Ердоган обиден на Драги, нарекъл го диктатор
Турският президент обвини италианския премиер в нагло поведение
Реджеп Ердоган обвини италианския премиер, че се държи нагло и показва неуважение. Това стана, след като Марио Драги нарече Ердоган "диктатор". Повод за изявлението беше липсата на стол за председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен по време на срещата й с турският президент, съобщава Нова телевизия.
Тогава в залата бяха поставени два стола, които бяха заети от него и председателя на Европейския съвет Шарл Мишел. В днешното си изказване Ердоган намекна, че италианския премиер не е демократично легитимен, да прави такива изказвания, тъй като е назначен от президента на страната.
„Изявлението, направено от италианския премиер, е тотална наглост и неуважение. В момент, в който се надяваме, че турско-италианските отношения могат да достигнат добра точка, правейки такова изявление, този човек на име Драги, за съжаление, взриви връзките помежду ни. Ти си там, защото си назначен, не си избран”, каза Ердоган.
Кои са тайните на Бачорски, които не знаем
Не подарявайте такива подаръци на близките си тази година, ще съсипете живота им
Лора Крумова не си замълча за Цънцарова
Лекари разкриха кой е най-добрият сутрешен навик за хора над 50 години
Евростат с данни за играчките и откъде идват
Ако искаш! 900 лева за смяна на гума по Коледа
Купуваме жилища като луди, ето какво расте
БНБ посочи: Домакинствата държат в банките депозити за над 100 млрд. лева
Трикове как да не се скарате с роднините по празниците
Босът на Реал Мадрид си постави важна задача
24/12/2025, Сряда 17:45
0
България предложи доставки на мазут на РСМ
Как най-бързо да затоплите салона на колата през зимата
