103 починали от COVID-19, 90 са новите заразени в Бургас
22 016 ваксинирани за денонощие
1681 са новите заразени с COVID-19 в страната през последното денонощие. Продължаваме да имаме около 14-15% положителни случаи от всички изследвани, което е добре, каза главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев в студиото на „Здравей, България” по Нова телевизия.
Общият брой на потвърдените случаи на заразяване с коронавируса у нас е 394 594. Активните случаи са 57 473.
Най-много отново са регистрираните в София – 386, Пловдив – 157, Варна – 125, Стара Загора - 96 и Бургас – 90. Това показват данните от Единния информационен портал.
„8309 са настанени за лечение в болница. При тях също има известно намаляване. Хората, които се нуждаят от интензивни грижи са 781”, посочи Кунчев.
Излекуваните за последното денонощие са 3192, а починалите с COVID-19 са 103.
Поставените ваксинни дози са общо 698 517, от които за последното денонощие 22 016.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

1. Тя да обхване достатъчно голям процент от населението
2. Да са поставени и двете дози и да изминал съответния период след тях, за да се образуват антитела.
3. Междувременно да не му се отпуска края и да продължат да се спазват необходимите мерки
За това Великобритания и Израел имат добри резултати от ваксинациите, а примерно Унгария и Сърбия - не, въпреки големият процент ваксинирани.
За България е направо смешно да говорим - ние имаме смешен процент ваксинирани, преобладаващо само с първа игла.