Собственикът на хотел "Лайпциг" загуби битката с Covid
В средата на февруари известниятбизнесмен бил приет в болница след усложнения от К-19
Собственикът на хотел "Лайпциг" Радослав Бозуков е починал тази нощ, пише TrafficNews.
В средата на февруари известният пловдивски предприемач и меценат бил приет в болница след усложнения от COVID-19. Въпреки усилията на лекарите, състоянието му рязко се е влошило. В продължение на няколко седмици той бил в кома, а след кратко подобрение, вчера изгубил битката за живота си.
Радослав Бозуков, който е само на 49 години, бе председател и един от учредителите на Бизнес експертния съвет на Пловдив. Занимава се със собствен частен бизнес в областта на хотелиерството и ресторантьорството повече от 20 години. Бизнесменът бе собственик на хотел „Лайпциг“ и комплекс „Девети километър“, който бе активите на „Лайпциг 91“АД.
През 2005 г. Радослав Бозуков приватизира и бившата баня "Чайка". Имотът, обявен за паметник на културата, преди това бе в активите на общинското предприятие "Бига". Собственик и и на изгорялата баня "Ортамезар".
Кметът на София с коментар за Дара и Евровизия
Силни и слаби страни на зодиите
17/05/2026, Неделя 14:10
0
Лили Иванов с обръщение към Дара след фурора
Ники Кънчев изригна след победата на Дара
Карнобат домакин на "Млад огнеборец"
Премиерът Румен Радев с коментар за Дара
Президентът с първа реакция след фурора на Дара
Радев лично ще ръководи МО, МВР, МВнР и спецслужбите
Трима души загинаха след атака с дронове над Москва
Скъпият ориз насочи японците към други храни
Тръмп искал ОАЕ да превземе ирански остров
Мондиал 2026: Нови притеснения около провеждането на турнира
