ЦИК получила 400 жалби в изборния ден, 27% предпочели машинния вот
Изпълнихме задълженията си, предстои да направим анализ на изборите, казва председателят на комисията
„Пред ЦИК предстоят две основни неща – да се издаде бюлетинът съгласно ИК и да направим анализ на изборите. Да видим къде биха могли да се направят допълнителни предложения пред законодателя“. Това заяви председателят на ЦИК Александър Андреев по време на брифинг на комисията, на който представиха списъците на народни представители, съобщава „Монитор“.
По думите на Андреев е дадена възможност на 24 кандидати да изберат от кой район искат да бъдат депутати.
„Независимо от тежката обстановка и сложните изборни книги ние изпълнихме нашите правомощия и задължения. Това нямаше да бъде възможно без усърдната работа не само на членовете на ЦИК, но и на РИК и СИК, които поеха най- голямата тежест“, каза председателят на ЦИК.
400 сигнали и жалби били подадени в изборния ден, стана ясно от думите на говорителя и член на ЦИК Димитър Димитров. Той добави, че е имало известни трудности. „Имаме проблеми с машинното гласуване, освен Търново има 10 сигнала от други райони“, уточни той. 27% от избирателите са предпочели машинния вот.
Говорителят на ЦИК припомни, че освен Бойко Борисов има още един заличен от ГЕРБ и 7 от листата на ДПС.
Съдът с информация за скандалния случай с починалото момиче от Благоевград
Съдът с информация за скандалния случай с починалото момиче от Благоевград
28/05/2026, Четвъртък 19:45
1
Кои зодиакални знаци създават перфектна двойка
Зоя Калафатева: „СОЛиСиМи“ създава своеобразна съкровищница за съвременна българска музика, която да остане и след нас
Дара става "Почетен гражданин"
28/05/2026, Четвъртък 19:20
2
Секунди, които спасяват: Нов дефибрилатор е на разположение на Централната спирка в Бургас
Полиция в офисите на фирмата от "незаконния град" край Варна
28/05/2026, Четвъртък 18:59
1
Най-големият обрат в историята на Ролан Гарос е факт
Какво каза Фон дер Лайен на Радев
Военен камион катастрофира в Полша, осем американски войници са ранени
Лекарски асистенти в спешната помощ искат първа категория труд
Масирана спецакция във Варна, ченгета тарашат офиси на украинската групировка КУБ
Див екшън на Дунав мост! Мъж се застреля в главата при сканадал с гранични полицаи
