Бургазлийката Анна изигра четирима французи, вкара ги в имотна измама
32-годишната Анна участвала в ОПГ, френските власти я издирвали под дърво и камък
Бургазлийката Анна Д. отива в затвора, след като съдебните френски власти я издирваха под дърво и камък в продължение на няколко години за имотни измами на територията Франция. 32-годишната Анна участвала организирана престъпна група (ОПГ) като в мрежите й попаднали четрима французи. Съдебният акт, с който й е наложено наказанието се отнася за общо четири престъпления, извършени през 2012 година в гр. Рен и гр. Нанси, Франция.
Според българските закони, ако Анна бъде призната за виновна, я грози затвор от 1 до 8 години.
"Анна е гражданин на европейска държава, има валидни документи, даващи възможност безпрепятствено да напусне страната. Осъдена е във Франция задочно, защото е напуснала държавата знаейки за воденото съдебно производство. Има присъда и в България за кражба. Искана е от френските съдебни власти за ефективно изтърпяване на наложеното наказание лишаване от свобода", пише в мотивите на съда.
Според въззивния състав взетата мярка за неотклонение „задържане под стража“ е най-подходяща за бургазлийката, тъй като има вероятност тя да се укрие преди да е започнал процесът по същество.
Анна има постоянен адрес в Бургас, когато била морския град живеела с близки и роднини, но този факт не успя да я спаси от най-тежката мярка.
Определението на Апелативен съд – Бургас е окончателно.
Арина Сабаленка стигна осминафиналите в Маями и продължава защитата на титлата
Българинът привикна, че парите в политиката са мръсни и вече и не пита откъде са
БДУ инициира национална конференция за връзката между социалните услуги и образованието
17-годишен вратар е в болница след тежък инцидент по време на мач
Над 150 души продължават да живеят в постоянен страх в софийски блок
Независимият културен сектор под силен финансов натиск, заради забавените плащания по ПВУ
Фатих Бирол: Светът е в енергийна криза, по-тежка от шоковете през 70-те
Почина бившият премиер на Франция Лионел Жоспен
Пътната помощ излиза на протест на АМ "Тракия "заради съмнения за непрозрачни разходи
Последната седмица на март ще бъде неочаквано добра за 5 зодиакални знаци
Седем от осем деца, които са с морбили са без ваксина
Повишаването на цените при основните храни влияе на семейния бюджет и все повече хора свиват покупките
