Красимир Вълчев зарадва учениците от шести и 11-ти клас, връща ги в класните стаи по-рано
Той напомни, че от утре 5-ти, 9-ти и 12-ти клас влизат в класните стаи
Учениците от 6-ти и 11-ти клас може да се върнат в класните стаи от 10 май до края на учебната година. Това каза Красимир Вълчев на среща в дома на премиера в оставка Бойко Борисов.
"До голяма степен съхранихме присъственото обучение за учениците от началния етап. Водени от общото ни желание повече деца да учат така, предлагаме и учениците от 6-ти и 11-ти да се върнат по-рано в класните стаи", добави той.
На този етап това е разумното и оправданото, изтъкна Вълчев.
"По график учениците от 6-ти и 11-ти клас трябваше да се върнат в училище на 17 май. Тези класове най-малко учиха присъствено тази учебна година", призна министърът в оставка.
Той напомни, че от утре 5-ти, 9-ти и 12-ти клас влизат в класните стаи.
Най-големите ученици обаче приключват учебната година присъствено в средата на месец май.
"Много по-малко от персонала са заразени сега, отколкото през есента. Това стана благодарение на приоритетизирането на системата на образование във ваксинационния план", каза още Красимир Вълчев.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Или пък още утре или вдругиден ще има яснота по въпроса.. Вярвам в чудесата и се надявам, че ще стане така.
Какви ги говори !
Вие пионки ли сте?
Образованието трябва да е областно и на пазарни принципи и според пазарното търсене. И да насърчава частното образование.
Иначе ще ви промива мозъка всеки селяк който вземе властта във София Ей така 15 години.
Много е ясно колко работи Софийската система: последно място в Европа по заплати и продължителност на живота.
Референдум ще счупи тази система.
Но след това всяка община трябва да си в отговорна за себе си.
Всичко Български ученици трябва спокойно да преминават всички Американски и Английски тестове и изпити за да може да се включат в глобалната икономика.
Не може да има друга цел!
Това е англо пазар с 30 трилиона производство, не лайняните 1.7 трилиона на Русия ило 3 трилиона на Германия.
Иска се още утре референдум и локално и частно обраЗование.
Тая марионетка, министърчето с диалекта, защо не вземе да отмени НВО за 4 и 10клас?!