×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дизелът надмина 1,60 евро за литър
  • Волейболът с рекорден бюджет от €8 млн.
  • КЗК пита в ЕС за екотаксите и електронните отпадъци
  • Иран с нова ракетна атака срещу Израел, мощна експлозия в Йерусалим
  • Дания избира нов парламент, Фредериксен се бори за трети мандат
  • Военен самолет C-130 се разби в Колумбия, най-малко 66 души са загинали
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борис от „Отдел издирване” иска да учи астрофизика


13 Април 2021, Вторник, 19:00 ч.

Той непрекъснато учи нови неща

Георги Златарев, чийто герой Борис бе застрелян в една от последните серии на сериала „Отдел издирване” по Нова тв, не е много познат от родни продукции, а пък е участвал в близо 60 чужди филма. Известен е и с ролите в театър „Възраждане”. В артистичните среди пък е популярен не само с професионализма си, а и с разнопосочните си интереси. Колеги даже го ползват като Гугъл – толкова широко обхватни за познанията на актьора.

И той не спира да учи. Неотдавна Георги Златарев изкара магистратура по фотография в НАТФИЗ, а сега се е увлякъл по астрофизиката. Даже иска да запише такава специалност и да изучава материята в детайли. Другата му страст е колоезденето. И то каква! Актьорът пътува навсякъде с колело. Дори за представления – междуградско.

„В театъра направо побърквам колегите си, защото когато тръгнем на турне, другите са с автобус, а аз с колело – до Пловдив, до Сандански, до Банско”, споделя Георги Златарев.

Той си купува първото колело преди повече от 10 години, след като спира цигарите. Харесало му и си взел второ, трето колело. Сега си е направо професионалист. В артистичните среди се разказва как през 2018 г. актьорът трябвало да се появи в Хасково за представлението „Ало, ало”. Тръгнал с колело от София в 5 сутринта и към 16 ч. бил на линия в театъра в Хасково. Изморява се, разбира се, но може би му помага по някакъв начин, защото не се отказва.

Преди да изиграе една от най-тежките си роли в „Домът на Бернарда Алба” във Враца, той изкачил целия проход Петрохан, от там минал през Берковица и стигнал до Враца. „Удвоих си пътя, но беше хубаво. И представлението мина повече от добре”, споделя актьорът. Той е казвал за колоезденето, че е приказно занимание. Дори не може да определи в кое отношение му е по-полезно – дали психически или физически. „Велико усещане е да преодолееш желанието в себе си, да не спираш, да продължиш още малко и най-накрая – да стигнеш до върха”, разказва Георги Златарев. Това действало много добре по отношение на себепознанието и себеуважението. Дава самочувствие, но това, което те кара да не се състезаваш с никого, а да си в хармония със света около себе си, да забелязваш хубавите неща.

Той непрекъснато учи нови неща. Сега му е интересна астрофизиката, астрономията, квантовата механика. Наскоро актьорът сподели с какво вълнение е следил кацането на „Пърси” на Марс – влизането в орбита, стигането, изпращането на първите снимки от външните камери. Златарев дори иска да запише астрофизика. Интересът му е толкова голям, че непрекъснато чете, проучва, даже наскоро открил най-близката до нас черна дупка.

Обича и историята. Скоро сигурно пак ще разшири интересите си. Киното си остава голямата му любов. Георги Златарев е играл в близо 60 чужди продукции. Говори чисто английски и италиански език, което вероятно е предимство. Макар че се е случвало да му казват да не го говори толкова добре английски, защото се явява да играе руснак, например. Преди пандемията актьорът играл в поредната чужда продукция арабин и имал реплики на арабски език. В киното е снимал с големи имена като Салма Хайек, Патрик Суейзи, Бен Крос, Стив Бушеми, Харви Кайтел, Джейсън Стейтъм, Клеър Форлани и много други.

Георги Златарев ходи и на кастинги за български филми. Само че или не е бил по вкуса на наши режисьори или отказвал ролята, защото не му е допадала. В чуждите продукции, които се снимат у нас, доста му върви. Той е играл в десетки американски и европейски филми. При това го взимали не само за малки роли. Даже се е случвало режисьорът Тим Блейк Нелсън толкова да го хареса, че да разшири ролята му във филма „Сива зона”. Режисьорът решава да направи героя на Георги приятел с един от основните персонажи – на Майкъл Стулбарг, известен с участието си във „Формата на водата”. Така Георги има над 20 снимачни дни с Харви Кайтел, Мира Соровино, Дейвид Аркет и Стив Бушеми. След този филм канят Георги в „Непобедимите”, в който игра Боян.

Именно защото не е снимал много в родни филми и сериали, преди време актьорът сподели в свое интервю, че иска ролята, която ще получи, да го представя максимално добре като актьор, да е предизвикателство, да му е интересно. Е, получи, при това две. Зрителите на Нова тв вече го гледаха като Пчеларя в хитовия сериал „Дяволското гърло”. Имал е и интересно участие в „Откраднат живот”, където играл шизофреник. Георги изигра и ключовата роля на Борис в сериала „Отдел издирване” по Нова тв. Сега е въпрос на време преди да го видим в друга българска поредица.


В категории: Лайфстайл


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Христо Стоичков скърби Христо Стоичков скърби 24/03/2026, Вторник 18:20 0
Тервел ИЛИЕВ Зидан прие историческо предложение Зидан прие историческо предложение 24/03/2026, Вторник 18:10 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  До 16:00 часа на 26 март в платното за Варна се възстановяват ограничителни системи, а трафикът преминава с ограничение до 70 км/ч Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години През септември 2009 година 37-годишният мъж нападнал и ограбил гръцка гражданка, грози го затвор до 15 г. Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Над 70 гимназисти чуха как дилърите примамват деца, какви са рисковете от вейповете и какви присъди следват при престъпления с наркотици ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април Системата за ранно предупреждение ще действа до 26 април Крум Зарков след обиколка в Бургаско: Залогът вече е България! Крум Зарков след обиколка в Бургаско: Залогът вече е България! Лидерът на БСП предупреди своите в Созопол за сериозен риск от нов цикъл избори и призова за реален дебат опонентите  НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 Данните ще се изчисляват от фискалните бонове, а при цена от 1,60 евро за литър в три поредни дни част от гражданите ще имат право на месечна компенсация Медицинският хеликоптер кацна в Бургас заради 39-годишната Анна Медицинският хеликоптер кацна в Бургас заради 39-годишната Анна Тя е пациент на отделението по хематология, била с много рядка болест Super Talent Competition на Мария Табакова събира стотици млади таланти в Бургас Super Talent Competition на Мария Табакова събира стотици млади таланти в Бургас Конкурсът се провежда за осма поредна година и се утвърди като водеща платформа за изява на деца от цялата страна  Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро Смениха шефа на ИАРА, от днес директор е Милен Димитров Смениха шефа на ИАРА, от днес директор е Милен Димитров Той е управител на НПО „Черноморски институт”
Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Това заяви сина му, преди новото съдебно изслушване в САЩ  Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ И двамата са обвинени в сексуално насилие над дете Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Италия се справя фантастично, десницата е впечатляваща“, а италианският вицепремиер Матео Салвини е най-силният управляващ фактор на патриотите в Западна Европа. Но италианските патриоти са принудени да правят непрекъснати компромиси с Брюксел, каза той Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон „Важно е да имаме ясна картина за записванията, да чуем препоръките на бизнеса и да реагираме навреме. България трябва да бъде позиционирана като сигурна и предвидима дестинация за предстоящия летен сезон“, заяви министърът на туризма Ирена Георгиева Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Един човек е леко пострадал, а шофьорът е отведен от полицията след инцидента на оживено кръстовище Тези зодии ще забравят за проблемите си Тези зодии ще забравят за проблемите си Промени обещават да обхваната всички сфери на живота им Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи „Работим в широк периметър, за да проследим информация, която сочи в различни посоки. Повечето данни обаче говорят за мотив, при който планираната жертва е била някой друг“, заявява Йонас Лунд Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г. Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г. Лойд Бланкфейн, бившият главен изпълнителен директор на Goldman Sachs, който ръководи инвестиционната банка през глобалната финансова криза КАТ глобява шофьорите с 420 000 евро на ден КАТ глобява шофьорите с 420 000 евро на ден Подобна е и картината в предходната 2024 г., сочат отчетите на МВР. Тогава са наложени общо 2 917 993 санкции, което прави по 7973 броя на ден
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Ще реша за кого да гласувам, след като изгледам всички интервюта на Мон Дьо Виц на деня Виц на деня Разговарят две секретарки:
– Директорът ми повиши заплатата, защото кръстих сина си на него.
– А моят затова, че не кръстих сина ни с неговата фамилия!
Виц на деня Виц на деня Студент към красивата си колежка:
- Как успя да вземеш този труден изпит!?
- Ами... мога да ти кажа, но се съмнявам, че и при теб ще се получи по този начин.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори