×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пенсиите на полицаи и военни надхвърлиха 1100 евро
  • Русия засекрети репетициите за парада за 9 май
  • Днес започва Младежкия музикален фестивал "СОЛиСиМи", входът е свободен!
  • Спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май, концертът ще започне в 18 часа
  • Новата междуконтинентална ракета на Турция поставя въпроси за сигурността в НАТО
  • Днес и утре синята и зелена зона на Бургас няма да работят
  • Започна изплащането на пенсиите за май
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нежеланието на протестърските партии да поемат отговорност ще има много негативен ефект върху държавата


Нежеланието на протестърските партии да поемат отговорност ще има много негативен ефект върху държавата
Борисов не се страхува от нищо, казва Димитър Бойчев
29 Април 2021, Четвъртък, 06:30 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Оказва се, че им е било много по-удобно да си стоят отстрани, да критикуват и да си правят шоуто, коментира депутатът

В сряда заседанието на парламента се провали по необичайна причина – седмичната програма не получи одобрение от мнозинството народни представители. В същото време от партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“ пък, както бе анонсирано, върнаха мандата за съставяне на правителство. Потърсихме за коментар на ситуацията депутата от ГЕРБ Димитър Бойчев – областен координатор на партията за Бургас.

- Г-н Бойчев, защо ГЕРБ днес участва в блокирането на работата на Народното събрание заедно с БСП и ДПС, което се използва за критика от Вашите опоненти?

- Това не беше стиковано с БСП и ДПС. Просто и те са преценили, че не това е най-спешното в дневния ред на Народното събрание, затова се получи и този резултат. Но и другото мнозинство – на новите, протестърски партии, - трябва да е много по-отговорно, а не само да приказват, че искат да правят някакви промени и да вкарват някакви законопроекти. Видяхме и какъв им е дневният ред – първото, най-спешно и наложително нещо за тях е промяната на Изборния кодекс. Всичко друго е на втори план.

- Причината е, че може би се задават бързи предсрочни избори. Така че не е ли логично да се приемат промените в Кодекса и да се приключва?

- Според мен точно това не е логично. Първо, факт е, че има Народно събрание и то е такова, каквото са избрали хората. Въпросът с отговорността тук е да се опитат да съставят и правителство. Иначе имаме бягство от отговорност, от което ще пострадат гражданите и държавата. Защото управлението на една държава не става само като стоиш отстрани и критикуваш. То се случва с носене и на отговорност. Но в момента лъсна, че никой не иска да носи отговорност. Оказва се, че много по-удобно им е било да си стоят отстрани, да критикуват и, общо взето, да си правят шоуто. Освен това, никоя от представените в парламента формации, а и тези, които не можаха да прескочат 4-процентната бариера, - нямат претенции към честността на вота. Това е абсолютен факт, въпреки че преди изборите се говореше, че евентуално ще има притеснения за нерегламентирана намеса. Виждаме, че никой не е казал дума за манипулиране на изборите и всички приемат резултатите. Ако приемем, че има служебно правителство и бързи нови избори, е абсолютно нелогично два месеца преди тях, буквално на коляно, да се променя точно изборният закон. Това по мое мнение ще доведе до много грешки, които ще станат причина за не добър процес при организирането на предсрочния парламентарен вот. Много е отговорна тази промяна. Наистина трябва да се мисли. Видяхме и в новия Правилник за работа на Народното събрание (НС) какви изисквания се приеха - преди да се вкара законопроектът за разглеждане, да има определен период за обществено обсъждане. Това е логично, така и би трябвало да бъде - да има голям дебат в обществото и със заинтересованите страни. За мен тези промени, които се предлагат и които евентуално ще се приемат, са доста притеснителни и ще предизвикат доста напрежение по време на следващите избори.

- Днес видяхме, че отново сте вкарали законопроекта за узаконяване на постройките на Ченгене скеле. Защо беше важно да бързате толкова?

- Защото, както се вижда, животът на това НС няма да е много дълъг. Затова го вкарваме наистина в първите възможни дни. Надяваме се колегите да го подкрепят. Всъщност това не е узаконяване, а въвеждане на режим на търпимост. За да отговорим на притесненията на Христо Иванов и неговата формация и за да няма спекулации, сега сме написали конкретно, че става въпрос за селищно образувание Ченгене скеле.

