Ковид плато в Бургаска област, но има ръст на смъртните случаи
Починали за последното денонощие са 25 пациенти
Едва 94 нови случаи на положителни проби за коронавирус са регистрирани в Бургаска област за последните 24 часа. Това сочи за сериозен спад в заболеваемостта. От тях хоспитализирани са 19, като нито един от пациентите не е в тежко състояние. Починали за денонощието обаче са 25 човека, което продължава да е тревожно.
По общини новите проби в областта са както следва: Бургас (47), Поморие (10), Айтос (8), Карнобат (6), Несебър (5), Сунгурларе (4), Руен (3), Приморско (3), Средец (2), Созопол (2), Царево (1), Малко Търново (1).
От началото на пандемията досега в областта са регистрирани общо 24 761 положителни проби. От тях броят на оздравелите е 16 808. Към момента в областта вече се наблюдава резултатът от преминаването на платото – броят на хоспитализираните започва постепенно да намаля.
За сметка на това обаче смъртността в идните седмици вероятно ще продължи да расте. Общо до момента – период от 13 месеца – в Бургас от или с коронавирус са починали 813 човека или средно по двама на ден.
ЦСКА със солиден трансфер, привлече национал
40 см сняг оставиха хижи и туристически бази в Осогово без ток
Какво се слага на трапезата за Стефановден
Шалке иска да купи български защитник от Партизан
Мъж уби жена си след спор за дистанционното на телевизора
17-годишен загина при тежка катастрофа в Сливенско
МВР предупреждава: Фалшиви „помощници“ за евро дебнат
ЦСКА изненадващо привлече Макс
Корупционен скандал в Украйна, депутати от „Слуга на народа“ разследвани от НАБУ
Катерина Илиева свали 67 кг и преобърна живота си: От диабет и отчаяние до сила, кариера и вдъхновение
Как да обясним на децата промяната на валутата
Реал Мадрид на път да привлече нов галактико?

Плато имаше до 8 юли 2020 г. След това през втората седмица на февруари 2021 г. Всичко останало е една назъбена графика от върхове и спадове.