на хората, които винаги имат пари
Коя зодия ще има най-труден месец март
Домашна баница със сирене - класическа българска рецепта стъпка по стъпка
Трайчо Трайков: Нито един потребител няма да плати неправомерно завишена сметка за ток
10 навика, които правят дома винаги чист и подреден
Кой цвят ще бъде хит на пролетта според водещи дизайнери
Тази зодия е фаворит да срещне любовта през март
Пролетно почистване без стрес - практичен план за свеж и подреден дом
Коя зодия ще има най-голям късмет в последния ден на февруари според астролози