- Проблем ли ще е, ако се състави служебно правителство? Много хора казват, че Борисов се страхувал от служебен кабинет, аз не мога да си обясня защо.

- Виждате, че Борисов не се страхува от нищо. Въпросът е друг - лъсна и наистина хората вече трябва да го разберат, че държава се управлява с поемане на отговорност. Естествено, всяка една отговорност носи след себе си и негативи и това всички го знаят. При тази заявена подкрепа от всички т.нар. протестърски партии и от другите формации, трябваше да се поеме отговорност със съставянето на правителство. Говоря конкретно за втория мандат, но то важи и за третия. Те категорично заявяват, че ще правят някаква ревизия. За мен няма никаква логика Борисов да се страхува – дали тази ревизия ще я прави редовно или служебно правителство, значение няма. Ние, между другото, сме минали през един служебен кабинет, излъчен от президента Радев, и виждате, че нямаше никакви притеснения. По-сериозният въпрос е за бъдещето на държавата, а не толкова кой от какво се страхува. Факт е, че ние подкрепихме създаването на временната парламентарна комисия за ревизия на управлението на Борисов. Така че за нас притеснения няма – нито от служебно правителство, нито от редовно. Притеснението е за бъдещето на страната. И това трябва да се разбере. Не искам да съм лош пророк, но това, че няма желание за поемане на отговорност, според мен, ще даде много негативен ефект върху развитието на държавата. И хората ще го усетят. А новите партии влязоха с такава заявка в Народното събрание.

- Добре, но и към вас може да има упрек, че не преговаряхте с БСП и ДПС за правителство, както и Слави не желае да преговаря с тях. Вие искахте преговори само с две формации - „Демократична България“ и „Има такъв народ“.

- И БСП, и ДПС в момента се опитват да се присъединят към така нареченото ново около протестърските партии. И заявиха още преди връчването на мандата, че те няма да подкрепят правителство на ГЕРБ.

- Както заявиха Слави и „Демократична България“...

- Напротив! Факт е, че ние излъчихме едно много балансирано проевропейско и пронатовско правителство. Не сме ние хората, които не са искали разговори, а това беше заявено много преди връчването от президента на първия мандат на ГЕРБ.

 




30
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба 07/05/2026, Четвъртък 18:00 1
Тервел ИЛИЕВ Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" 07/05/2026, Четвъртък 17:21 0
Емел МАХМУД Без дронове над Бургас в следващите два дни Без дронове над Бургас в следващите два дни 07/05/2026, Четвъртък 16:38 0
30
Коментара по темата
30.
Само Герб!!!! Да живей:))
09.05.2021 18:58:37
0
4
Само като ти гледам мазната, наведена физиономия и си правя изводите, що за човек си. Подлога!!!
Как така Слави не излезе и не каза една лоша дума за никой, а вие не се спряхте. Вие сте пасмина . Много ви е страх да не ви вземе някой друг кокала. Толкова сте смешни. Разберете, че с това си поведение отблъсквате хората още повече.
29.
Кондйо
09.05.2021 09:21:30
0
6
Бойчев онзи ден те видях на алепу пръв протестър срещу вашата подпорна стена та да те питам протестър лиси или не
28.
*********
03.05.2021 07:15:42
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
27.
*********
01.05.2021 11:01:01
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
26.
Жип
30.04.2021 10:02:14
0
25
Бойчев,никога няма да разберем поради какви лични качества си толкова време в парламента.
25.
*********
29.04.2021 10:16:39
3
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
един туземец (или абориген)
29.04.2021 09:11:03
5
17
г-н Бойчев ,ние знаем ,че прoгрaмaтa нa Нaрoднoтo cъбрaниe ce утoчнявa прeдвaритeлнo нa прeдceдaтeлcки cъвeт. т. e. ГEРБ + ДПC + БCП ca ce cъглacили прeдвaритeлнo c тoчкитe oт ceдмичния днeвeн рeд. В зaлa oбaчe глacувaт другo. Хайде сега Бойчев кажи си,реално защо -ГЕРБ днес участва в блокирането на работата на Народното събрание заедно с БСП и ДПС....p.s.ние не сме аборигени (за каквито явно ни мислите) ,не ядем доматите с колците и не вярваме на свободни съчинения тип -бла,бла,бла....(много думи и никаква конкретика).
23.
do 20
29.04.2021 08:31:01
3
8
Папагал сополив....Келеш чалгаризиран....Бегай....Бегай и се реализирай навънка некадърнико.
22.
*********
29.04.2021 08:11:38
1
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
21.
Галя
29.04.2021 08:06:51
4
19
Страх те е че при следващи избори НЯМА да си ДЕПУТАТ
20.
До долния
29.04.2021 06:52:25
8
9
Толкова сте елементарни, че дори не можете да лъжете като хората!!! Като ти чета инфантилните глупости, преди 20 години си ходил памперси! А ако наистина си около 40- те, просто няма какво повече са си кажем.
19.
_nib_ до 18
28.04.2021 23:18:15
8
13
Това определение важи за копеУето което е създал баща ти.Наркоман ли си?Или чалгар?Или и двете.Мъна да ви няма....Утайки необразовани и непотребни....Писнало ми е от експерименти на гърба ми....Последния си го причиних катп се подлъгах да гласувам за оня нефелния-царчЕто.....Но сега след 20 години....точно заради изпадналата,деградирала наркоманско-чалгарска паплач....пак ще отида да гласувам.....Познай за кой?Как ще познаеш...имаш цели две мозъчни гънки-една за пиенье и едма за чалга....
18.
До 15
28.04.2021 22:51:49
14
8
Виж сега неграмотен пръдльо, когато и където да прочета нещо в този сайт, срещам простотии написани от теб!! Не знам за какъв точно се мислиш, но ще ти кажа аз какво виждам- един елементарен и комплексиран безработен глупак, който и идея си няма какъв глад го чака!!
17.
да бе
28.04.2021 22:28:28
7
16
Щото Герб все едно пое отговорност, като не внесе предложението си за кабинет в парламента. То е същото като да върнеш мандата само, че съпроводено от популистки театр.
16.
vvv
28.04.2021 22:11:35
2
20
А какъв ефект имаше от ТЕБ за държавата?
15.
_nib_
28.04.2021 22:03:53
11
15
Напротив....Видя се че е пълно с некадърни лаладжии ламтящи да са на власт.Едо е да искаш,друго да можеш и трето да го направиш.Само да съм видял някой друсан наркоман или мръсен чалгар да протестира....На който не му харесва-границите са отворени....Да изчезва и да не се връща....
14.
*********
28.04.2021 21:52:47
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
13.
Мдаас
28.04.2021 21:21:11
6
26
Вече няма да си депутат...
12.
6666
28.04.2021 21:05:27
7
15
До №4 Лост / по скоро щанга/ По конситуция премиера няма задължение да се явява в парламента , отиво по желание ./ Проф. Александър Джеров /
11.
*********
28.04.2021 20:59:28
5
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
*********
28.04.2021 20:48:03
2
13
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
9.
Сарая
28.04.2021 20:45:31
14
31
Като гледам как ревът по медиите разни Гербери и Фашаги от ВМРО разбирам че опозиционните партии действат правилно !!!
Недялко да ви такОа
8.
Кара Дайъ ДъПъСъ
28.04.2021 20:45:21
3
10
Търсим ибрикчии.За новото правителство.За новите схеми.
7.
Не съм от ГЕРБ, ама и от БСП не съм
28.04.2021 20:36:53
7
19
ГЕРБ+БСП+ДПС=LOVE
6.
N+++
28.04.2021 20:32:22
5
26
Ще видите нещо неочаквано, просто тия не знаят, как ще им се стовари щангата отгоре, просто не го предвиждат- чакайте, за да видите...
5.
*********
28.04.2021 20:30:31
3
27
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
4.
Лост
28.04.2021 20:26:18
9
36
Ти кажи, защо Борисов не ще да ходи в Н. Събрание?
3.
Чекмедже войвода
28.04.2021 20:23:24
6
40
Умирам за власт
2.
titi
28.04.2021 20:14:47
11
50
Борисов е нацапал вече сините шорти.А и за Бойчев настъпват трудни времена.
1.
*********
28.04.2021 20:13:23
4
32
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кои ще са министрите в кабинета на Румен Радев (БИОГРАФИИ) Кои ще са министрите в кабинета на Румен Радев (БИОГРАФИИ) Освен Румен Радев още 20 министри влизат в министерски съвет в новия кабинет За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния Енергията на този период се засилва прогресивно Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация Съавтор е на промените в Търговския закон, свързани със създаването на нов вид дружество – Дружество с променлив капитал, както и на промените Бургаските каратеки на „Ронин“ с 3 златни медала от международната  купа в Япония Бургаските каратеки на „Ронин“ с 3 златни медала от международната купа в Япония В надпреварата сили премериха състезатели от 13 държави, а представителите на КК „Ронин“ отново доказаха високата класа на българското карате Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Тайните на имението, в което Кралят на попа прекара последните си дни Румен Радев върна мандата с готов състав на проектокабинет и обеща: Ще пречупим тренда на галопиращите цени Румен Радев върна мандата с готов състав на проектокабинет и обеща: Ще пречупим тренда на галопиращите цени От началото на демокрацията това е най-бързо сформираното правителство, похвали се кандидат-премиерът Тези кръчмари потресоха България, хиляди фенове на шеф Манчев искат да фалират Тези кръчмари потресоха България, хиляди фенове на шеф Манчев искат да фалират До тази изненадваща ситуация се стигна заради наглото отношение на двамата към работата на шеф Манчев Сезонът ще бъде рекордно кратък - в най-добрия случай до края на август, смята Веселин Налбантов Сезонът ще бъде рекордно кратък - в най-добрия случай до края на август, смята Веселин Налбантов Сложната международна обстановка и геополитическите сътресения в района на Ормузкия проток се оказват неочакван, но мощен фактор за състоянието на българския туризъм. Изправят пред съда Димитър, който уби с Фолксвагена си съпрузите Стамат и Диляна на ул. „Индустриална“ Изправят пред съда Димитър, който уби с Фолксвагена си съпрузите Стамат и Диляна на ул. „Индустриална“ Той блъсна мотора им, след като направи забранен ляв завой, остави дъщеря им кръгъл сирак Пловдивския Чикименто Стоян се прибира с еднопосочен билет за България, но коя дама ще го последва Пловдивския Чикименто Стоян се прибира с еднопосочен билет за България, но коя дама ще го последва Пет дами се борят за сърцето му 
Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо "Търговията е крайната витрина. Когато сме малък пазар и зависим от внос, това неизбежно води до по-високи цени“, каза той. Пиян тираджия едва не се размаза в къща Пиян тираджия едва не се размаза в къща Камионът се е движил по улица, непригодена за такъв вид МПС,  а след удара се е разрушила конструкцията на полуремарке, а след 100 метра камионът е успял да спре на тротоара пред къща Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна Съдът реши жената за бъде настанена за изследване в психиатричното отделение към болницата на затвора в Ловеч Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Събитието ще се проведе на 9 май 2026 г. (събота), със старт в 12:00 часа от площад „Тройката“ До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика Обработките ще се извършват в часовия диапазон от 00:00 до 04:30 часа, при подходящи метеорологични условия Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Атмосферата беше изпълнена с детски смях, аплодисменти и споделена радост, а началото постави Дебора Ангелова За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища Временната промяна ще обхваща отсечки от първокласната, второкласната и третокласната пътна мрежа в областите Бургас, Сливен, Ямбол, Велико Търново, Пловдив, Пазарджик и Софийска Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер В стомаха на животното, разследващите са открили две човешки ръце, част от гръден кош, парчета плът и пръстен, разпознат като принадлежащ на изчезналия хотелиер Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Законът ясно определя в кои случаи е допустимо спиране в аварийната лента, но според юристи има основания наказанието да бъде обжалвано
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня - Скъпи, нали ми имаш доверие?
- Разбира се скъпа!
- Знаеш, че никога не бих те излъгала?
- Естествено.
- Един стълб на паркинга ме удари, когато паркирах.
Виц на деня Виц на деня - Къде попадат добрите съпрузи след смъртта?
- На небето.
- А лошите?
- При тъщата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Повярвайте, нищо не работи толкова добре в интернет, както крайните срокове
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори