Пролетта в Зоопарк Бургас дойде с нови екзотични обитатели и бейби бум
Най-новите обитатели са семейство маймуни от породата капуцини, каракал и стадо мини овце
Пролетта в Зоопарк Бургас дойде с нови екзотични обитатели и бейби бум.
Най-новите обитатели са семейство маймуни от породата капуцини, каракал и стадо мини овце. Семейство капуцини вече са настанени и се радват на различни съоръжения за катерене, почивка и забавление. Маймуните от тази порода са изключително социални и игриви. Те са признати за едни от най-умните примати,заради високия си интелектуален потенциал.
Сред новите обитатели е и млад женски каракал (наричан още персийски рис) на около година. Той е единствен в България. Женските от този вид са много красиви и елегантни. Цветът на козината им е охра-кафява до тъмнокафява. А ушите са най-отличителният и характерен елемент от външния вид на каракала. Те завършват с черен пискюл в края и извършват непрекъснати въртеливи движения.
Сред изненадите и любимците на най-малките посетители са и мини овцете, които пристигнаха съвсем скоро в зоопарка. Атрактивните животни се считат за най-малките овце в света. Достигат височина около 50 см. Стадото е от един мъжки и три женски, а вече имат и малка рожба.
На бял свят се появиха също така и бебе лемур, черно муфлонче, козирогче и малко щраусче ему.






Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах
Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах
26/07/2026, Неделя 21:00
1
Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея
Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол
Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026
Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити
D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите
Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков
Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник
Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока
Опасна нощ: Шквалова линия и градушки заплашват Западна България
Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос
Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро
