КАТ измисли нов трик за събиране на глоби
Ченгетата прибират синия талон, връщат го след плащане на старите задължения
Юристи в КАТ измислиха нов трик да събират неплатените глоби. От 2 април ченгетата нямат право да вземат книжката или да спират от движение, но прибират синия шофьорски талон, посочва „Труд”. Методът включва съставянето на акт за нарушение по член 190 от Закона за движение по пътищата.
В текста пише, че шофьорът е длъжен да плати глобата в едномесечен срок. След 30 дни излиза наказателно постановление за 20 лв. глоба, но за да си получи синия талон, освен тях, водачът трябва да си плати и всички стари задължения. Точно 40 036 шофьори са наказани с вземане на книжката заради неплатени глоби през последните 2 години. По същата причина през 2019 и 2020 г. са спрени от движение общо 9930 автомобила.
Двете принудителни административни мерки по чл. 171 от Закона за движение по пътищата бяха задраскани от Конституционния съд през март. Поводът за решението станаха въведените през юни миналата година проверки за неплатени глоби на границите. От МВР обаче съобщават, че не водят отделна статистика за взети книжки и спрени коли на ГКПП-тата. Според адвокати хората, спрямо които полицията е налагала тези мерки на границата, могат да водят с успех дела по Закона за отговорността на държавата и общините за вреди, но за други случаи е малко вероятно да получат обезщетение.
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат

Юристи в КАТ измислиха нов трик да събират неплатените глоби " . А нашенците не се пробват така в чужбина,защото там институциите си вършат работата стриктно и работят ЗАКОНОСЪОБРАЗНО спрямо правомощията,които имат,а не чрез ИЗМИСЛЯНЕ НА НОВИ ТРИКОВЕ (които после падат в съда)......
Било неправомерно.....хахаха.......
Имали нарушения,па не си платили глобите и се скатават като мишки,като си мислят,че ще им се размине......смешници....
Що не се пробват така в чужбина....?
Ама там спазват законите със запетаите,зер ша ги гази мечка......
Пък тия ,,хрантутници,,според теб,просто са си свършили работата перфектно и...точка..
И на мен не са ми приятни,ама гледам да си плащам данъците и задълженията овреме и всичко се нарежда........
Виж коментар 2...там съм го казал,ма не да ми се обясняваш тука,кое е правомерно и кое не.....
Талона се взима на база,че не са платени глоби,тези глоби са наложени,защото глобения е извършил някакво НАРУШЕНИЕ....
Къде видя,че има нещо изфабрикувано....????