Коронавирусът под контрол до месеци?
Основна пречка да се сложи скоро край на пандемията била дискриминацията при ваксинирането
Пандемията от коронавирус може да бъде поставена под контрол само за няколко месеца, казаха от Световната здравна организация, но след това от агенцията на ООН предупредиха, че това не се случва, защото няма справедливо разпределение на ваксините и ресурсите, съобщава Нова телевизия.
Богатите държави ваксинират всички, а в бедните нямат ваксини за никой.
Според СЗО, това води до притеснителните нива на заразяване и смъртност по света. Само преди ден официалната статистика отчете общо 3 милиона починали. А някои от най-големите страни по света, като Индия и Бразилия се борят с голяма вълна на вируса.
"През миналата седмица броят на новозаразените в този период, се увеличи за осми пореден път. Бяха докладвани 5,2 милиона нови случая. Никога не сме имали толкова много. За пета поредна седмица се увеличиха смъртните случаи. Вече подминаха 3 милиона. Първия милион беше достигнат за 9 месеца. Вторият за 4 месеца. За третият трябваха само 3 месеца”, каза генералният секретар на СЗО Тедрос Гебрейесус.
Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция
Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа
Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“
Майката на Ангел Рангелов след побоя над непалци: Живея в кошмар, тази компания е като секта
Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим
Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора
Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове
100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал
Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения
Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив
Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи"

Трябва да го задържат тоя коронавирус няколко години, докато не създадат по-добър вирус от него, за да държат под контрол тия котио си мислят че могат да пръднат без да поискат разрешение. А иначе по 2 ваксини на човек в рамките на всяка година, щото имунитета видиш ли бил до 12 месеца. Обаче 1% от ваксинираните се разболявал (това го пишеше в статия публикувана даже и във Флагман)... Опитват се да докажат че ваксинираните продължават да сеят зараза и затова трябва да спазват всички противоепидемични мерки, нищо че ще си бият по 2 ваксини на година и нищо че даже може и да имат ваксинационни паспорти. При тия данни за каква кампания по ваксинирането говорим? Ако трябва да се ваксинира 70% от населението на нашата страна беше изчислено че с темповете с които се прави ще е между 2 и 4 години. А имунитета от ваксинация бул 1 година. Че то при това положение няма никаква полза от ваксинацията, защото винаги ще има циркулиращи болни, да не говорим че според данните всички са потенциално заразоносители