Депутати от „Демократична България“ ще водят ключовите здравна и бюджетна комисии в НС
Представител на партията на Слави поема правната
„Демократична България“ (ДБ) получи председателството на две от най-важните комисии в Народното събрание – здравната и бюджетната. Днес депутатите гласуваха учредяването на три от постоянните органи на парламента. „Има такъв народ“ на Слави Трифонов получи председателството на правната комисия.
Александър Симидчиев от ДБ бе избран за председател на Комисията по здравеопазване. Той получи подкрепа от мнозинството. От ГЕРБ предложиха Григор Горчев. Той обаче бе подкрепен само от своята формация и от един депутат от „Изправи се! Мутри вън“!
Макроикономистът от ДБ Георги Ганев пък оглави Комисията по бюджет и финанси. Той бе единственият предложен за председател на органа. От БСП не го подкрепиха. Ганев все пак бе избран със 112 "за" срещу 104 "въздържал се" благодарение на ДПС.
Разпределението в трите комисии като брой е - петима депутати от ГЕРБ, четирима от ИТН, трима от БСП, по двама от ДПС и ДБ и един от "Изправи се! Мутри вън!".
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
