Роза Боянова и Наталия Недялкова представят нови книги в Библиотеката
На 23 април, от 18.00 часа, заповядайте в Конферентната зала на Регионална библиотека „П. К. Яворов“
Стихове от Розариума и песни на ZoomБула ще прозвучат в навечерието на един от най-красивите християнски празници Цветница в новия дом на книгата в Бургас. На 23 април, от 18.00 часа, в Конферентната зала на Регионална библиотека „П. К. Яворов“ свои стихове ще прочетат поетесите Роза Боянова и Наталия Недялкова (която този път е в творческото си амплоа ZoomБула). Роза Боянова ще представи стихове от последната си книга, отпечатана от издателство „Захарий Стоянов“ – „АЛТ. Стиховете, които ме избраха“.
„Да представяш поезията на Роза е като да анализираш химическия състав на водата около остров Света Анастасия, да се опитваш да броиш кръговете на дърво, което расте със спиралата на вечността – всеки опит за анализ би бил незавършен, както погледнат в перспектива всеки хоризонт е вечен в своята безкрайност… Мисля че съвършената поезия може да бъде завършена само от читателя.“ – това са думи на Николай Гундеров, автор на предговора към книгата на Роза.
Наталия Недялкова ще представи новата си македонска книга „Стапица за поетски соништа“ („Капан за поетични сънища“). Тя е своеобразно продължение на творчески инициативи на Майските срещи на славянските творци в Бургас „Свято Слово“, които тази година ще се проведат за петнадесети път. Псевдонимът на авторката е вдъхновен както от красивото цвете зюмбюл, едноименен кинообраз (Зумбула), така и от интернет платформата Zoom, чрез която в условията на пандемията се провеждат повече от година международните поетични четения.
1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг
Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца
Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие
Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари
САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро
Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство
София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка
ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната
Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените
