×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Червен код за проливни дъждове в Босна и Херцеговина
  • Поклонението пред писателя Калин Терзийски ще бъде на днес от 13,30 часа в Ритуалната зала на Централните софийски гробища
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Плаж „Смокиня” в Созопол изоран заради стари помийни ями и боклуци


Плаж „Смокиня” в Созопол изоран заради стари помийни ями и боклуци
Под заведенията, които премахнахме, намерихме помийни ями, заровени някога и това наложи подравняване, каза концесионерът на плаж „Смокиня“ в Созопол Иван Алексиев
12 Април 2021, Понеделник, 08:13 ч.
Автор: Флагман.Бг

Местят и медицинския пункт, защото част от него бил в дюните

Няма унищожени дюни на плаж „Смокините“ в Созопол. Това каза пред Нова телевизия концесионерът Иван Алексиев.

„Преди самото почистване на пясъчната ивица повикахме оторизирана фирма по кадастър от Шумен, която постави колчета на 2,5 метра от началото на дюните. Реално разстоянието до тях е над 7 метра“, добави той. 

„Трите стари заведения са съборени и теренът е разчистен. На 13 март сме уведомили всички институции, че започваме да подравняваме и чистим плажа“, заяви Алексиев. 

Вече 16 години съм концесионер на плажа, добави той.

Заравниха ли дюната на плаж „Смокиня” в Созопол, за да отворят място за заведение?
 

„Тази година морето беше много бурно, заведенията почти бяха паднали и взехме решение да ги премахнем, като евентуално построим на тяхно място нови със съответните разрешения”, изтъкна стопанинът на плажа. 

„След одобрението на скицата ще проведем разговори с инвеститорите и тогава ще знаем със сигурност дали ще има нови заведения. Всеки инвеститор е длъжен да ни представи архитектурен план на заведението, за ел. инсталация и за канализацията. Проектите ще внесем в общината и след като се получи разрешение за строеж, заведенията може да се изградят“, обясни той.

„Ще преместим и медицинския пункт, защото се оказа, че е на 1 квадратен метър в дюните. Имам предписание да се премести и в момента правим това“, заяви Иван Алексиев. 

„Под заведенията намерихме помийни ями, заровени някога и строителни материали. Това наложи подравняване. Печка от 70-те години, която тежи тон и половина, беше заровена тук. Вадили сме боклуци на метър и половина дълбочина под заведенията, които премахнахме“, каза още той. 

В очакване на летния сезон орем пясъка, за да сеем царевица, коментира един от хората подали сигнал в социалните мрежи. 

„Всяка година се разкопава плажът, не само на „Смокиня“, но и на други места. Преди години такова нещо нямаше – никой не правеше диги на плажа сутрин, никой не правеше и разкопаване през пролетта, за да се почиства или да се подравнява плажът. Като хора, които живеем на морето, това е нашата душа“, коментира пред бТВ Екатерина Капрова.

Аз милея за този плаж много повече от нея, каза пък Иван Алексиев. 

Взел съм го от наркоманско сборище и съм го превърнал в плаж, добави той.

„Концесионерът на плажа казва, че са махнали преместваемите обекти, но виждаме, че става въпрос за нарушение на дюните. За съжаление проблемът с тях по нашето Черноморие е хроничен. Непрекъснато сме свидетели на такива нарушения. Докато не се вземат всички мерки къде са реално дюните, няма да се реши този проблем“, коментира Радостина Ценова от „Българска фондация Биоразнобразие“.

На място все още се чакат служители на местната екоинспекция, за да направят оглед на терена.


В категории: Созопол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
Флагман.БГ Почина актьорът Стоян Георгиев Почина актьорът Стоян Георгиев 24/01/2026, Събота 17:20 0
15
Коментара по темата
15.
Д
13.04.2021 18:15:31
0
0
РИОС ИЗЛЕЗЕ със становище ,нямя повтарям НЯМА нарушение на дюните,желателно е всички всезнайковци и застаряващи велики да се извинят на хората,които почистват плажната ивица и най вече на концесионера Иван Алексиев
14.
Д.
12.04.2021 18:21:36
1
1
Нито познавате човека нито сте на ясно а де ли дрънкане глупости да ви еба дюните за какво са ви? Само чекмедже събират,глупаци такива не може да ви угоди човек
13.
Мангал
12.04.2021 11:00:21
0
1
Крайно време беше да разчистят,приличаше на цигански катун с Тея бараки.
12.
Ха ха ха
12.04.2021 10:44:50
1
3
Направо ти повярвах, че почистваш плажа. Ако не беше се раздухала историята, как хубаво щеше да цъфне нови заведение. Ама то пак не е късно. И най интересното е, че "почистването" става през почивните дни, когато контролните органи почиват.
11.
Нагъл та дрънка
12.04.2021 09:47:53
1
7
Ей това е върха на наглостта. Как да няма унищожени дюни бре другарю концзесионер? Ти дюна виждал ли си? Я кръгом и си отваря очото да гледаш хубаво!
10.
до 8
12.04.2021 09:45:59
3
7
Тъп ли си или по рождение си глупав ? Кое не си разбрал ? Бойко Борисов си е СИКаджия и след напускане на пожарната се върти около кума си, един от основателите на СИК, Пашата. И да Пашата е заедно с Маргините и Васил Божков. Всяко семейство си има скандалите. Маргините дават прякора "Тиквата" на Бойко Борисов (случката я има описана в книгите на убитият Г.Стоев). А на Каваците, където сикаджиите Катинари държат плажа, къмпинга пък бе окупиран от Каратиста, човека на Пашата. Но неочаквано ти да видиш бг съда изгони Каратиста от къмпинга и го върна на Банев. Банев и затова и гние повече от 2 години без присъда в ареста. Та кое не ти е ясно ? Или си бг милиционер, защото и те не могат да намерят връзка между различните криминални структури и властта на Бойко Борисов ?
9.
Попара с цаца
12.04.2021 09:41:00
10
1
Ай сиктир,няма угодия за созополските баби,чистят си хората,нормално е преди сезон...
8.
До номер 1
12.04.2021 09:28:56
3
1
Нерде Ямбол,нерде Стамбол ..... бастун такъв ,поне като се правиш на информиран виж малко си научи урока кой от къде е бил че обърка групировките тотално!Каза все едно Бойко Борисов от групата нА Васил Божков
7.
той
12.04.2021 09:21:46
3
7
Нещо новото кмет, като старото кмет, все случайни неща стават в тая община...
6.
Сив кардинал
12.04.2021 09:12:24
1
6
Всеки инвеститор е длъжен да ни представи архитектурен план на заведението, за ел. инсталация и за канализацията. Проектите ще внесем в общината и след като се получи разрешение за строеж, заведенията може да се изградят“, обясни той.
Ясно е казано кой дава зелена светлина на заведенията.
5.
Тедка_Солетка
12.04.2021 09:08:27
16
2
Човека чисти плажа, кво ревете на умряло за тия дюни. Баси тъпаците, никой не ви пипа дюните, смотани лелки. Нямате ли си друга работа освен да пискате за безмислини сигнали. Овци
4.
хаха
12.04.2021 09:04:16
4
11
по-голяма помийна вма от устата на тея боклуци няма. то подпори ли не бяха сега ями.... чистят в дълбочина... направо нямам думи
3.
Tsatsata
12.04.2021 09:02:59
1
15
Ти да видиш, колко много загрижени хора за нашите плажове имало..?!
Марешкия , дето се казва,от боклуджийска яма плаж направил, този от наркоманско сборище...
Вярно е, една година след 1-ви юли (Джулая) намериха и спринцовки из пясъка, но чак пък сборище този плаж никога не е бил!
А и друго е интересно. Щом от 16 години тоя стопанисва плажа, как така досега не се е заинтересувал тези заведения (които са или негови или на наемателите му), къде, аджеба, си изхвърлят мръсотиите?
Нали той като наемодател е трябвало да им осигури, ток, вода, канал ...?!
И то всяка година, с договор!
2.
Пффф
12.04.2021 08:52:29
3
14
Този ли говори за наркомански сборища, да се погледне в огледалото като шмърка с приятелите си и пак да го каже
1.
в очите
12.04.2021 08:42:34
5
22
Иван Катинара от СиК ! До един от котилото на взривеният Маймуняк. Това са "концесионерите" на Бойко Борисов ! Какво да коментираш такива хора. Унижение и за тях и за нас. МАРШ ОТКЪДЕТО СТЕ ДОШЛИ БЕ ШОПИ НИЕДНИ ! МУТРАТА ПАДНА ! Ама не той а Иван Костов ви докара първи през 1999г. И отогава нама отърване от тези дебеловрати. Всички плажове държат на Созопол.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Асен Василев с условия за изборите, иска младите от протеста в листите Асен Василев с условия за изборите, иска младите от протеста в листите Той подчерта необходимостта от иновации и младежка активност в политиката По това време държавните служители получават пари „за дрехи“, някои по 5000 лева По това време държавните служители получават пари „за дрехи“, някои по 5000 лева Как се измерват заслугите? По отговорността ли? По властта? По близостта до центровете на влияние? Защо едни получават много, а други – малко? Соломон Паси влезе в конфронтация с АСЖ – защитиха Цветанка Ризова след скандала в ефир Соломон Паси влезе в конфронтация с АСЖ – защитиха Цветанка Ризова след скандала в ефир Асоциацията на европейските журналисти изразява недоволство от опитите бившия министър да запуши устата на ТВ водещата Пожарът в София превърна две деца в сирачета, състоянието им е критично Пожарът в София превърна две деца в сирачета, състоянието им е критично Семейството се опитало да се самоевакуира, но не преценява правилно, че няма да може да премине димната завеса и 41-годишната жена загива Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия Скептицизъм и надежда за нова политическа сила: Какви са шансовете на Румен Радев след края на мандата му? Почина първият отвлечен за откуп бизнесмен в България, Стефко Колев Почина първият отвлечен за откуп бизнесмен в България, Стефко Колев Бившият директор на „Руен“ и шеф на футболния клуб „Добруджа“ почина след години, изпълнени със скръбни спомени от отвличането му през 2001 година Излъгани от бургаския строител Стефан Колев: Докога да те чакаме? Излъгани от бургаския строител Стефан Колев: Докога да те чакаме? Грандиозният обект има АКТ 15 отпреди две години, но е учудващо как и кой изобщо го е разписал при това качество на изпълнение, което Флагман.бг видя Деси Радева полетя свободна към изпълнителната власт Деси Радева полетя свободна към изпълнителната власт Очертаващата се като бъдеща премиерша бе подбрала подходящ аутфит за танците в неформална среда България се сбогува с Калин Терзийски: Писателят, който остави следа в литературата и телевизията България се сбогува с Калин Терзийски: Писателят, който остави следа в литературата и телевизията Житейският му път беше не само богат на идеи, но и изпълнен с провокации Измамници продават морски контейнери на фалшиви оферти: Жертви разкриват схемата Измамници продават морски контейнери на фалшиви оферти: Жертви разкриват схемата Как мнимите търговци излъгаха частни компании и какво да правят бъдещите купувачи
Сблъсъци в Минесота след смъртта на прострелян от федерални агенти Сблъсъци в Минесота след смъртта на прострелян от федерални агенти Губернаторът на Минесота призова за прекратяване на операцията на имиграционните власти, разпоредена от президента Тръмп Тръмп заплаши Канада с мита върху стоки при сделка с Китай Тръмп заплаши Канада с мита върху стоки при сделка с Китай Президентът на САЩ предупреди, че ще предприеме драстични икономически мерки Фестивалът на фенерите в Китай: Огнена феерия за Нова година Фестивалът на фенерите в Китай: Огнена феерия за Нова година Светлинни инсталации и митологични животни озаряват нощното небе в Зигонг за посрещането на Китайската Нова година. Ледена вълна в САЩ: Температури до минус 33° в Чикаго и хиляди отменени полети Ледена вълна в САЩ: Температури до минус 33° в Чикаго и хиляди отменени полети 16 щата обявиха извънредно положение, очакват се силни снеговалежи и леден дъжд Когато богатите станат безсрамно богати, винаги се случва нещо лошо Когато богатите станат безсрамно богати, винаги се случва нещо лошо Броят на милиардерите в света е достигнал 2769. Армия без униформи, без граници, без нужда от избори Заложническа драма в Красноярск: Бандити поискаха 350 000 долара откуп за сина на бизнесмен Заложническа драма в Красноярск: Бандити поискаха 350 000 долара откуп за сина на бизнесмен Татко, моля те, направи всичко, за да ме пуснат, казва тийнейджърът във видеозапис, изпратен от престъпниците Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби Усилията за дипломация продължават, но ситуацията на бойното поле се влошава Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кметът на Киев съветва жителите да се подготвят за по-лоши условия и посочва пунктове за отопление при нужда Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Кириакос Мицотакис защити единната европейска политика и подкрепи търговския договор със страните от Южна Америка Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Експерти съветват пътешествениците да избягват динамичното превалутиране и да проверяват таксите по картите си
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока Виц на деня Виц на деня Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си. Виц на деня Виц на деня Майка се оплаква от сина си:
- Побеля ми косата от тебе!
- Като гледам баба, и ти не си била китка за мирисане!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Главният секрет на успешния брак е в нещастията да се виждат случайности, а случайностите да не се възприемат като нещастия
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори