×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

За какво служи чекмеджето на печката?


За какво служи чекмеджето на печката?
Снимката е илюстративна
11 Април 2021, Неделя, 18:50 ч.
Автор: Флагман.БГ, снимката е илюстративна

Няма как да не сте видели, че под всяка готварска печка има чекмедже

 

Обзалагаме се, че дори не сте заели какво е истинското приложение на чекмеджето, което се намира под готварската ви печка. Оказва се, че всички бъркаме предназначението му.  

Няма как да не сте видели, че под всяка готварска печка има чекмедже. Обикновено там всяка домакиня държи тенджери или пък тигани или просто различни съдове за печене. Някои домакини пък слагат там кухненската хартия. Кой обаче е мислил, че това въобще не е целта, с която е създадено това отделение…

Създателите на печки разкриха, че всъщност приложението му е съвсем друго – в него трябва да се поставя вече готова храна, която искаме да запазим сравнително топла, съобщи Блиц. Ясно е, че няма да поберем цялото съдържание на хладилника там, но не се цели това. Според разработчици на кухненски печки именно това отделение поддържа температурата на съдовете и ястията нормална. Там те няма да изсъхнат или да загубят примамливия си аромат.

Според производители на домакински уреди това много би улеснило всяка домакиня, при сервирането на топли десерти например брауни, кифлички или кексчета.

Там може да поставите и основни ястия, в случай че някой член на семейството или гост закъснее за вечеря. Така няма да се налага да претопляте храната, а тя ще е все така вкусна. 


В категории: Животът


8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
heh
12.04.2021 13:47:44
0
1
чекмеджетата, по дефиниця, служат за това за което ги ползваш!
те ше ми кажат с 'ко да си го пълня...
7.
Емигрант
11.04.2021 23:30:17
1
0
за кюлчета злато?
6.
Глупости на търкалета
11.04.2021 20:20:36
0
11
Там се държи посуда като тави и други неща, които искате да са ви подръка. А който иска да си сложи там тавата с манджоро и след една седмица да бере гъби
5.
1
11.04.2021 19:49:03
3
14
Да си тика Боко пачките за това служи
4.
Попай Моряка
11.04.2021 19:48:10
1
8
В нашата оригинална италянска има 2 тави емайлирани и 1 изсъхнала мишка.
3.
Ало
11.04.2021 19:32:08
4
18
кой ползва в 21 век такива печки! 90% от хората ползват вградени и те нямат чекмедже!
От Флегман акъл не искам! Отвратен съм от лъжливата и жълта журналистика в този сайт!
Госпожо Касабова, съпругът Ви, лека му пръст, беше достоен човек, но Вашите журналисти са хора без морал!
2.
Мдааа
11.04.2021 19:23:30
2
9
За чекмеджето на печката може да се коментира, разбира се, но са се сетили да отрежат коментарите когато може да се спомене нещо за убийството на Гагарин или лъжите на НАСА.
1.
000
11.04.2021 19:03:47
1
14
Аз съм в шок!
Но Не бих тикал храната на пода, както и я консумирам много преди да изстине.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тревожни сигнали в изборния ден: 93 нарушения и 8 досъдебни производства до обяд Тревожни сигнали в изборния ден: 93 нарушения и 8 досъдебни производства до обяд МВР отчита десетки сигнали за нарушения, образувани производства и случаи на заплахи, докато изборният ден продължава под засилено полицейско присъствие в цялата страна Жечо Станков: Днес избираме народни представители, които да работят за Бургас и региона Жечо Станков: Днес избираме народни представители, които да работят за Бургас и региона Бъдещето на региона не бива да става заложник на политически сблъсъци, партийни сметки или краткосрочни интереси, каза водачът на листата на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов: Батериите бъркат избора и сега техници с отвертки обикалят и пипат машините Бойко Борисов: Батериите бъркат избора и сега техници с отвертки обикалят и пипат машините След като пусна гласа си в урната, той постави под съмнение работата на устройствата за гласуване Калин Стоянов: Избрах държавността, просперитета и сигурността Калин Стоянов: Избрах държавността, просперитета и сигурността Водачът на листата коментира малко след като даде своя глас за „държавност, просперитет и сигурност“, че това не е просто слоган от предизборна кампания, а път, който трябва да бъде извървян за една стабилна държава Асен Василев: Днес имаме шанс да променим България и да я върнем в сърцето на Европа Асен Василев: Днес имаме шанс да променим България и да я върнем в сърцето на Европа Той си пожела по-добър живот, по-високи доходи и ясен избор България да остане по европейския път Президентът: Стига пазарлъци, трябва да изплуваме от тази криза заедно Президентът: Стига пазарлъци, трябва да изплуваме от тази криза заедно След като упражни правото си на глас, тя постави акцент върху нуждата от бързо конституиране на парламента, силен кабинет, редовен бюджет и по-видима социална грижа Проблеми с машините за гласуване, грешка са дали около 20 устройства. Проблеми с машините за гласуване, грешка са дали около 20 устройства. За първи път всички машини за гласуване са преминали пълна проверка преди вота, а отчетените затруднения засягат минимален брой устройства и не променят общата картина на изборния ден Костадин Костадинов: Само този, който гласува, може да промени бъдещето. Костадин Костадинов: Само този, който гласува, може да промени бъдещето. Той свърза вота си с бъдещето на България, децата и по-високата избирателна активност, която според него е най-добрият отговор на апатията в демокрацията Станислав Балабанов: Гласувах за нормалност, за българското семейство и за децата Станислав Балабанов: Гласувах за нормалност, за българското семейство и за децата Той свърза вота си с традиционния консерватизъм Румен Радев: Гласувайте, за да удавим купения вот в море от свободни гласове Румен Радев: Гласувайте, за да удавим купения вот в море от свободни гласове Готови сме на сътрудничество с всеки, който приеме нашите идеи, споделя нашата програма, но не само на думи, подчерта той
Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Изборният ден започна още снощи в Оукланд и Крайстчърч и ще приключи най-късно в западната част на Съединените щати Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Фондация „Брижит Бардо“, която стана граждански ищец по делото, поиска най-тежко наказание Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Черна гора привлича с комбинацията от морски климат, планински пейзажи и по-бавен ритъм на живот Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Очаква се четири различни предложения да стигнат до крайния потребител Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Баскетболната легенда си отиде на 68 години след дълга битка с мозъчен тумор Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Диагнозите на алкохолна зависимост скачат с 30% за една година Обрат : Над половината британци искат отново да се присъединят към ЕС Обрат : Над половината британци искат отново да се присъединят към ЕС Великобритания излезе от общността окончателно през 2020 година Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Обединените арабски емирства са в криза, след като бяха отменени близо 20 000 полета Един човек загина в Германия при неизяснен трясък под пешеходен мост Един човек загина в Германия при неизяснен трясък под пешеходен мост Чул се е силен трясък малко преди полунощ Тръмп за примирието с Иран: Ако не се разберем до сряда, ще трябва отново да бомбардираме Тръмп за примирието с Иран: Ако не се разберем до сряда, ще трябва отново да бомбардираме Американският президент очаква "историческа" среща със Си Дзинпин, отговори уклончиво за военна намеса в Куба
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Тайната на успеха в живота е свързана с честността и принципността.
- Как по-точно?
- Ако ги нямате, успехът е гарантиран.
Виц на деня Виц на деня - Какво стана с голямата ти любов?
- Приключи.
- Разделихте ли се?
- Не, оженихме се.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори