Котка, спасила човек, беше назначена за началник на полицейско управление
В Япония животните често стават символични началници
Полицейското управление на японския град Тояма назначи за един ден за свой началник котката Коко, която миналата година помогна да бъде спасен човек, съобщи ТАСС.
През миналото лято, докато се разхождала, жена забелязала котка, която втренчено гледа към един от напоителните канали на града. Проследявайки погледа , тя осъзнала, че животното наблюдава мъж, лежащ в безсъзнание на дъното на канала. Нивото на водата в него била 15 см, поради което мъжът могъл да се удави. Той бил изваден с общите усилия на минувачи, а пристигналите с линейка медицински лица успели да го съживят.
На разпространените от местна телевизия кадри Коко, облечена в подходяща полицейска униформа, полага клетва.
"Тържествено обещавам да бъда бдителна по време на разходките си", се казва в придружаващия текст.
В Япония животните често стават символични началници. Железопътна гара в градчето Кишигава стана известна с факта, че дълги години неин почетен началник беше котка на име Тама. През 2015 г. животното почина на 17-годишна възраст, но малко след това беше заменено от друга котка - Нитама.
Източник: БТА
Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия
Как да кажеш точно какво искаш в леглото
Шестима пострадали след масовото падане на Джирото
Джамбазки: Либералният дневен ред не позволява да се показват престъпленията и изстъпленията на „малцинствата“
Подаграта се отключва от месото
Габрово завря, стотици излязоха на протест
Лукашенко: Мощното руско оръжие е зад моя гръб
Грозен скандал в ефира на Нова тв
Задържаха трима за побой в София
18-годишният Давид Иванов донесе злато за България
Зеленски: Вече сме неразделна част от европейското семейство
Съветник на аятолаха: Ормузкият проток е възможност, ценна колкото атомна бомба
