Абитуриентите на Гимназията за романски езици в Бургас отбелязват бала си с благородна инициатива
Учениците от ПГРЕ "Г.С.Раковски" вече няколко пъти са се срещали с децата от домовете в Бургас
Абитуриентите на ПГРЕ "Г.С.Раковски" в Бургас ще отбележат бала си с благородна инициатива. Възпитаниците на елитната гимназия организират концерт, който ще посветят на последните си ученически мигове, но и за да помогнат на децата, останали без родители.
"Искаме да продължим традицията на нашата гимназия „Деца помагат на деца“ и да променим тежките съдби на едни невероятни и лъчезарни деца. Тази година каузата, която ние, абитуриентите избрахме, е за децата от домовете в Бургас и по-точно Центровете за настаняване от семеен тип. Става дума за деца без семейства, които въпреки препятствията, поставени им от живота, и въпреки крехката им възраст, не спират да се борят, да мечтаят и да демонстрират амбиция за едно по-добро бъдеще", споделя организаторът на концерта Атиа Андонова от 12-ти клас.
Учениците от ПГРЕ "Г.С.Раковски" вече няколко пъти са се срещали с децата от домовете в Бургас. Споделят, че усмивките на малчуганите стоплят сърцата им и ги накарали да осъзнаят, че добротата не може да бъде само на думи.
Благотворителният концерт ще се проведе в Летния театър на Бургас на 12.05.2021 от 17:00 часа. Цената на билета е 5 лв. Участие ще вземат талантливите ученици на гимназията, специални гости от Франция, както и изявените български музиканти Вениамин и Веси Бонева.
Как КАТ ще убие Waze
Строител откри зазидано злато за 9 млн. евро под стара пивоварна
Дизелът поскъпва двойно по-бързо от бензина, войните удариха рафинериите и доставките
Дрехите втора употреба вече са масов избор: 58,1% са пазарували second hand за година
Часове след първия курс: Новите влакове „Шкода“ осъмнаха с боклуци
Пожар пламна край Слънчев бряг, страховитият вятър усложнява гасенето
Вижте къде живее „наркоманката от тавана“, използвана за примамка на убития Георги Кузев
Инфлацията пада до 4,4%, но българите продължават да усещат силно поскъпването
Воден смерч се изви над Черно море
ChatGPT задейства тревога: OpenAI подаде сигнал до ФБР за баща, заподозрян, че планира убийството на 8-годишния си син
Доли Партън е зле, отмени още една изява
Явор Дачков: Димитър Николов отишъл с 10 души за Евровизия, Васил Терзиев - само със заместника си
