Гръцката полиция засили контрола на тол станциите на магистралите
Гърция позволи службите в църквите по време на Страстната седмица
Гръцката полиция засили контрола на тол станциите на магистралите край Атина, което доведе до образуването на големи опашки на пунктовете за плащане на тол такси.
Полицията проверява хората, за да бъдат ограничени пътуванията между регионите преди предстоящия Великден, предаде Ройтерс.
Гърция позволи службите в църквите по време на Страстната седмица - от понеделник при положение, че хората носят маски и спазват дистанция.
Премиерът Кириакос Мицотакис обаче заяви, че хората не трябва да пътуват между регионите, за да се предотврати ново увеличение на заразените с коронавирус в страната преди планираното откриване на туристическия сезон на 15 май.
Много гърци празнуват Великден със семействата си в родните им домове или във вили под наем и властите се опасяват, че заради месеците изолация гражданите ще са склонни да игнорират забраните за пътувания. Властите налагат глоби от 300 евро за пътуване без разрешително.
Полицията заяви, че е намалила броя на отворените тол станции, за да извършва проверки на пътуващите. Общият брой на заразените с коронавирус в Гърция достигна 326 395 души. 9788 души са починали досега.
Сам на 14 февруари - провал или свобода
Хирургът на Ледената кралица Линдзи Вон проговори за състоянието й
Къде сбъркахме в българския клубен спорт и защо съседи ни доминират
Руската "Барби" предизвика полемики
Лавина уби трима скиори в голям курорт
Провал за биатлонистите ни в спринта
Обявиха бедствено положение, къща попадна в капан на свлачище
Бойко Найденов: Животът на момчетата в кемпера можеше да бъде спасен
Топ 3 подаръци за Свети Валентин, които гарантирано ще разтопят сърцето
Звездата на Олимпиадата Йоханес Клаебо трогна с човещина
Чудна съботна закуска с гъби и кашкавал
Намериха бебе в найлонов плик в София
