×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 49 фалшиви сигнала за пожар във Варна, сред куриозите - духалка, подпалила кола
  • ЕП постигна сделка за търговския пакт със САЩ
  • Тир и няколко коли се сблъскаха в София
  • България с втората най-дълга работна седмица в ЕС
  • Жена уби най-малко 9 души в Канада
  • Депутатите изслушват ръководството на МВР заради случая "Петрохан"
  • Побой в метрото: Задържаха 19-годишен за нападение с нож срещу деца
  • Опит за покушение срещу президента на Колумбия, сенаторка бе отвлечена
  • Арестуваха бивш шеф на ЦСКА след катастрофа в София, карал пиян
  • Манол Генов: Хора от НПО-то от "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандал: Александър Сиди обвини „Демократична България“ в предателство, плащали цената за Росенец


Скандал: Александър Сиди обвини „Демократична България“ в предателство, плащали цената за Росенец
Александър Сиди от ВМРО настоява да останат ограниченията за броя на изборните секции, за да не гласуват масово хора, които не знаят български език и Ердоган им казва кого да подкрепят
29 Април 2021, Четвъртък, 08:37 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Какъв е проблемът да разрешат отпадането на ограниченията за секциите в ЕС и във федеративните държави, попита той

Ако падне ограничението за броя на изборните секции в Турция, ДПС ще има с десет мандата повече. Това, което правят „Демократична България“ е да плащат сега цената за „Росенец“. Мантрата им е една и съща. За дава гласа повече правят национално предателство.  Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия бившият депутат от ВМРО Александър Сиди.

Водещият Виктор Николаев пък припомни, че вчера депутати от „Има такъв народ“ бяха посрещнати пред президентството с обиди от активисти на ВМРО. Турски мекерета беше най-мекото, което чух, сподели той. 

„Проблем с гласовете от чужбина няма, той е само за Турция. Нямаме нищо против хоратавъв Франция, в Германия, Англия или където и да било другаде да гласуват. Лошото е, че онези, които не могат да пишат и да четат на български в Турция, не могат да направят информиран избор“, коментира Сиди. 

„Големият проблем е, че „Има такъв народ“ и „Демократична България“ правят тази глупост. През 2009 г. имаше 100 000 гласа от Турция. Сега пак могат да са толкова, ако вдигнем ограниченията, но ако искаме да решим проблемът в Англия, има три начина. Какъв е проблемът да кажем, че няма ограничение за всички държави, които са членове на ЕС и за тези, които имат федеративно управление?“, попита той.

След като Виктор Николаев го пита дали е сигурен, че Ердоган е казал на всички в Турция „Гласувайте за ДПС“, бившият депутат изтъкна, че през 2017 г. именно турският президент е казал на хората да гласуват за ДОСТ и оттам дойдоха гласовете за тази партия.

„На последните избори има 22 000 гласа, които отново са насочени в конкретна посока. Нямам никакви съмнения, че се правят избори по този начин. Там гласуват хора, които не знаят български език“, добави Сиди. 

Има ли за вас проблем отпадането на ограничаването за броя на секциите в Турция, попита пък водещата Лора Инджова заместник-председателят на Обществения съвет към ЦИК Стефан Манов. 

„Този разговор го водим от 2016 г. Редовно излизаме със същите аргументи – колко мандати идвали от Турция и как не трябвало да гласуват тези избиратели. Не мога да се явявам в качеството на адвокат на тази или онази партия, а защитавам избирателните права на българските граждани, които имат такива където и да се намират според чл.26, ал.1 от Конституцията“, сподели той.

„Влиянието на една партия трябва да се бори с политически мерки, а не с изхитрявания в Изборния закон, за да ограничим този или онзи партиен вот, защото не ни харесва“, добави Манов. 

„Никакви 10 мандата на идват от Турция, ако се увеличат секциите. Мандатът е само един или най-много два. През 2014 г., когато имаше най-голям брой избирателни секции в чужбина, гласувалите в Турция, бяха 62 500, а общият брой на тези, които подкрепиха тогава ДПС бяха 487 000. Основната сила на тази партия е в страната ни. На последните избори в Турция гласуваха 22 000 за ДПС, а общо гласовете за тази партия са 336 000“, поясни той.

Сиди беше ли на бариерата на Росенец и изказа ли се против студения резерв на ТЕЦ „Варна“, когато щяхме да борим модела „Пеевски“, попита заместник-председателят на Обществения съвет към ЦИК.

„Това, което правят „Демократична България“ е да плащат сега цената за „Росенец“. Очевидно е. Тези изчисления са тотално погрешни. Около 10 000 е цената на един мандат. Добавянето на 60 000 гласа означава още шест мандата, а на 100 000 – 10“, отговори бившият депутат от ВМРО. 

Проблемът може да бъде решен, но те не искат, добави той.

„Ние поискахме касиране на изборите в Турция, заради десетките нарушения. В чужбина трябва да се гласува с декларация. Тя обаче бе попълнена от един и същ човек отвън. Тези хора там не знаят да говорят и да четат на български“, подчерта Сиди. 

„Проблемът може да се реши по демократичен път, но „Демократична България“ не искат, защото това е цената за Росенец“, добави той.

„Сиди трябваше да покани лидерите на „Демократична България“. Аз говоря за избирателните права и изборната математика“, каза пък Манов. 

Да, но вие говорехте за Росенец, прекъсна го войводата. 

„Ако на 4 април нямаше гласове от чужбина, ГЕРБ щеше да има 3 мандата повече, 1-за БСП и по един по-малко за ДПС и „Демократична България“. А „Има такъв народ“ щеше да загуби два“, изчисли Манов. 

„Това, че има само 22 000 гласа от Турция е благодарение на ограничението на броя на секциите“, каза пък Сиди. 

„Избирателните права на българските граждани бяха брутално, катастрофално погазени от мнозинството в предишния парламент. В продължение на пет години българите и във Великобритания, и в САЩ, и в Турция, бяха принудени да се унижават, за да изпълнят конституционното си право. Крайно време е тези ограничения да паднат, да се върнем към един режим, който дава шанс за висока избирателна активност, а тя потапя купения и контролиран вот“, коментира заместник-председателят на Обществения съвет към ЦИК.
 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
17
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен 11/02/2026, Сряда 10:57 0
17
Коментара по темата
17.
Мощност голема сме, ама
29.04.2021 13:33:19
0
0
къде са имигрантските организации? Няма. Стадо. Съботно-неделни герои и сдухани лейбъри, колко от тях не можаха да гласуват? Няколкостотин. А колко ще гласуват в Турция? А?
16.
Авджия
29.04.2021 11:54:48
2
5
СИДИ на еврейски значи ЛОВДЖИЯ ,ловец само че НЯМА вече тъп дивеч сред избирателите които да се уловят в капаните на Лъжепатриотизма на ВМРО-МВРО
15.
СиДи
29.04.2021 11:48:13
0
5
Колега, моля връщайте се обратно на бунището за политически трупове, от което незнайно как сте изпълзял?!? И вие, и господин WC и всичките останали наведени човечета! Кой по дяволите им дава ефир на тия?!
14.
Евреин
29.04.2021 10:19:39
2
7
Абе този Сиди неможе да е евреин защото е много глупав. Според мене евреите са умни.
13.
Един нормален
29.04.2021 10:05:23
2
6
Аз вярвам на Шкембе войводата! Истински патриот с торбичка Била!
12.
Слави
29.04.2021 09:50:39
1
11
Сиди, ВМРО има ли поне 20 гласа не купени. Защото моята информация е, че всички гласове за вас са платени. Искате българите пръснати по света по ваша вина да немогат да гласуват.Да ама не!
11.
Tipo
29.04.2021 09:17:08
9
9
ДъБъ са гнусни гейове и нещастници. Това на са българи а мръсни говеда смръдливи
10.
Фанима Закура
29.04.2021 09:16:35
1
11
Дайте да се разберем - СиДи ли е или ДиВиДи?
9.
Гочето
29.04.2021 09:12:14
3
13
Смятам за правилно щом не можеш да четеш и пишеш на български език да нямаш право да гласуваш. Нито е редно хора, които са се изселили в чужбина преди дълги години и тези не плащащи данъци в България да гласуват. Като ти е мило какво става в страната и искаш да решаваш какво правителство и управление да има, стой си тук и тегли хомота с останалите. Какво ако е в ЕС? И там е чужбина и там плащаш данъци, с тук народът кучета ги яли.
8.
Обективен
29.04.2021 09:11:00
9
2
Прави се, за да се обслужи ДПС. Големите си патриоти ще качат турчин на главите на майките и бащите си. Къде го има проблема- в Англия, заради Брекзит. Защо го няма другаде? Някого го било страх, ай фора!
7.
.
29.04.2021 09:09:25
4
12
Как имат очи да се показват по телевизията тия шовинисти и селски тарикати.
6.
Сиди-патреота
29.04.2021 09:00:31
5
7
Аз съм евреин по произход и за мен би било ценно да има новини на иврит
5.
Глупости
29.04.2021 08:59:17
5
15
Айде да си говорим обективно. Надали са вълчи вой, само защото допълнителните гласове от чужбина ще им свият поцентите още повече...
4.
оффф...
29.04.2021 08:56:21
4
10
Защо изобщо някой разговаря с животни като този?
3.
Сиди миди ли си
29.04.2021 08:55:03
4
19
Спрете с тая мантра, че това се прави за турция ве мекерета депесарски. Прави се за останалите 2.5 милиона по цял свят които трябва да пътуват стотици километри за да гласуват! Обаче вие нямате интерес щото от чужбина за вас гласуваха под 0.5%.
2.
Иван
29.04.2021 08:53:48
1
10
Забрабете двойното гражданство, забранете да гласуват циганите. Не регистрирате повече ЕТНИЧЕСКИ партии. Вече регистрираните ДъПъСъ и ДОСТъ да се разтурят, основателите им в затвора а поддръжниците им да се екстрадират в Турция.
1.
Иван Дивиди
29.04.2021 08:51:29
3
15
Александър Сиди от коя партия? Докога ще ни навирате в статиите си аутсайдери, които да дават съвети кое, как и защо да е. Те ако бяха много читави нямаше да отпаднат с 200 от парламента
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Светило на ортопедията се премести в Бургас, разкрива как Covid е увредил ставите и на млади хора Светило на ортопедията се премести в Бургас, разкрива как Covid е увредил ставите и на млади хора Лекувани продължително с антибиотици и кортикостероиди по време на пандемията се оказват с прекъснато кръвоснабдяване на костните тъкани Задържаха 19-годишен за нападение над две деца в столичното метро Задържаха 19-годишен за нападение над две деца в столичното метро Едното момче е с избит зъб, другото с порезна рана след атака с нож на 8 февруари Мадрид премина границата от 75 000 собственици с три жилища Мадрид премина границата от 75 000 собственици с три жилища Над 10 000 души притежават поне 10 имота, а 517 собственици държат до 50 жилища според данни на испанското финансово министерство Исторически момент за Бургас: Минно-геоложкият университет разкрива две специалности Исторически момент за Бургас: Минно-геоложкият университет разкрива две специалности На 13 март в Бургас ще се проведе преглед на висшето образование, на което университета ще представи в пълен обем специалностите, които ще се преподават тук Европейският парламент договори условия по търговския пакт със САЩ Европейският парламент договори условия по търговския пакт със САЩ Споразумението предвижда автоматично изтичане през март 2028 г. при липса на нови договорени условия Какви са стъпките за издаване на разрешително за оръжие в България Какви са стъпките за издаване на разрешително за оръжие в България Доц. Милен Иванов обясни процедурите, психотеста и изискванията по закона Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен Майката обвинява бащата в сексуално насилие, той отрича и твърди, че детето се е наранило в парка Нови подробности за стрелбата в училище в Тъмблър Ридж, трансджендър ли е извършителят Нови подробности за стрелбата в училище в Тъмблър Ридж, трансджендър ли е извършителят Заподозреният, който се е самоубил, е описван като "жена, с кестенява коса, с рокля". Изяснява се дали се касае за биологична жена Съдия от Окръжен съд-Бургас участва в национален  форум за борба с детския кибертормоз Съдия от Окръжен съд-Бургас участва в национален форум за борба с детския кибертормоз Съдия Станимира Иванова уточни, че във всички училища в област Бургас вече имат програми за борба срещу насилието на деца в онлайн пространството Любен Дилов-син: Развитието на острова Св. св. Кирик и Юлита е немислимо без пристан Любен Дилов-син: Развитието на острова Св. св. Кирик и Юлита е немислимо без пристан "Проект още няма! Има решение да се прави такъв и построи пристанище или лодкостоянка", категоричен е народният представител
Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Густаво Петро твърди, че хеликоптерът му е избегнал обстрел, а Аида Килкуе беше освободена след часове в плен Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Според публикацията на Файненшъл Таймс - Киев е под натиск от САЩ да организира вот до 15 май Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали 32 години опит не дават обяснение за случилото се край Околчица САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция
Румен Радев Румен Радев Случаят „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си Виц на деня Виц на деня Джентълмен звъни в клуба:
- Господа, при мен има жена. Ако мога, няма да дойда...
Виц на деня Виц на деня В затвopа:
- За какво си тyка?
- Заради сина, писал съчинение в училище на тема: "Какво работи татко..."
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що е то свестен мъж?
- Този, който дава жена си за пример на всичките си любовници!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори