Доходите на всеки втори човек по света са намалели заради коронавируса
Жените с по-лоши финансови резултати
Доходите на всеки втори човек по света са спаднали заради коронавируса. Жителите на страните с ниски доходи са особено тежко засегнати от загубите на работни места или съкращенията на работното си време, показва проучване на института "Галъп", предаде Ройтерс. Базираният в САЩ институт е проучил 300 000 души от 117 страни по света. Половината от имащите работа са печелели по-малко заради прекъсванията, свързани с коронавируса, предава БТА.
Това се равнява на 1,6 милиарда засегнати по света, отбелязва "Галъп". "Тези проценти варират от 76 на сто в Тайланд до 10 на сто в Швейцария", отбелязват в изявление авторите на проучването. В Боливия, Мианма, Кения, Уганда, Индонезия, Хондурас и Еквадор, над 70 на сто от запитаните са съобщили, че получават по-малко, отколкото преди глобалната криза. В САЩ този дял спада до 34 на сто. Кризата с КОВИД-19 е засегнала работниците по цял свят, особено жените, които са свръхпредставени в нископлатени сектори като продажбите, туризма и хранителните услуги. Проучване на "Оксфам" в четвъртък показа, че жените по света са загубили приходи от 800 милиарда долара заради пандемията.
Освен това над половината от запитаните са заявили, че временно са спрели да работят - или около 1,7 милиарда възрастни по света. В 57 страни, включително Индия, Зимбабве, Филипините, Кения, Бангладеш и Салвадор, над 65 на сто от запитаните са съобщили, че временно са спрели работа.
По-слабо са засегнати предимно развитите страни с високи доходи. По-малко от 1 от 10 в Австрия, Швейцария и Германия са спрели временно работа. В САЩ тази цифра е 39 на сто, показва проучването. Освен това един на всеки трима е загубил работата или частния си бизнес - което означава над 1 милиард души по света. Тези цифри също варират, от 3 на сто в Швейцария и 13 на сто в САЩ, до над 60 на сто във Филипините, Кения и Зимбабве.
Отложиха за есента делото за побоя над шефа на полицията в Русе
Пощенска банка, Сирма Груп Холдинг и Ethermind са големите победители в Transform IT Awards 2026
Порше, златни чувала и китайски фреон: Как бизнесменът Станчо Василев изпра 1.5 милиона евро
Знаете ли как се правят легендарните странджански лангиди? В Етнографския музей ще ви разкажат
След оставката на Кандев: Ето кой става главен секретар на МВР
Остров Света Анастасия става „Етносфера“
Битка за ЦИК: Кой ще контролира изборната администрация до 2031 г.
Безумията по пътищата се раждат от една система, която никой не желае да спре, каза Николай Попов
Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България
Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток
Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал
Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана
