×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бивш френски сенатор е упоил депутатка, за да я изнасили. Признаха го за виновен
  • Тръмп поднови заплахите за удари срещу Иран
  • Издирват заподозрян за убийство във Варненско
  • Жена е с множество ухапвания след нападение от овчарка в Казанлък
  • Ангел Кунчев предупреди за втора вълна грип, този път щам Б
  • Авиокомпании въвеждат такса за разговор с човек
  • Ушаков: Тръмп предложи на Русия да обмисли среща между Путин и Зеленски
  • МОН с визия за въвеждане на изкуствения интелект в родното образование
  • Оранжев и жълт код за интензивни валежи в 14 области на страната
  • Избухва порно скандал в Бургас, за който дълго ще се говори
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Рачков дължи кариерата си на Зуека


03 Май 2021, Понеделник, 20:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Колегата му го открил за водещ

Васил Василев-Зуека, който на 30 април празнува 56-тия си рожден ден, е дал път на Димитър Рачков в телевизията, узна HotArena. Именно Зуека предлага колегата си на братята Халваджиян да го пробват за водещ на предаването „Господари на ефира”, когато тъкмо го преместили в Нова тв.

Зуека и Рачков стартират като тандем в „Господарите”, а после продължават като такъв в „Като две капки вода”. Сега актьорът от Сливен води шоуто за имитации с Герасим Георгиев-Геро, който също е работил в „Господарите”. Рачков пък от скоро има собствено вечерно шоу в ефира на Нова тв, което чупи всички рейтинги. Професионалните му ангажименти със Зуека вече не са толкова много, но приятелството им е все така сплотено.

Двамата са борили заедно трудностите в началото на общия си професионален път като водещи на предаванията на братята Халваджиян. Актьорите са споделяли и доста комични, макар на моменти и кризисни, случки. Такава безспорно за Зуека е тази, в която горното му чене се отлепя минути преди с Рачков да открият новогодишната програма в два ресторанта във Велинград.

„Това ми е най-кошмарното участие в целия ми живот”, признавал е Зеука, който миналата година отбеляза 30 години в тв ефира. В училище той тренирал лека атлетика, но винаги е искал и знаел, че ще бъде актьор - още от 3 клас. Не се поколебал в мечтата си дори, когато го скъсали три пъти поред на изпитите за ВИТИЗ. „Тогава майка ми каза: „Васко, моля те, бе мамо! Откажи се! Там само с връзки!”.

На четвъртия път бил приет. Като се дипломирал, вече нямало задължително разпределение по театрите, и той основал с вече бившата си съпруга Нина Димитрова частен театър „Кредо”, който става доста успешен. Първата им постановка „Шинел” (по Гогол) има над 500 представления, играят я и по света. „Успехът е осъществената мечта. Оттам нататък продължаваш напред”, казвал е актьорът. В телевизията Зуека стартира в студентската програма „Ку-ку” през януари 1990 г. и е чак до финала му през октомври 1994 г. През 1995 г. стартира „Каналето”, пак в ефира на БНТ.

Две години по-късно Зуека решава да напусне. „Това беше малко преди да тръгне подготовката за лятното турне. Слави и другите казаха: „Дай поне да направим турнето, пък тогава”.

Аз казах: „Не, имам планове”, лаконичен е Васил Василев. През август, малко след старта на турнето, Слави му се обадил и му казал, че екипът се разпада и го поканил да работят заедно. Два дни по-късно актьорът водил същия разговор с колегите си, които планирали общ проект - Камен Воденичаров, Марта Вачкова, Тончо Токмакчиев, Стефан Рядков, Жоро Торнев. Зуека отказал и на тях.

В телевизията се върнал през 1998 г. Известно време водил предаване за филми с Параскева Джукелова. „Със Слави бяхме много близки”, казвал е Зуека, с което е обезсилвал слуховете за конфликт. „Аз съм късметлия! Аз съм галеник на съдбата. Както всички, които тръгнали от там”, споделял е Зуека, визирайки колегите си от „Ку-ку” и „Каналето”. Той продължил да играе в театъра и в киното, докато един неочакван разговор го връща в телевизията.

Магърдич Халваджиян го поканил за водещ на „Господари на ефира”. Зуека нямал намерение пак да работи в предаване, но като чул за какво става въпрос, веднага разбрал, че ще е стойностно. Стартирал в тандем с Малин Кръстев. Демо версията на предаването направили 9 човека, начело с продуцентът Джуди Халваджиян. Сами търсели видеа с гафове от тв предавания, избирали, преправяли. Демо версията му прегледали от две телевизии, но отказали. Предаването стартира в тв „7 дни” през 2003 г. Малко след това отива в Нова.

Димитър Рачков изгрява като водещ на „Господарите”, малко след като шоуто се мести в Нова тв. Нина, вече бившата съпруга на Зуека, с която имат дъщеря, гледала колегата им в пиеса на Шекспир в Сливенския театър. Казала на Зуека, че Рачков е страхотен и трябва да го гледа на сцена. Зуека така и направил, а после го предложил на Джуди и Маги Халваджиян. Те го харесали и започнали разговори с него. До преди това Рачков снимал пред камера само малки роли в скечове в предаването „Клуб НЛО”. Затова и в началото бил малко плах, но със Зуека много бързо се напаснали. Така Рачков и Зуека стават една от емблематичните двойки водещи, които периодично се редуват в ефира на Нова тв с Малин Кръстев и другите познати лица на „Господарите”.

„Той е много възприемчив и реактивен, което е много важно за един актьор”, казвал е Зуека за приятеля си Рачков. По-късно, двамата стават водещи на „Като две капки вода”. В първите предавания Зуека и Рачков следвали модела, зададен от формата, който е по чужд лиценз. След това се развихрили, което направило силно впечатление даже на собствениците на шоуто. И веднъж, в разговор, на който и Зуека присъствал, казали, че България е единствената държава, в която това шоу продължава да държи такъв висок рейтинг и това до голяма степен се дължи и на водещите.

Акцентът пак е върху изпълнителите, но през останалото време водещите правят шоу. Зуека и Рачков са работили заедно не само в телевизията, а и по съвместни участия. Едно такова се превръща в кошмарно за Зуека. Трябвало да водят новогодишната програма в два ресторанта във Велинград – стартират заедно, после водят самостоятелно в заведенията, накрая пак се събират. Тъй като са професионалисти, Зуека и Рачков репетирали усилено. Всичко изпипали. Вече готови за шоуто, минути преди началото, актьорите излезли да изпушат по една цигара. Зуека дръпнал по-силно и ченето му се отлепило.

Днес актьорът няма проблеми, но тогава все още бил на етап операции. Наложили се заради парадонтоза. При него положението било по-сложно, защото трябвало да се стеснява долната му челюст, а горната - да се разширява. А всичко това се случвало със серия операции, между които той все пак трябвало да работи. И зъболекарят му сложил „служебни зъби”, както му пояснил, които са залепени.

Зуека нямал представа, че може да се отлепят, тъй като до преди това не му се било случвало. Затова и с Рачков изпаднали в паника, минути преди старта на програмата, която трябвало да водят. Зуека нямал лепило. Рачков веднага предложил да пробва с дъвка. Не станало. Зуека се видял в такова чудо, че отказал да излезе пред публиката. Казал на Рачков да действа сам, а пък после щял да говори със собствениците. Рачков обаче категорично бил против да води сам. „Излизаш. Ще криеш с микрофона”, предложил той. „Не чуваш ли, че това, което говоря, не се разбира”, аргументирал се колегата му.

След кратък спор, Зуека склонил да излезе. През цялото време държал микрофона точно пред устата си. Мислел не само дали успешно се прикрива, а и дали се разбира какво говори. После Рачков му казал, че по едно време, както стоял до него, видял да му се показва едно изпилено зъбче. Естествено, напушило го на смях. Все пак никой от публиката не разбрал. Същото по-късно Зуека чул от свой познат, който, както се оказало, бил на първия ред, пише Уикенд.


В категории: Лайфстайл


5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
ХВАНИ ЕДИНИЯ...УДРИ ДРУГИЯ
04.05.2021 08:37:54
0
1
.......палячовци.......
4.
До някой
04.05.2021 05:43:56
1
1
А имаш ли конкретни доказателства за това или просто реши да избиеш някое комплексче тук?!!
3.
Зуек
04.05.2021 00:17:47
0
3
Животните в гората решили да направят актьорска група. Събрали се Вълкът, Заекът и Хамстерът.
- Тъй като ще сме актьорска група трябва да си измислим актьорски прякори. Аз пък като съм вълк ще съм Вуйо. - казал вълкът
- Аз съм заек-ще се казвам Зуйо. - казал заекът.
Хамстерът гледал, гледал и казал:
- Аз тогава няма да участвам
2.
Чупи тъпометъра
04.05.2021 00:15:30
0
2
Не знам какви рейтинги чупи шоуто на Рачков, но оня ден го мернах и не можах да издържа и 1 минута. Освен да е счупил тъпометъра
1.
Някой
04.05.2021 00:05:45
0
6
Зуека В. Василев е добро човече, а Рачков е лицемер и използвач!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Защо новият премиер Андрей Гюров кара бургаско БМВ Защо новият премиер Андрей Гюров кара бургаско БМВ Подуправителят на БНБ и почти сигурен министър-председател днес се качи зад волана на джипа след консултациите с президента Илияна Йотова Търсил ли е Румен Радев кмета на Карнобат за новия си политически проект Търсил ли е Румен Радев кмета на Карнобат за новия си политически проект Президентът може да разчита на мен по отношение на организацията на изборния процес, аз съм избран за кмет, за да си свърша работата, заяви категорично Георги Димитров Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват Парламентът сложи край на антикорупционната комисия окончателно, функциите ѝ се разпределят между три институции Бургас в Топ 3 на поскъпване на имотите, само за половин година цените скочили с 18 % Бургас в Топ 3 на поскъпване на имотите, само за половин година цените скочили с 18 % Средната цена за кв. метър в морския град вече е 1798 евро, има отчетлив ръст и в перлата Свети Влас Правната комисия ограничи секциите в чужбина: какво означава това за вота зад граница Правната комисия ограничи секциите в чужбина: какво означава това за вота зад граница На фона на остър институционален спор депутатите приеха на първо четене промени в Изборния кодекс, с които се намалява броят на изборните секции извън държавите от Европейския съюз до 20 Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане  на здравната култура сред децата и младежите Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане на здравната култура сред децата и младежите Новата рамка обхваща всички образователни етапи и поставя акцент върху превенцията, психичното здраве и изграждането на здравни навици Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение Американският президент заяви, че към Иран се насочва мащабна военноморска групировка и призова Техеран да приеме преговори без условия Ексклузивно! Говори адвокатът на опозорена бургазлийка от платения порноканал с 50 хил.зрители Ексклузивно! Говори адвокатът на опозорена бургазлийка от платения порноканал с 50 хил.зрители Известно ми е, че има и други жертви, казва подзащитният пред наш репортер  Андрей Гюров заяви готовност да стане служебен премиер на България Андрей Гюров заяви готовност да стане служебен премиер на България Подуправителят на БНБ е единственият с изразено съгласие след поредица от откази в консултациите при президента Илияна Йотова Какво ще се променя в любовната ви връзка сега Какво ще се променя в любовната ви връзка сега Според зодиакалния ви знак
Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Съд в Париж осъди Жоел Герио на четири години затвор след дело с широк обществен отзвук във Франция Това ли е новият ред на света? Това ли е новият ред на света? Разгледайте внимателно тези два фотоса    Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие Темата на срещата е била присъствието на федерални имиграционни служители в града Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“ Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“ Собственикът на еротичния бар Димитър Донов, управителят на заведението Николай Димитров и Алит Алит от Варна, за когото се твърди, че е извършвал сводническа дейност, застанаха за последен път пред Районния съд Граничен полицай простреля човек Граничен полицай простреля човек Инцидентът се случва в малкия град Аривака, а разследването може да отнеме време Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка Вижте какви мерки се прилагат Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро Става въпрос за Сараево  Изненадващ фаворит за вътрешен министър в служебния кабинет Изненадващ фаворит за вътрешен министър в служебния кабинет Емил Ганчев е бивш заместник-министър на вътрешните работи в служебния кабинет на Стефан Янев през 2021 година Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Жулиенът, рецептата за който ще споделим по-долу, е горещо ястие от френски произход, в което съставките (обикновено гъби, пилешко месо или морски дарове) се нарязват на ситно и се пекат в кремообразен сос под коричка от сирене Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Много хора смятат, че колкото повече дрехи натъпчат, толкова по-икономично ще бъде прането. Други пък пускат пералнята почти празна, за да „не се мачкат“ дрехите. И в двата случая резултатът не е добър
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня Той:
- В джоба ти намерих патрони и бележка на арабски.
Тя:
- Идиот, това са анални свещички и рецепта от доктора.
Виц на деня Виц на деня Докторе, не мога да издържам повече на тази диета! По време на с*кс отхапах на мъжа ми ухото!
- Бели кахъри, не повече от 40 калории.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При младите самоубийството е зов за помощ, а при старите - само молба за смърт
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори