×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изгоря църква в Амстердам
  • Зеленски пак недоволен от Тръмп, бил се отнесъл "лошо" с него
  • Мъж застреля едро куче в Бургаско малко преди Нова година
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лято 2021! Родното Черноморие посреща туристи при строги правила


Лято 2021! Родното Черноморие посреща туристи при строги правила
Един чадър е допустимо да се ползва до двама души или до броя на членовете на едно семейство, гласят мерките
01 Май 2021, Събота, 09:15 ч.
Автор: Флагман.бг

Хотелиери предлагат изгодни оферти до края на май, много от тях обаче не отвориха

Летният сезон официално започва от днес. Въпреки променливото време и несигурността в бранша, първите резервации на туристи вече са факт. Колко обаче ще бъдат посетителите на Черноморието през дългия уикенд по празниците? По данни на Министерството на турзма очакванията са около 200 000 наши сънародници да предприемат пътувания през идната седмица. Въпреки че стартът на сезона съвпада с празничните дни, мнозина от бранша остават скептични и дори са решили да забавят отварянето на обектите си. През последната седмица редица хотелиери заявиха в публичното пространство, че ще забавят старта поне с месец, докато започне активният сезон.

Справка в няколко платформи за резервации показва, че в по-натоварените курорти средно по 20 обекта предлагат оферти за първите дати от Сезон 2021. Много от местата за настаняване, които все пак ще работят, предлагат различни ваучери и отстъпки. От офертите, публикувани в интернет, е видно, че почивката до средата на месец юни може да ни излезе около 2 пъти по-евтино, отколкото в пика на туристическия сезон - август и септември. Въпреки ниските цени обаче, интересът засега не изглежда висок.

Тепърва се очаква той да нарастне, а добрата новина е, че курортите по морето вече са достъпни за туристи от почти всички държави, сред които и Русия, която е един от основните пазари, на които ще разчитаме и тази година. От днес пада забраната за влизане в България на граждани от държави, които не са членки на ЕС или Шенген. Остава обаче изискването за направен PCR тест 72 часа преди пътуването. От днес са в сила и ваксинационните паспорти, като всеки турист ще бъде допускан в страната без ограничения, стига да покаже документ за завършена ваксинационна схема. Остава в сила обаче забраната за влизане от Индия, Бразилия, Бангладеш и някои африкански държави, а причината е опасността от разпространение на нови щамове.

Какви мерки ще трябва да спазваме по време на почивката си?

Още преди месец бяха въведени строги мерки за бранша, без значение за какъв тип туризъм става въпрос. Всички туристи и членове на персонала са длъжни да носят мяски и да спазват 1.5 м. дистанция, когато са на закрито. В хотелите трябва да се поставят информационни табели за максималния брой гости, които могат едновременно да отседнат в дадена част от обекта, хигиена на ръцете, както и за спазване на физическа дистанция най-малко от 1,5 м; Препоръчва се да не се допуска повече от един гост на 3 кв.м в зависимост от квадратурата на приемната зона и рецепция, с изключение на членовете на едно семейство. Ако някой от гостите прояви симптоми на коронавирус, той следва да бъде изолиран в предварително подготвена стая.

При ползване на плажовете летуващите ще трябва да спазват дистанция от поне метър и половина. В свободните зони на всеки 20 кв.м се допуска разполагането на две лица или до броя на членовете на едно семейство. Един чадър е допустимо да се ползва до двама души или до броя на членовете на едно семейство. Растоянието между чадърите в платените зони трябва да бъде 4 метра. Трябва и да се осигури възможност за картово плащане чрез терминално устройство ПОС или онлайн заплащане. Всички обслужващи лица трябва да бъдат осигурени с дезинфектант за ръце, когато обслужват директно клиенти. В тоалетните и съблекалните задължително трябва да има поставени дезинфектанти и да се осигурява по-честа дезинфекция на помещенията.

Припомняме, че много от хотелиерите бяха скептични за датата 1 май, именно защото тя съвпада с Великденските празници. Традиционно за старта на сезона се очакват както български, така и румънски туристи. Според бизнеса обаче празниците ще накарат мнозина да забавят почивките си.

Дали плажовете ще останат пусти в първия ден от сезона и успешен ли ще бъде той - предстои да видим.


В категории: Бизнес


27
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Жестоко убийство в началото на 2026 Жестоко убийство в началото на 2026 02/01/2026, Петък 13:18 0
Флагман.БГ Винъс Уилямс се завръща на Australian Open Винъс Уилямс се завръща на Australian Open 02/01/2026, Петък 12:40 0
27
Коментара по темата
27.
томас кук
02.05.2021 14:43:29
2
1
кара с чартъри на конкорд
към 12 000 000 индийци на българското черноморие

де ши ги слагате ,не знам
26.
Стоянка Мутафчийска
01.05.2021 16:54:01
1
7
- Родното Черноморие посреща туристи
- Не! Не посреща!
25.
22
01.05.2021 16:47:25
0
5
Навярно ти си клошар, щом имаш свободно време да обикаляш цялото Черноморие и да четеш табели *продавам комуналки на бедни евразийци*.Умирисаха морето на яхнии и борш тия твои платежоспособни туристи!!!!!!!!!
Комуналките трябваше да ги направят в Карнобат, Айтос, Добрич..Там да си готвят картошките и който може да си позволи хотел или ресторант-моля да заповяда!!!!!!!!
24.
#10
01.05.2021 14:58:11
2
7
Горките работещи в Слънчев Бряг... Аз също гледам да не се доближавам до "ваксинирани".
23.
#9
01.05.2021 14:52:58
1
6
Проблемът съвсем не е цената или само цената! Много хора не искат да подлагат тялото си на подобни издевателства, при които дори не е ясно какво точно се прави (дори да има "тест" за настинка, какъвто НЯМА, не би било нужно да ти бъркат до бариерата на мозък/кръв), а и почивката им да се провали и да си загубят времето и вложените средства заради някакъв си фалшив "положителен" резултат.
22.
До 20
01.05.2021 14:15:44
5
4
В къв бранш си бе клошар? Виждал туристи той. По цялото черноморие висят табели на руски, щото те са оборота и парите. Ама ти тва няма как да го знаеш, щото не си излизал от вас от доста време май.
21.
До 16 Колкото
01.05.2021 14:10:32
5
1
"по-малко арогантни руснаци, толкова повече западни платежоспособни туристи.Руският стандарт е по -нисък от българският!! "

Айде да спреш да разсъждаваш за бизнеси. от които не разбираш. Всички соросляци станахте големи специалисти по туризъм. Цървули .....
20.
подлогин 18
01.05.2021 14:09:46
2
4
това ви е проблена на руските лизачи, че не вярвате на собствената си държава, а на информационните парцали на полуръста!!!!!!
В бранша съм от 1989 година и не е като да не съм виждал туристи и от има -няма десетина години аротантни постсъвеЦки насредници!!!!
19.
До 9
01.05.2021 14:09:24
3
4
Това са глупости - навсякъде по света се влиза с тестове. Гърците правят безплатни бързи тестове на влизане в страната, независимо дали си ваксиниран и имаш ПСР, защото може да е фалшив. А унгарците и румънците се отказват не заради тестовете у нас, а защото в техните държави ще ги карантинират на връщане. Все още карантината да връщащи се от България не е отменена, защото "победихме вируса".
18.
до 15 каубойската подметка
01.05.2021 14:04:51
3
4
Тия статистики можеш си ги завреш в ... подлого краварска. Отивай да ближеш американския ботуш и не се занимавай с работи, от които не разбираш.
17.
До 11
01.05.2021 14:04:11
2
4
Нашите строги правила се равняват на разхлабването на мерките в други държави. Да не говорим, че няма кой да следи за спазването им. Само да не стане като миналото лято - цяло лято "нямаше заразени" на хартия, а есента - бум от нищото. Когато няма контрол не е добре нито за местните, нито за туристите, нито за туризма като цяло - кой ще дойде в страна, където няма безопасност и защита?
За това гърците правят свои тестове на границата, да са сигурни че няма фалшиви удостоверения и няма да се налага да гасят пожари. И от това няма да изгубят туристи - напротив.
16.
Колкото
01.05.2021 14:00:51
7
3
по-малко арогантни руснаци, толкова повече западни платежоспособни туристи.Руският стандарт е по -нисък от българският!!
15.
мурзила 13
01.05.2021 13:56:25
1
3
И;а си статистика , ЧЕ ПРИ ТЕБ СА ХАРЧЕЛИ ПОВЕЧЕ, СИГУРНО ЩОТО ИМ ЦЕЛУВАШ ЗАДНИЦИТЕ И ИМ ПРАВИШ АНИЛИНТУС!!!!
14.
До 13
01.05.2021 13:43:18
4
11
Малоумник, руснаците са на ПЪРВО място по изхарчени пари в България. ЗАПОМНИ ГО!!! Нищо общо с надрусаните англичани, евреите-комарджии и скъсаните цървули - поляци, румънци, украинци и т.н.
13.
До 12 руският ибрик
01.05.2021 13:33:30
12
6
Руснаците са на 7-мо място по брой туристи , без тях ще е рахат.Западните туриси ще се увеличат, разбрали веднъж, че носителите на нахалитета и арогантнаста ги няма тук!
12.
Туроператор
01.05.2021 12:32:52
3
16
Заради Екатерина Захариева, Каскета и други американски подлоги вчера Путин спря всички полети от Русия до България. Ако и това лято умрете от глад, да знаете на кой да благодарите.
11.
е ми
01.05.2021 12:14:19
1
11
Строги правила =Никакви туристи =нулева посещаемост =ГЛАД =Фалити=Тъжно лято
10.
запознат
01.05.2021 11:02:25
2
10
Сега Сл бряг ще се напълни с "ваксинираните" евреи за ужас на всички в комплекса. Най доволни са Казината от тяхното присъствие.
9.
БНР-Бургас
01.05.2021 10:44:24
0
6
https://bnr.bg/burgas/post/101460745
В най-големия курортен комплекс по българското Черноморие „Слънчев бряг“ през месец май няма да има туристи. Сезонът ще започне най-рано от 15-и юни, прогнозират от бранша. Хотелиери призовават правителството да отмени изискването за отрицателен PCR-тест, който чуждестранните туристи трябва да представят при влизане в страната ни. Засега има само отменени резервации, каза хотелиерът Румен Мончев.

„Последно 400 човека евреи ни отказаха, защото заминават за Черна гора. Не могат да си позволяват тези скъпи изследвания, които се правят. Черна гора отвори, там курорта е много приятен и хората предпочитат и заминават натам. Постоянно отменят резервации, най-вече румънци и унгарци, защото много е скъпо. Тези мерки са с корпоративни интереси. Цената в момента на PCR е по-скъпа отколкото да си изкарат един уикенд при мен. Ние намалихме цените да оцелеем, и то, главно персонала, да имаме пари да нахраним персонала.
8.
Турист
01.05.2021 10:41:34
4
16
Всички са готови да посрещнат първите туристи, ама то няма такива. Ей, хотелиери, не видяхте ли вчера как всички се изнесоха към Гърция. На границата имаше и румънски коли. Никой не иска да почива по българското презастроено бетонирано Черноморие.
7.
Честито
01.05.2021 10:36:30
7
22
България от вчера е в списъка на неприятелските държави на Русия, така, че забравете. Няма и англичани и скандинавци, евентуално някой мизерен евреин дето целия персонал ги мрази в червата си. Тиквата ви фалирва успешно с неадекватната си външна политика а вие си трайте.
6.
Иван
01.05.2021 10:22:46
2
18
Посреща ги по строги правила, малко лайна в морето, сливенски и ямболски цигани налазили Несебър, и персонал с пияни чалгари.
5.
Канадец
01.05.2021 10:21:11
7
14
А така, ще посрещате туристи със строги правила, ама на Куково лято! Хората искат да почиват, а не да мислят за тъпотии. Гладни ще си умрете, но с ваксинационни паспорти..Дебили..
4.
ха-ха-ха-ха-ха
01.05.2021 10:21:03
0
17
".... а добрата новина е, че курортите по морето вече са достъпни за туристи от почти всички държави, сред които и Русия, която е един от основните пазари, на които ще разчитаме и тази година. "..............
ха-ха-ха а бе някои живеят паралелен свят.
Ще има да разчитате,както оня ще разчита круизи да дойдат в празното му пристанище.
Захариева се погрижи да дойдат.
3.
Крокодили Бургас
01.05.2021 09:54:40
4
15
Много искам да почивам на Слънчев бряг,но нямам желание.
2.
??
01.05.2021 09:41:39
5
16
Всичките "мерки" са вече само парлама, щом пуснаха тълпите по мачове и нощни клубове? Кви мерки говорим
1.
Шиш
01.05.2021 09:40:48
2
24
Флегман, пак сте назад от информацията! Всички запланувани руски полети за месец Май са отменени от вчера!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мъж от Българово застреля куче кангал в местността Карабаир край Айтос Мъж от Българово застреля куче кангал в местността Карабаир край Айтос 53-годишен ловец предал оръжието си доброволно, срещу него е образувано досъдебно производство Българката Албена Данаилова – скритият гений зад Новогодишния концерт на Виенската филхармония Българката Албена Данаилова – скритият гений зад Новогодишния концерт на Виенската филхармония Докато светът гледа диригента Яник Незе-Сеген, първата жена концертмайстор в историята на оркестъра – българката Албена Данаилова, води музикалната магия Заради недостиг на монети, дребните търговци се чудят дали изобщо да работят през януари (ВИДЕО) Заради недостиг на монети, дребните търговци се чудят дали изобщо да работят през януари (ВИДЕО) Не само липсват стартови пакети, но и банкоматите пускат само 50 лв. - без дребни копюри Притеснително: Опасният фентанил вече стъпва сериозно на пазара на наркотиците у нас Притеснително: Опасният фентанил вече стъпва сериозно на пазара на наркотиците у нас 7450 престъпления, свързани с наркотици, са регистрирани от януари до ноември, съобщават от МВР 5 звезди, нула отношение: Разочароваща Нова година в Пампорово 5 звезди, нула отношение: Разочароваща Нова година в Пампорово Разказ за високи цени, хаос, липса на организация и усещането, че курортът се превръща в машина за пари  Странстването и движението като философия на живот  Странстването и движението като философия на живот  Можем да открием непознатото и на няколко преки от дома си, стига да запазим способността да се удивляваме За кои зодии се очаква любовта да е "въздушна и нежна" като от стих на Яворов За кои зодии се очаква любовта да е "въздушна и нежна" като от стих на Яворов А тази 2026-година ще им се стори, че нищо подобно не им се е случвало досега  Банкомат на ДСК „глътна“ 100 евро в Пловдив, жената остана само с разписка Банкомат на ДСК „глътна“ 100 евро в Пловдив, жената остана само с разписка Машина на банка ДСК издава разписка за теглене, но не пуска банкноти, сигналът е подаден, клиентката търси съдействие Защо някои физици смятат, че живеем в черна дупка Защо някои физици смятат, че живеем в черна дупка Теорията не е най-убедителната идея за обяснение на нашата вселена Бунт срещу еврото: търговец обяви, че ще работи само в левове Бунт срещу еврото: търговец обяви, че ще работи само в левове Собственик на магазин в Добрич заяви, че няма да приема плащания в евро заради липсата на обществено допитване и притесненията за малкия бизнес
Светльо Витков остро срещу новогодишните програми: „Върхът на падението“ Светльо Витков остро срещу новогодишните програми: „Върхът на падението“ Лидерът на „Глас народен“ разкритикува празничните програми на големите телевизии, думите му предизвикаха бурна реакция в социалните мрежи Челси се раздели с Енцо Мареска по средата на сезона Челси се раздели с Енцо Мареска по средата на сезона Лондонският клуб обяви раздялата с италианския мениджър въпреки спечелените трофеи и борбата за място в Шампионската лига Кран Монтана в шок: броят на загиналите след новогодишния взрив продължава да расте Кран Монтана в шок: броят на загиналите след новогодишния взрив продължава да расте Швейцарските власти говорят за десетки загинали и над 100 ранени, обявено е извънредно положение в кантон Вале Мелания прикова погледите със сребърната си рокля, а Тръмп си пожела мир за света Мелания прикова погледите със сребърната си рокля, а Тръмп си пожела мир за света Първата дама впечатли с визията си на новогодишното парти в Мар-а-Лагою Полуголи в новогодишната нощ, как британците не признаха студа  Полуголи в новогодишната нощ, как британците не признаха студа  От Темза до Манчестър, може да се нагледате къси поли, ризи с копчета „по избор“ и минусови температури Рождениците на 1 януари: личности, които бележат обществения, културния и политическия живот Рождениците на 1 януари: личности, които бележат обществения, културния и политическия живот От наука и изкуство до политика, спорт и световна сцена – кои известни личности празнуват рожден ден днес Шоу в НБА и драма за Спърс: Сан Антонио надви Никс, но загуби Уембаняма Шоу в НБА и драма за Спърс: Сан Антонио надви Никс, но загуби Уембаняма Джулиан Шампани с рекордни 36 точки и 11 тройки, но контузията на Виктор Уембаняма помрачи зрелищната победа над Ню Йорк Дан Петреску се бори с тежко онкологично заболяване Дан Петреску се бори с тежко онкологично заболяване Румънската футболна легенда преминава през химиотерапия, близките му са до него в най-трудния момент Кървава Нова година в Швейцария: взрив в бар уби най-малко 10 души Кървава Нова година в Швейцария: взрив в бар уби най-малко 10 души Мощна експлозия разтърси елитния курорт Кран Монтана, десетки са ранени, болниците в региона са препълнени Пожар в претъпкан бар взе десетки жертви в Новогодишната нощ Пожар в претъпкан бар взе десетки жертви в Новогодишната нощ В луксозния швейцарски ски курорт Crans-Montana - полицията е въвела временна забрана за полети
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Повече няма да позволя да ми се качват на главата. Виц на деня Виц на деня Мъж си викнал жрица:
- Всичко ли правиш?
- Да.
- Виждаш ли легена с дрехи? Почвай да переш!
Виц на деня Виц на деня Мъж през ноща се натиска в жена си и и шепне:
- Искам с*кс...
Жената в просъница:
- Виж в хладилника...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бай Кольо се събуди сутринта и като видя колко е изпил предната вечер, сам се потупа по рамото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори