Великобритания си взима последно сбогом с принц Филип
Херцогът на Единбург почина на 9 април на 99-годишна възраст
Погребението на съпруга на кралица Елизабет II - принц Филип, ще се състои в събота в параклиса "Сейнт Джордж" на територията на замъка Уиндзор близо до Лондон. Церемонията по погребението ще се проведе на военен принцип, в много тесен кръг от 30 души, предаде BBC.
Херцогът на Единбург почина на 9 април на 99-годишна възраст, ще бъде пренесен от частния параклис на замъка Уиндзор върху джип, боядисан във военен зелен цвят. Тази идея принадлежи на починалия, който участва в създаването на автомобил с кабина за двама души и специална платформа, върху която може да бъде поставен и закрепен ковчег. Личният флаг на принц Филип, адмиралска шапка и церемониална сабя на флота ще бъдат поставени върху самия ковчег. Той е планирал погребението си цели 18 години. Принцът е участвал в конструкцията на специален джип, с който да бъде превозен ковчегът му от замъка Уиндзор до параклиса „Сейнт Джордж”, където ще бъде погребението.
Паралелно с процесията, част от кралската артилерия ще изстреля залп от оръдия, а в Стражевата кула на Уиндзор ще звъни камбана. Церемонията по шествието ще бъде доста кратка и ще отнеме само 8 минути. Кралицата ще бъде в автомобил Bentley, придружена от дама, докато останалата част от кралското семейство ще последва ковчега пеша, съобщават медиите на Острова.
Източник: Дарик
Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп
Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване
Как да приготвим домашен шоколад - сладкиш без захар
Цените на храните в световен мащаб растат
Как вашата зодия влияе на реакциите и решенията ви - астрологията в ежедневието
Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци
Българска супа от домати - свежа рецепта за топли дни
Испанка със симптоми на хантавирус след полет със заразен пътник от круизния кораб "Хондиус"
Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект
Фицо носи на Путин послание от Зеленски
Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата
Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките
