От затвора ще хранят насилствено Навални, отслабнал много
Заради гладната стачка той е свалил 8 килограма
Служители на руския затвор заплашват да започнат да хранят насила зад решетките критика на Кремъл Алексей Навални, съобщи екипът му в понеделник, след като той отслабна с осем килограма от началото на гладната си стачка, предаде АФП.
"Виждайки сериозността на гладната стачка, администрацията заплашва всеки ден да започне насилствено хранене", заяви екипът на Навални в публикация в профила му в Tуитър, цитирана от БГНЕС.
В туита се казва, че Навални, който миналата седмица каза, че е имал кашлица и треска, е бил преместен обратно в затворническите помещения от лазарета.
"Те все още не позволяват на лекар да го посети", казват от екипа.
44-годишният опозиционен политик сега тежи 77 килограма,а когато започна гладната стачка на 31 март беше 85 кг.
Навални, който едва преживя отравяне с нервнопаралитичното вещество "Новичок" през август миналата година, започна да отказва храна в знак на протест срещу липсата на подходящо медицинско лечение в затвора заради силни болки в гърба и изтръпване в краката.
Най-известният опонент на президента Владимир Путин беше арестуван в средата на януари, когато се завърна в Русия от Германия, където беше лекуван от отравянето. Веднага след пристигането, през февруари беше осъден на две години и половина затвор по стари обвинения в присвояване.
Членове на екипа за негова защита, които го посетиха в наказателния лагер в град Покров на 100 километра източно от Москва миналата седмица, заявиха, че той също губи чувствителността на ръцете си. Адвокатите и съюзниците на Навални настояват той да бъде преместен в обикновена болница. Кремъл заяви, че Навални няма право на специално отношение.
Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи
Имоти на Ружа Игнатова за 20 млн. евро преминаха в ръцете на дъщерите на банкера Емил Хърсев
В ПГРЕ „Г. С. Раковски“ бе открит нов STEM център
Какво иска да каже Емил Дечев с тази черна овца
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може да се обажда на лекаря си по телефона
Премиера на моноспектакъла „BG МАРИУС“ в Бургас с Мариус Куркински
Кметът Николай Димитров даде начало на историческия старт Giro dItalia и на туристическия сезон в Несебър
Всички скочиха срещу шеф Ангелов: Голямо падение!
Кои депутати влизат на мястото на избраните министри в кабинета „Радев“
Несебър отдаде почит на "Българския папа" с тържествено откриване на паметна плоча на Папа Йоан XXIII
Простреляна жена е второ тежко престъпление за седмица във Варна
„Красавицата и звяра“ оживява на сцената на Културен дом НХК

най-много да пукни.....раийш ли....
пениш се не пениш.....ке те ядам.....пАри съм дал.....ааа.....