Красимир Вълчев зарадва учениците от шести и 11-ти клас, връща ги в класните стаи по-рано
Той напомни, че от утре 5-ти, 9-ти и 12-ти клас влизат в класните стаи
Учениците от 6-ти и 11-ти клас може да се върнат в класните стаи от 10 май до края на учебната година. Това каза Красимир Вълчев на среща в дома на премиера в оставка Бойко Борисов.
"До голяма степен съхранихме присъственото обучение за учениците от началния етап. Водени от общото ни желание повече деца да учат така, предлагаме и учениците от 6-ти и 11-ти да се върнат по-рано в класните стаи", добави той.
На този етап това е разумното и оправданото, изтъкна Вълчев.
"По график учениците от 6-ти и 11-ти клас трябваше да се върнат в училище на 17 май. Тези класове най-малко учиха присъствено тази учебна година", призна министърът в оставка.
Той напомни, че от утре 5-ти, 9-ти и 12-ти клас влизат в класните стаи.
Най-големите ученици обаче приключват учебната година присъствено в средата на месец май.
"Много по-малко от персонала са заразени сега, отколкото през есента. Това стана благодарение на приоритетизирането на системата на образование във ваксинационния план", каза още Красимир Вълчев.
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"

Или пък още утре или вдругиден ще има яснота по въпроса.. Вярвам в чудесата и се надявам, че ще стане така.
Какви ги говори !
Вие пионки ли сте?
Образованието трябва да е областно и на пазарни принципи и според пазарното търсене. И да насърчава частното образование.
Иначе ще ви промива мозъка всеки селяк който вземе властта във София Ей така 15 години.
Много е ясно колко работи Софийската система: последно място в Европа по заплати и продължителност на живота.
Референдум ще счупи тази система.
Но след това всяка община трябва да си в отговорна за себе си.
Всичко Български ученици трябва спокойно да преминават всички Американски и Английски тестове и изпити за да може да се включат в глобалната икономика.
Не може да има друга цел!
Това е англо пазар с 30 трилиона производство, не лайняните 1.7 трилиона на Русия ило 3 трилиона на Германия.
Иска се още утре референдум и локално и частно обраЗование.
Тая марионетка, министърчето с диалекта, защо не вземе да отмени НВО за 4 и 10клас?!