СЗО призова хората по света да дарят пари за ваксини срещу COVID-19
Здравната организация стартира дарителска кампания
Световната здравна организация (СЗО) призова всеки по света да дари по 7 долара за осигуряване на допълнителни средства за международната програма за споделяне на ваксини срещу коронавируса КОВАКС, предаде Ройтерс.
Обявявайки дарителската кампания, генералният директор на СЗО Тедрос Аданом Гебрейесус отбеляза, че тя дава възможност на всеки, който иска, да допринесе лично за ваксинирането по света с едно скромно дарение, а с това да помогне и за слагане край на пандемията.
Според СЗО, 7 долара могат да покрият стойността на покупката и доставката на една доза ваксина за някого в страна с ниски доходи. Кампанията ще се опита да осигури допълнителни средства и чрез компаниите, чиито служители и клиенти ще бъдат приканени да се включат с дарение в начинанието.
"Най-добрият начин да излезем от пандемията, е всички да бъдат ваксинирани, начело със здравните работници и най-уязвимите групи хора по света", изтъкна в изявление ръководителят на СЗО.
Планира се кампанията да стартира държава по държава през следващата година, започвайки с Великобритания, САЩ, Израел и Кения. Кампанията се подкрепя и от световни благотворителни организации и компании.
Платформата КОВАКС има за цел да осигури до края на тази година 2 милиарда дози ваксина срещу за страни с по-ниски доходи.
Източник: БТА
Митове и неочаквани ползи за тялото, ако ядете 2 яйца за закуска в продължение на 2 седмици
Кръстиха улица на Бруно Марс в Лас Вегас
Европа започна внедряването на автономното шофиране под наблюдение
Добавете това към кафето, за да е полезно за сърцето
КЗП иска да връчва актове и на чистачката във фирмата
Край на зимния сезон, ски зоните вече спират работа
Резки промени на времето за Великден, прогнозира НИМХ
Великден е, черпят и 12 имена, ето какви обичаи се спазват
Рязка промяна на времето в неделя с валежи и захлаждане в цялата страна
Харисън Форд разкри за дългогодишна битка с депресия
Голямата надморска височина може да намали риска от диабет

The Bulgarian Times
КАКТО СВЕТА НАУЧИ ЗА СУПЕР ЛЪЖАТА КОВИД .
НАПРАВО НЕ МОГА ПОВЯРВАМЕ КОЛКО ТЪПИ ХОРА ЖИВЕЯТ НА ТОЯ СВЯТ ЧЕ ДА СЕ ИНЖЕКТИРАТ СЪС СПЕРМАТА НА ГЕЙТС,МЪСК И ДРУГИТЕ ТОП ИДИОТИ С МНОО ПАРИ.
ЯВНО ЦЕЛТА ЩЕ Е БИЛА ТЪПО,ПРОСТО,НЕДЪГАВО,МАЛОУМНО ,ПСИХИЧНО БОЛНО НАСЕЛЕНИЕ ДА ИЗЧЕЗНЕ ОТ СВЕТА С ТЕЯ ВАКСИНИ И НЕИСТОВО ЖЕЛАНИЕ НА ВСЕКИ ЕДИН КАШЛЯЩ,С ТЕМПЕРАТУРА ДА ПОСЕТИ ЛИЧЕН ЛЕКАР И ДА МУ СЕ ЗАЯВИ ЧЕ Е БОЛЕН ОТ КОВИД-ТЪПНЯТА.
ВЛЕЗНЕШ ВЕДНЪЖ В БОЛНИЦА ДА МУ СЕ ТАКОВА МАМАТА.