Бургазлии се редят на опашка за евтин калкан
Цената на килограма е 17 лева
Бургазлии се редят на опашка за евтин калкан. Най-скъпата риба у нас, чийто килограм по принцип се търгува за 30-40 лв., в момента е на 17 лв., показа проверка на Флагман.бг на пазара „Краснодар“.
Ниската цена се дължи на няколко фактора, споделиха търговци. Най-важният от тях е, че допреди дни бе сезонът за улов на калкан. Другата причина е пандемията от коронавирус и затворените до скоро заведения, които изкупуваха скъпата риба на едро.
Преди кризата около коронавируса деликатесът рядко падаше под 30 лв., а през лятото стигаше и до 40 лв. Рядко българинът можеше да си позволи луксът да има калкан на трапезата.
Именно сега е моментът да поглезите сетивата си, докато все още цената е достъпна. От дни вече уловът е забранен и се очаква цената лека-полека да се повиши.
За разлика от калкана при другите по-евтини риби спад на цената не се забелязва.
В момента най-купувани са пресните черноморски риби – попче, сафрид, мидите също са много вкусни, уверяват продавачите.
Ново на пазар „Краснодар“ е предлагането на безплатно почистване и нарязване на рибата при покупка.
Наша проверка установи, че в най-посещаваното тържище в Бургас се спазват всички противоепидемични мерки. На „Краснодар“ предлагат отделен вход и изход, за да няма струпване на хора. На опашките пред обектите хората спазват необходимата дистанция, а охранител на пазара следи за нарушения.

.jpg)

Анхиало Classic cars & Jazz fest ви очаква на 11 юли с новия български джаз и старите вечни возила
Как се прави съвършена домашна баница: Тайните
06/07/2026, Понеделник 19:33
0
ТФ "Петлите" открива летния си концертен сезон в Поморие
Григор Димитров се завърна от "Ада", по-опасен от всякога! Включвайте телевизорите
Ректорът на БДУ обсъди с областния управител на Одрин възможностите за развитие на международното академично сътрудничество
На 15 август Старият кей в Поморие събира стотици плувци, регистрацията вече е отворена
Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги
Обвинението за завлечените пари от мащабната обществена поръчка набъбна до 300 000 евро (ВИДЕО)
Побеснял мъж разпра с нож свой авер след зрелищен екшън с таксиметрови коли
Изпуснете ли този срок, временният служител ви става вечен по закон!
Държавата закова брутален лимит на университетските такси
Няма да повярвате какъв мъж си хвана Михаела Маринова, извади го на показ!

Големият е по 30 лв :)
Много от другите европейски държави могат само да мечтаят за подобен търговско-архитектурен комплекс в най добрият за живеене град!
Ако искаш да видиш рибари и рибна борса отиди в първото турско пристанище в Инеада.
Селянина който се е писал Гражданин
Аз пък чух, че вируса тръгнал от майка ти и по точно от онуй на майка ти.
Като гледам какви ги плещиш, много си приличате с него(вирусът), затова съм склонен да повярвам, че от там е тръгнал.
И понеже си умрял от глад и злоба нещасник, нареждаш търговците и хората, които са решили да си купят изгодно малко хубава риба.
Вземи са приключи да не са мъчиш поне, то тва твоето живот ли е да живееш за да нареждаш хората анонимно за по сигурно.
Днес 17лв/кг, утре по-малко.
Да си куса малко и простолюдието.