×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьорът, причинил трагедията на АМ "Тракия", иска по-лека мярка
  • Парламентът решава за новото ръководство на НЗОК
  • 485 камиона нарушители в изпреварващата лента са засекли тол камерите само за ден
  • ЕС премахна митническите бариери за американски индустриални продукти
  • Подготвят шестдневно погребение на Али Хаменей в Иран и Ирак
  • ДБ ще настоява за дефицит под 3% и реформи между първо и второ четене на бюджета
  • Белгия и САЩ си уредиха сблъсък на осминафиналите след трудни победи
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Харчим повече пари за дома и пътувания тази година


20 Април 2021, Вторник, 20:00 ч.
Автор: Флагман.бг

На трето място ще отделим пари за ремонт и нови мобели

42% от българите планират да харчат повече през тази година. Показателят намалява с 9 пункта спрямо 2020 г., сочат данни от годишното проучване „Обсерватория” на една от водещите финансови институции у нас за потребителско кредитиране. С най-голям дял на желаещите да харчат сме именно ние, заедно с Румъния (42%) и Чехия (40%). Лидер в класацията пък е Словакия, където 72% от анкетираните посочват, че през 2021 г. ще потребяват повече Статистиките обаче показват, че тенденцията у нас по отношение на харчове се различава в сравнение с тази в други европейски страни. Всъщност плановете за разходи намаляват в Европа, като средно 34% от европейците смятат да харчат повече.

За година показателят е надолу с 6 на сто, става ясно още от проучването на БНП „Париба Лични финанси”. „Отношението на европейците е да са внимателни и консервативни и това е естествено”, коментира управителят на финансовата институция в България Жозе Салойо.

В следващите 12 месеца българите планираме да дадем най-много пари за дома и за пътувания и развлечения. 55 на сто от нас са посочили, че ще харчат за потребление на техника и електроника, а други близо 50 на сто са посочили пътуванията и развлеченията. На трето място с 46% е ремонтът, следван от мебелите с 39 на сто. Над една трета от българите ще си купят нов смартфон, а пък други 30% ще купят материали за ремонт или изграждане тип „направи си сам”.

Любопитно е да се отбележи, че макар настроенията у нас да са за харчене, то приблизително половината от българите смятат и да спестяват повече през 2021 г.. 49% от анкетираните са посочили, че през следващите 12 месеца възнамеряват да заделят повече пари, което е със 7 на сто по-малко спрямо 2020 г.. В сравнение със средноевропейското ниво, което е 54%, показателят за България е само с 5 на сто по-малък Иначе проучването показва още, че българите продължаваме да бъдем песимисти. Ние даваме най-ниската оценка по отношение на ситуацията в страна ни, която за 2021 г. е 3,6 точки от 10 възможни или с 0,5 по-малко за година.

Средно в Европа гражданите дават оценка от 4,7% или с 0,7 точки по-малко спрямо 2020 г.. Повече оптимизъм обаче има за личната ситуация, където българи и унгарци дават 4,7 точки и се нареждат последни в класацията. Средният резултат на Стария континент е 5,7 точки. По отношение на дистанционната работа, 67% от хората посочват, че тя работи добре. Българите са под средното ниво с резултат 53%.

Интересно наблюдение е, че на фона на песимизма по отношение на дистанционната работа, само 27% от сънародниците ни харесват да работят само от офиса, което е под средното от 37% за 15-те проучвани държави. Повечето българи или 54% предпочитат комбинацията от домашен и реален офис, което е по-високо от средното ниво за ЕС от 41%. Проучването е проведено в периода 27 ноември – 8 декември 2020 г. сред 15 европейски държави, сред които Австрия, Белгия, България, Чехия, Франция, Германия, Унгария, Италия, Полша и други. Интервюираните лица са общо 14 200 души, на възраст между 18 и 75 години


В категории: Бизнес


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Нова изящна придобивка за Ахелой Нова изящна придобивка за Ахелой 02/07/2026, Четвъртък 19:36 0
Тервел ИЛИЕВ Българин уби баба си по зловещ начин Българин уби баба си по зловещ начин 02/07/2026, Четвъртък 19:11 0
Михаил ДИМИТРОВ Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия 02/07/2026, Четвъртък 19:07 1
1
Коментара по темата
1.
Харчим повече?
21.04.2021 08:45:56
0
3
А откъде идват повечето пари? Сигурно от цъфналата ни икономика?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Кошмар на пътя за „Лесово“: ТИР излетя от шосето край Елхово, пожарникари режат ламарини, за да спасят шофьора Кошмар на пътя за „Лесово“: ТИР излетя от шосето край Елхово, пожарникари режат ламарини, за да спасят шофьора Движението към границата е напълно блокирано, десетки камиони изчакват на място, докато спасителните екипи се борят за живота на международния водач Автовоз със скъп Рейндж Роувър се заби в автобус на бул. "Стефан Стамболов" в Бургас Автовоз със скъп Рейндж Роувър се заби в автобус на бул. "Стефан Стамболов" в Бургас  Щетите са материални, няма пострадали Седем арестувани при акцията в Созопол, палетът с райски газ иззет на паркинг (ОБНОВЕНА) Седем арестувани при акцията в Созопол, палетът с райски газ иззет на паркинг (ОБНОВЕНА) Задържаните са част от организирана схема за разпространение на диазотен оксид по морето Автобус потроши Ауди край Иракли Автобус потроши Ауди край Иракли  Движението към Варна бе затруднено след катастрофата Разкритието за полета на Пеевски с Десислава Атанасова до Дубай-катарзис или резил Разкритието за полета на Пеевски с Десислава Атанасова до Дубай-катарзис или резил Две опозиционни партии подканиха конституционният съдия да си подаде оставката, тя се ослушва  Хазартният капан на „Арена София“: Ще изяде ли главата на столицата един онлайн залог за Евровизия 2027? Хазартният капан на „Арена София“: Ще изяде ли главата на столицата един онлайн залог за Евровизия 2027? Часове преди финалния срок за документите, спортното министерство влезе в спешни преговори с „8888“ за временно заличаване на името на залата Познавате ли ги? Вижте как тези младежи разбиха пейка в Борисовата градинка на Бургас (ВИДЕО) Познавате ли ги? Вижте как тези младежи разбиха пейка в Борисовата градинка на Бургас (ВИДЕО) Психолози често свързват вандализма с липса на граници, нужда от внимание и подражание в група "Не я приех поради отсъствие при зачеването" или защо отношенията между Йосиф Сърчаджиев и дъщеря му Алекс бяха толкова сложни "Не я приех поради отсъствие при зачеването" или защо отношенията между Йосиф Сърчаджиев и дъщеря му Алекс бяха толкова сложни Срамувам се, че този човек ми се води баща. Не може да ти е баща човек, който никога не се е грижил за теб, той не ми е баща, води ми се биологичен баща. За мен той е безразличен, а безразличието е най-страшното, каза преди години Алекс за баща си Стана ясно каква е причината митничарят Георги Ламбов да се самоубие Стана ясно каква е причината митничарят Георги Ламбов да се самоубие Дълбоколичностни мотиви, свързани с емоционален тормоз, стоят в дъното на тежкото решение на 32-годишния служител на ТД "Митница"-Бургас Забравете за Truck Simulator.Ето ги първите ученици на Автото с професионални книжки категория „C“ Забравете за Truck Simulator.Ето ги първите ученици на Автото с професионални книжки категория „C“ Гимназията обучава кадри за транспорта, индустрията и зелените технологии с нов камион, роботи, кранове и водородни проекти
Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Извънредното производство срещу певеца, чието истинско име е Пол Гад, се основава на свидетелските показания на жена, която наскоро е съобщила в полицията за преживяното малтретиране в края на миналия век Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Британи Кларк изгуби живота си след атака на хищник, а записите от телефона за спешни случаи 911 разкриват невиждан ужас Риалити скандал! Арестуваха британския Ерген - изнасилвал момичетата Риалити скандал! Арестуваха британския Ерген - изнасилвал момичетата Всички епизоди на хитовото шоу бяха изтрити от стрийминг платформите, след като три от участничките повдигнаха обвинения за насилие по време на снимките Сбогом на заплатите до 10 000 евро: Закриват най-скъпите ИТ работни места в София Сбогом на заплатите до 10 000 евро: Закриват най-скъпите ИТ работни места в София Всички засегнати кадри ще получат солиден социален пакет и финансово обезщетение в размер на шест брутни месечни заплати Битката за Берлин: Спор за разрушаването на нацистки бункер скара историци и строители в Германия Битката за Берлин: Спор за разрушаването на нацистки бункер скара историци и строители в Германия Властите настояват за изграждането на нови жилища върху руините на Хитлеровата Райхсканцелария, докато експерти алармират, че се заличават последните парчета от историята Невероятно предложение за брак приключи с арест Невероятно предложение за брак приключи с арест Двойката проникнала в забранена зона на "Емпайър Стейт Билдинг“ Нахална маймуна открадна и изяде чанта Gucci на турист Нахална маймуна открадна и изяде чанта Gucci на турист Луксозният италиански аксесоар бе изтръгнат за секунди от див макак в популярен резерват в Китай, а липсата на храна в него вбесила животното Късни драми на Световното, само Хърватия остана от Балканите, а ние спим летен сън Късни драми на Световното, само Хърватия остана от Балканите, а ние спим летен сън "Червените дяволи" с епичен обрат Дневен хороскоп за 2 юли 2026: Телецът среща любовта, а Стрелецът да се пази от измамници Дневен хороскоп за 2 юли 2026: Телецът среща любовта, а Стрелецът да се пази от измамници Денят носи важни решения, професионални възможности, романтични изненади и предупреждения за прибързани действия Спешно изтеглят продукти на „Нутела“ в Европа заради метални частици Спешно изтеглят продукти на „Нутела“ в Европа заради метални частици Хранителният гигант „Фереро“ призовава потребителите незабавно да изхвърлят засегнатите партиди кексчета, България за момента не е в черния списък
Георги Димитров, кмет на община Карнобат Георги Димитров, кмет на община Карнобат Когато започнеш да омръзваш сам на себе си, значи си омръзнал и на другите Виц на деня Виц на деня Майка води дъщеря си на гинеколог.
- Докторе, бихте ли прегледали дъщеря ми? Май са и обрали цветето.
След прегледа:
- Не само са и обрали цветето госпожо, а направо са и пръснали саксията.
Виц на деня Виц на деня - Шефе, кога ще си получим заплатите?
- Когато се върне счетоводителя.
- В отпуск ли е?
- Не, в затвора.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не и върви на Марчето и това е. Мъжът и моряк в Океански риболов, любовникът и - тираджия, а комшията стар...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори