ГЕРБ изпревари ДБ за парламентарна комисия „Росенец“
От най-голямата партия вече събрали нужните 48 подписа, за да я предложат
„Демократична България“ (ДБ) и ГЕРБ влязоха в надпревара кой да предложи първи анкетна парламентарна комисия за разследване на случая „Росенец“, свързан с т. нар. летен сарай на Доган и други строителни обекти там, чиято законност е под въпрос.
От ДБ анонсираха, че ще предложат такава комисия и ще чакат да видят кой ще я подкрепи. От ГЕРБ обаче набързо събраха нужните подписи и от свое име обявиха, че внасят предложението. Това стана първо с декларация от името на парламентарната група. Впоследствие от ГЕРБ дадоха и специален брифинг за репортерите в Народното събрание, за да се похвалят.
Председателят на парламентарната им група Десислава Атанасова обяви, че ДБ нямат нужните 48 подписа за свикване на комисия. От ГЕРБ пък разполагат със 75 депутати и вече събрали парафите.
Те предлагат комисията да е на паритетен принцип, да е от 12 души, а предметът и да е изследване законосъобразността на всички обекти на територията на лесопарк Росенец, както и всички действия от миналата година от представители на политически сили и на НСО.
Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ
Не бъди детектив в собствената си връзка!
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения
САЩ пращат атомния самолетоносач Теодор Рузвелт в Близкия изток за поне 7 месеца
Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото
Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“?
София с бюджет от 1,54 млрд. евро за 2026 г., над 300 млн. евро отиват за инвестиции
Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха
НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества
Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол
28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение

Не съм го свършил, но сега предлагам да се свърши веднага, непременно, и се гордея с това !
Някъде, в тази държава наистина има скупчени твърде много дебили, но май става все по-ясно къде са!
Както каза оня:"Исках да гласувам, ама нямах желание ..."!
П.С. Не че не трябва да се разследва това, но целта им не е това в момента. Както казаха имаха 4 години барабар с "измислените" патрЕоти да го направят...Защо не го направиха досега?