Българите спестяват рекордни суми по време на епидемията
Депозитите нараснаха с 10,4 млрд. лв., жилищните заеми най-търсени
По време на пандемията хората спестиха рекордна сума в банките. От началото на извънредното положение до края на март депозитите на домакинствата са нараснали с 6,73 млрд. лв., или с 12%, показват данните на БНБ. Това е рекорден ръст на спестяванията на гражданите в рамките на година, пише „Труд“.
Явно заради по-малкото пътувания, посещения на ресторанти, заведения и театри, както и заради по-малкото пазаруване на дрехи хората спестяват повече. Депозитите на фирмите също са нараснали рекордно – с 4,157 млрд. лв. за година и с близо 700 млн. лв. само за миналия месец. Увеличението на спестяванията на бизнеса в банките е с рекордните 16% в рамките на година, става ясно от данните на БНБ.
В резултат общият размер на депозитите на фирми и граждани е нараснал с 10,4 млрд. лв. за година. Жилищните кредити продължават да бъдат най-търсени. За година те са нараснали с 11,9% или с 1,3 млрд. лв. Същевременно увеличението при потребителските заеми е с 5,5%, а кредитите за бизнеса са нараснали с 2,7%.
Крехката Илияна в основата на взривоопасен триъгълник в "Ергенът"
Футболни звезди масово звънят на жрици на любовта, една от жените забременя
"Мяу ве": Огромен тигър скочи в публиката по време на цирк
Българският туризъм търси баланс
Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин
Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет
Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет
Какво очаква в любовта всяка зодия до края на април 2026
Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито
Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако
Атина въвежда ограничения за свръхтуризма
Високият прием на сол е свързан със загуба на паметта
