Водните централи са произвели със 150% повече ток през първото тримесечие
Производството на електроенергия се увеличава с 5% от началото на годината, показват данните на ЕСО
Производството на електроенергия се увеличава с почти 5% през първото тримесечие на 2021 година, но потреблението още остава под нивата от миналата година. Подкрепа на производителите оказва износа, показват данните на Електроенергийния системен оператор (ЕСО), пише Инвестор.бг.
Забавя се ръстът в производството на водните централи. През първите два месеца на годината те записаха повишение от 263% на фона на обилните валежи от дъжд.
Но основната част от ръста в производството се дължи на водните централи. През периода те са произвели със 145% повече, или общо 1,7 тераватчаса произведена електроенергия. Свива се производството на останалите зелени централи, както и на базовите електроцентарли.
Данните на ЕСО показват, че през периода януари - март базовите централи в страната са произвели общо 10,1 тераватчаса електроенергия, което означава намаление от 3,4% на годишна база.
От справката е видно, че през първите три месеца на годината в страната са произведени 12,6 тераватчаса електроенергия. Потреблението е в размер на 11,3 тераватчаса, което е спад от 0,12 на сто спрямо същия период на 2020 година.
Износът расте - салдото между износа и вноса на електроенергия в страната е положително и се увеличава с 82%.
Убиват Распутин с отровен кекс, вино и 3 изстрела
Стартира дългоочакваният ремонт на сградата на Районно управление - Приморско
DARA призна: "Bangaranga" беше фаворит и в моето сърце
Важна информация за българите в региона на Близкия Изток
С 50 километрова мартеница във Видин атакува Световен рекорд на "Гинес"
Секссимволи като Холи Бери и Лени Кравиц са отказали любовния живот
Концерт-спектакъл за 3 март събра жители и гости на Царево в подкрепа на благородни каузи
Андрей Гюров предостави препоръки и полезни контакти за българите в Близкия изток
Тръмп разкри защо е започнал операцията в Иран и кога може да я завърши
Хари и Меган лъснаха в аферата "Епстийн"
Празник на виното в село Бродилово - традицията, която събира Странджа
Иран обяви началото на най-опустошителната операция в историята на страната
