×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Петролът поевтиня след споразумението между Ирак и Турция
  • МиГ-29 по тревога: Полша реагира на руски разузнавателни полети
  • Такси вдигат цените на уредите за дома
  • След 29-часово прекъсване: Възстановиха тока в Куба
  • Скандал в хижа „Камен дел” завърши с изстрели
  • Турция отправи остри критики към Гърция, напрежението в Източното Средиземноморие се изостря
  • Зеленски призовава Тръмп и Стармър да се срещнат и да намерят общ език
  • Снаряд падна в близост до иранската атомна централа в Бушехр
  • Разследват смъртта на млада жена в софийска болница
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Георги Марков: Борисов най-после излезе в заслужен отдих, ГЕРБ да напуснат парламента!


Георги Марков: Борисов най-после излезе в заслужен отдих, ГЕРБ да напуснат парламента!
Марков бе депутат в предишния парламент
Ключови думи: ГЕРБ, депутати, референдуми
17 Април 2021, Събота, 20:43 ч.
Автор: Флагман.БГ (снимка-архив: Лъчезар Лисицов)

Референдумът на Слави беше разстрелян от самия него, пише бившият депутат

Референдумът на Слави беше разстрелян от самия него. Опростачиха парламента само за два дни – ГЕРБ нямат място в него. Това обяви близкият до Бойко Борисов бивш депутат от ГЕРБ Георги Марков.

“Приятели, пряката демокрация в България почина. За съжаление, никога повече българите няма да излязат да гласуват на референдум, а който се опита да го инициира, ще бъде обявен за идиот“, написа Марков във „Фейсбук“.

“Не е за вярване, но е факт. "Шоуто на Слави" инициира референдум за мажоритарни избори още 2016 г. 2,5 млн. българи гласуваха, колкото общо на миналите на 4 април парламентарни избори (аз бях един от гласуващите на референдума, защото бях избран мажоритарно във Великото Народно събрание на първи тур и защото бях първият вносител на искане за референдум за мажоритарни избори - още пролетта на 1993 г.).

Пет години след инициирането на референдума, "Шоуто на Слави" влезе в парламента с 50 депутати, а победилата партия ГЕРБ със 75 депутати, внася законопроект за мажоритарни избори - нарисувани над 120 гласа. И изведнъж се оказа, че България пропуска този шанс да скъса със злокобната пропорционална система, наложена от БСП през 1990 г.

Да видим защо:

- Според "Шоуто на Слави", защото трябвало да се направят 240 едномандатни избирателни района. Айде, добро утро! Ами, че то това беше ясно още през 2016 г., когато инициирахте референдума! Що не поканихте Мишо Константинов да ви ги направи?

Как така, само няколко месеца след падането на член първи на Живковата Конституция 1989 г. и след 45 години комунизъм, бяха направени 200 едномандатни избирателни района и юни 1990 г., в България, бяха избрани мажоритарно в два тура 200 депутати? Значи, през 1990 г. можем да ги направим едномандатните райони за няколко месеца 200, а 31 години по-късно не можем да ги направим 240?

Да не говорим, че след пет века турско робство, първият избирателен закон в България, е също мажоритарен! След пет века турско робство можахме да направим едномандатни райони, а сега не можем! Ама наистина - няма такава държава!

- Другият проблем бил, че трябвало по-кротък парламент, по-спокоен. Ами, то при комунизма 45 години си беше само спокоен. Събудихме го на 14 декември 1989 г. десетки хиляди софиянци, като свалихме член първи, та за малко и танковете щяха да дойдат!

- Третият проблем на референдума бил, че партия ГЕРБ не трябвало да я има на политическата карта. Ти да видиш - да изтрием ГЕРБ от политическата карта на България! Да изтрием партията, която пет пъти поред печели парламентарни избори, четири пъти поред евроизбори, нейният лидер направи европредседателство и председателство на "Пътя на коприната" и в момента е старейшина в ЕНП; да махнем кметовете на ГЕРБ, да махнем общинските съветници и да затрием близо 1 млн. избиратели...

Всичко се дължи на страха. Вижте цифрите: 2009 г., по настояване на президента Георги Първанов, са избрани 31 мажоритарни депутати в 31 едномандатни избирателни района - във всеки избирателен район по един. Резултатът е - пет мандата на ДПС в етническите райони и 26 за ГЕРБ. БСП е абсолютно капо, както и ДСБ - партията-джудже, убила СДС.

Но да видим последните мажоритарни избори в България само преди 2 години. Извинявайте, ако съм многословен, ама трябва да се каже. При мажоритарни избори в два тура, ГЕРБ спечели кметските места в следните градове: София, Пловдив, Варна, Бургас; Велико Търново, Стара Загора, Нова Загора, Сливен; Габрово, Севлиево, Ловеч, Тетевен; Хасково, Харманли, Симеоновград, Димитровград; Кюстендил, Дупница, Сапарева баня, Петрич; Враца, Монтана, Лом, Бяла Слатина, Мизия; Поморие, Бяла, Луковит, Угърчин; Казанлък, Смолян, Асеновград, Свищов, Провадия, Панагюрище; А, стига толкова, че географ станах покрай победите на ГЕРБ!

Ето за това не искат мажоритарни избори, затова излъгаха 2 млн. участници в референдума и своите избиратели!

Само за два дни, десетият юбилеен български парламент след промените, беше жестоко опростачен от победените, които се бяха самозабравили и се държаха като победители. Само за два дни!

Ето защо считам, че тази акция показа, че победените в този български парламент целят да разрушат парламентарната демокрация и да дадат терен за еднолично управление на президента Радев. Искат да разрушат прокуратурата, за да услужат на олигарсите, които им плащат. Някакви развихрили се женоря, след дълъг престой в София, дори не се научиха да говорят без акцент.

Познавам Борисов отпреди другите в ГЕРБ (от 1996 г.) Най-после, след 20 години участие в държавния живот на България, човекът излезе на заслужен отдих. Има си внучета, жените още го харесват, предстои му да гледа мачове от Европейското по футбол (Кристияно Роналдо каца в Будапеща на 11 юни и ще отседне в хотел на остров Маргит).

Затова се надявам, колегите от ГЕРБ да не чакат той да ги подканя, защото не може да отговаря за всичко, и да оставят победените да си говорят сами в парламента. Те си имат общ език, да се разбират помежду си. ГЕРБ не трябва да ги легитимира, за да изпусне и най-твърдите си избиратели. Необходим е парламентарен бойкот и преустановяване на участието в пленарните заседания. Колкото - толкова!

ОСТАВЕТЕ ГИ ДА СЕ ОПРАВЯТ ДА ВИДИМ КАКВО МОГАТ! ДВА ДНИ СТИГАТ, ВРЕМЕТО Е НАШЕ!”, завършва Марков.

 


В категории: Политика


19
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Питка със сирене и яйца Питка със сирене и яйца 18/03/2026, Сряда 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия има най-силна интуиция Коя зодия има най-силна интуиция 18/03/2026, Сряда 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Боб чорба по стара рецепта Боб чорба по стара рецепта 18/03/2026, Сряда 20:20 0
Флагман.БГ Ползите от ежедневното ходене пеша Ползите от ежедневното ходене пеша 18/03/2026, Сряда 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е с най-труден характер Коя зодия е с най-труден характер 18/03/2026, Сряда 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е най-ревнива Коя зодия е най-ревнива 18/03/2026, Сряда 18:40 0
19
Коментара по темата
19.
!!!
18.04.2021 14:59:08
0
0
Ако навремето беше проведена истинска лустрация тази гнида сега щеше да е най-много пазач в някоя овцеферма!!
18.
Опорки
18.04.2021 09:16:27
6
12
Що така във всичките писания на гербопитеците едни и същи думи, завъртяни по един и същ начин, бре? Да не би да са им забранили дори да преразказват опорките? Горките продажници, отиде им хранилката, сега ще трябва да работят. Пък оня плондер полукнижник знае какво го чака, не може да избяга от благодарността, която ще му покажем
17.
Интересно
18.04.2021 09:08:23
6
15
Новоизлюпените остриета на ГЕРБ се явяват Жоржи Марков и Любчо-син...?!
Старите остриета като Гърнето и Бичето са се снишили, защото в началото на май "май" ще има остъргване на люспи!
16.
жестоката истина
18.04.2021 00:15:33
8
32
Георги Евдокиев Марков е агент на Държавна сигурност с псевдоними „НИКОЛАЙ”, „СТЕФАН”. През 1997 г. като съдия в Конституционния съд, заедно с други доносници като него, блокира приетия от НС Закон за досиетата.
Такива като този екземпляр прецакаха България в стремежа и да заприлича на Западните държави и УМИШЛЕНО я натикаха в посткомунистическото блато.

https://agentibg.com/index.php/bg/2014-02-18-15-58-30/151-2014-09-15-20-00-16
15.
хахахаха
17.04.2021 23:35:00
4
16
снимка-архив: Лъчезар Лисицов

Лисицов си събира снимки на гербаджиите и подлигите им, вечер си ги разглежда и им се любува!
14.
Гошо Магарето
17.04.2021 22:46:33
15
32
Агент Кольо Дантелата е прав за едно,че Гроб трябва да излязат от парламента.Това,което не е допълнил,че трябва да излязат и от политиката и то завинаги.
13.
Smith
17.04.2021 22:46:11
14
34
Най-големите и арогантни простаци в предния парламент бяхa ГРОБ-лъжепатриотите и ортаците им от ДПС. Приемаха се закони между първо и второ четене, масово без обсъждания. В преходни и заключителни разпоредби на закона за пчеларството променяха точки по данъчните закони. Назначиха де що има калинки в държавната администрация. Мутрата един път не влезе в парламента, защото е под достоинството му на селтака с една прочетена книга. И сега същите простаци реват кат говеда, че другите били простаци. Айде бе!
12.
Държавна сигурност
17.04.2021 22:41:35
15
39
Георги Марков трябва да "влезе" в учебниците,като класически пример за герберастка подлога
11.
А бе
17.04.2021 22:35:25
14
33
Тоя кавал си е направо зо психиатър, а не за психолог!
10.
Дернев
17.04.2021 22:21:40
4
33
"Опростачиха парламента само за два дни – ГЕРБ нямат място в него." Тука е прав. Трябва да излязат за да престане това. Но, трябва нови изборни правила и избори.
9.
_nib_
17.04.2021 22:07:09
15
23
Чалгарииииии.....Главнио чалгар ви прецака....Наивници....готино ли ви е....Не е налЕ.....Щото навремето и аз се оказах наивник като гласувах за онова нефелното....царчето.
8.
пародия на държава
17.04.2021 22:01:45
9
28
Бойко искал още 2020 да сдава поста на премиер но агентите на ДС Георги Марков и проф.Близнашки му казали докато не минат изпълнени руските геостратегически проекти ГАЗпровода на Путин за 3 милиарда бг лева (който няма отбивка за бг потребители ,а директно отива за Сърбия) ,сделките за продажбите Виваком и НОВА тв и продажбата на концесии водещи бг обекти на водеши лица свързани руския бизнес НИКАКВА ОСТАВКА
7.
Жипко Бибитков
17.04.2021 21:45:18
15
33
Какъв заслужен отдих бе другарю как ти беше името? Преработи ли се да кара жипката? Тоя трябва да изчезне от политическия живот барабар с лакеите си
6.
Хаха
17.04.2021 21:34:26
15
34
Този наистина не е наред. Не се побира в кожата си. Такъв боклук е,че нямам думи. Комунист плюе комунист. Хахах
5.
Моряка
17.04.2021 21:32:37
26
21
А за Радевщината какво ще кажеш а..............?!
4.
Сър Пичук
17.04.2021 21:28:31
15
34
От Борисов лесно се отървахме. От Борисовщината ще е по-трудно.
3.
Моряка
17.04.2021 21:26:00
35
24
Браво Жоре..................много си прав! Дългия е подлога на кауна президент, а той е подчинен на черепа. Сега фатмака е Тодор Живков както си мечтаеше идиота. Честито ви българи нов диктатор!
2.
Българин
17.04.2021 20:57:58
10
40
Млък бе шебек продажен
1.
ГРОБАРИТЕ ЗАПОЧНАХА
17.04.2021 20:56:56
16
40
ПРЕДИЗБОРНА ПРОПАГАНДА ХАХА !!!!!!!!!!!СЕГА Е НА РЕД СЛУЖЕБЕН НА РАДЕВ ЗА ДА ИМ РАЗТУРЯТ НАЦЯЛО КОЧИНАТА ХАХА!!!!!!!!!!ЕВАХТИ И КАК КВИЧАХА ВЧЕРА ХАХА!!!!!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Москов събра бизнеса в Бургас и отсече: „Синя България“ ще е изненадата, време е за кордон и срещу Пеевски, и срещу Радев Москов събра бизнеса в Бургас и отсече: „Синя България“ ще е изненадата, време е за кордон и срещу Пеевски, и срещу Радев Съпредседателят на "Синя България" представи и водача на листата на Коалицията за Втори МИР-Бургас Пастори на предизборен лов, 40 арестувани при акция срещу купуването на гласове Пастори на предизборен лов, 40 арестувани при акция срещу купуването на гласове Между 50 и 150 евро вземат продажните гласоподаватели Оператор на ел.тротинетки под наем в Бургас предлага компромис - ограничават скоростта им между 00:00 и 05:00 ч. Оператор на ел.тротинетки под наем в Бургас предлага компромис - ограничават скоростта им между 00:00 и 05:00 ч. Оперативният мениджър на „Болт” е изпратил аргументирано писмо до ОбС, вижте го Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи Изказване на краля на фолка в „Като две капки вода“ отприщи вълна от реакции и остър дебат онлайн Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна Трафикът в тръбата за Варна ще минава по изпреварващата лента до 15 ч. на 20 март заради ремонт по дренажната система Каква символика видяха партиите в номерата на изборната бюлетина Каква символика видяха партиите в номерата на изборната бюлетина ЦИК разпредели номерата за изборите на 19 април Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати Обвиняемият е привлечен към наказателна отговорност за три престъпления при изборите през 2024   Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС Проектът задължава МС да постави темата на Европейския съвет на 19 и 20 март на фона на ръст на енергийните цени и спор в ЕС за бъдещето на въглеродния пазар ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС Мярката цели да предотврати забавяния в доставките на природен газ при напрежението около Ормузкия проток, без да променя плана за спиране на руския внос Радев ще се бори с 21, ГЕРБ са 15, ИТН - номер 1 Радев ще се бори с 21, ГЕРБ са 15, ИТН - номер 1 На предстоящия вот ще участват 14 партии и 10 коалиции    
Мощната експлозия в Рияд, пламъци и над Рас Лафан след ирански удар Мощната експлозия в Рияд, пламъци и над Рас Лафан след ирански удар Властите в Техеран се заканиха да изгорят до основи цялата петролна инфраструктура на противника в отговор на ударите по ирански нефтени съоръжения В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран Вcяĸa cpядa щe бъдe пoчивeн дeн дo втopo нapeждaнe Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Министърът на образованието Барбара Новацка обяви старт от 1 септември 2026 г., а отделно се подготвя и ограничение за достъп до социални мрежи за деца под 15 години Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Междувременно Иран обеща отмъщение, докато подготвя погребението на шефа на службите за сигурност Али Лариджани Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Преговорите за мир постоянно се отлагат. Причината е една – войната в Иран, посочи Зеленски Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Двама воайори си говорят:
- Какво ще правим в петък?
- Ще видим…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Тъкмо се помирих с родата и айде пак избори…
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори