Либерален лицемер може да се прости с поста губернатор на Калифорния
Докато натискаше хората да стоят заключени, Гавин Нюсъм бе изловен да пирува в ресторант
Либералът Гавин Нюсъм може преждевременно да напусне сладкия пост губернатор на Калифирния, най-населения американски щат.
Кампанията за отзоваване на Нюсъм започна през февруари 2020 и се води от организацията „Калифорнийска патриотична коалиция“, която е против либералната политика на губернатора демократ, известна със своето лицемерие и двойни стандарти.
В разгара на пандемията от коронавирус Нюсъм настояваше жителите на щата да стоят затворени по домовете си. В същото време той бе заловен да вечеря в луксозен ресторант с членове на щатската здравна асоциация. Веселата компания празнувала без маски рождения ден на лобист – наложена от либералите „професия“, чиито практиканти защитават интересите на своите богати господари, които често са в ущърб на обикновените хора.
Макар че в левичарска Калифорния всички институции от години са впрегнати за либерално промиване на мозъците, вече са събрани 1,6 милиона подписа срещу Нюсъм – със 100 000 повече, отколкото се изискват от закона за предсрочен вот.
До 29 април администрацията трябва да провери дали няма фалшиви подписи. После ще тече срок от 30 дни, в който всеки, който премисли, да оттегли подписа си доброволно или доброзорно. Ако след това останат достатъчно подписи, може да се насочат предварителните избори.
Нюсъм бе избран през 2018, когато получи подкрепата на 60% от избирателите в либералния щат.
Сред противниците му на следващите избори вероятно ще бъде транссексуалната републиканка и телевизионна звезда Кейтлин Дженър, която обвинява Нюсъм, че не се справя с управлението на коронавирусната криза. Очаква се в надпреварата да се включи и бившият кмет на Сан Диего, републиканецът Кевин Фоулконър.
Спират парното в София от понеделник
Арсен трови водата в хасковоско село
Секретни спецчасти под обстрел: Приятелски огън покоси чуждестранни бойци край Харков
ПП-ДБ са пред сцепване - едва се издържат, твърди Първан Симеонов
Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна
Опозицията в БСП с първи думи преди заседанието
Слави Василев не се вижда като министър, щял да бъде по-полезен в парламента
Бивш спортен министър пак стана баща, на 59 години
Млада жена загина при сблъсък на микробус и електрическа тротинетка в Пловдив
Стъпка назад: Гърция „реабилитира“ кемперите
Германия разполага военни кораби в Средиземно море
