×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кувейт затвори въздушното си пространство след подновените ирански удари
  • Депутатите гласуват финално мерките срещу необоснованото покачване на цените
  • Жълт код за половин България за значителни валежи, придружени с гръмотевици
  • Втора вечер на антиимигрантски протести и безредици в Белфаст
  • Гълъб Донев ще участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност
  • Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са предадени на посолството на Сърбия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Проф. Константинов: Ще има правителство с втория мандат, подкрепено от всички


Проф. Константинов: Ще има правителство с втория мандат, подкрепено от всички
Според него сега ни трябва стабилно управление, защото "сме във война"
11 Април 2021, Неделя, 13:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Предстоят крах на световната финансова система и външна война, последното, което ни трябва, е да се дърляме, категоричен е анализаторът

Ще имаме правителство, подкрепено от всички парламентарни сили в 45-ия парламент, излъчено от втория мандат, т.е. на "Има такъв народ" на Слави Трифонов. Прогнозата направи проф. Михаил Константинов - анализатор, изборен експерт председател на УС на "Информационно обслужване", пред БНТ.

Според него сега ни трябва стабилно управление, защото "сме във война", каза той, визирайки пандемията, а и защото "това, което ни чака навън, също хич не е добро". Той даде да се разбере, че визира ставащото в Украйна и прогнозира възможна война, която няма да е малка. В прогнозата му фигурира и крах на световните финансови системи. Според него и доларът е "пред рухване", и други основни валути, предава epicenter.bg.

Ето какво каза проф. Константинов:

За машинния вот

"Това, което се случи във Велико Търново показа защо в Европа няма машинно гласуване. Машинно гласуват само град Брюксел и селата наоколо и селата наоколо. Това е по-малко от 1% от европейското население. ЦИК отмени машинното гласуване в Търново поради това, че имаше софтуерен проблем, който разместваше преференциите, тоест променяше изборните резултати. Ако там нямаше хартия, изборите във Велико Търново щяха да бъдат касирани - абсолютен срам, слава Богу, че не не се случи."

Според него "повечето хора не искат да гласуват с машини".

"27% от хората в секциите с машини гласуваха машинно. Удивително! Преди две години точно 27% избраха да гласуват с машини. Какво говори това? Повечето хора не искат да гласуват с машини.

Последното ми съображение срещу машинния вот бе, че "300 000 българи не са пипали компютър. Тия глупости за банкомати са ирелевантни. Ние не можем да лишаваме толкова хора от право на глас", каза професорът.

За тежестта на вота в чужбина

"Той донесе четири мандата. И друг път са били 4 - през 2013 г. Кой ги спечели? Партията на господин Трифонов спечели 3 мандата от чужбинския вот и Демократична България - 1 мандат. Кой загуби? ГЕРБ загуби 3 мандата и БСП - един мандат. ДПС имат толкова мандати, колкото биха имали без вот в чужбина."

Ще има ли правителство?

"Да" - бе отговорът на проф. Константинов - при това с 240 гласа. (...) 240 е метафора. Винаги някой ще отсъства, ще гласува другояче, но няма да има политическа сила, която да е яростно против." Според него "най-вероятно" ще има правителство с втория мандат, т.е. на "Има такъв народ", а не на ГЕРБ.

"В момента повтаряме добрата практика на Великобритания. Когато Великобритания е във война - многократно е била и всички войни, в които е участвала, е спечелила - там няма опозиция. Там моментално шефът на опозицията се назначава за заместник-премиер, правителството е общо и никой не си мисли да опозиционерства. Така беше и последната голяма война - Втората световна."

Защо война?

"Шегата настрана. В момента ни трябва единство и адекватно правителство, защото това, което ни предстои е страшно. Ние водим от една година война с пандемията. Пряко от вируса загубихме 13 хил. души. Съпътстваща смърт - 15 хил., тоест 30 хил. българи си отидоха през последната година, а можеха да не си отидат. Това ако не е война! Ние във Втората световна война дадохме 8000 жертви, 20 хил. ранени."

Казвайки "война" обаче той се изразява не само метафорично, визирайки пандемията.

"Трябва ни правителство, което да ни изведе от това, което ни чака. Това, което ни чака навън също хич не е добро. Защо? Доларът е пред рухване и не само доларът, цялата финансова система ще рухне, защото в момента тя вади обществата от кризата, като печата пари. Когато се печатат пари, това води до хиперинфлация, унищожаване на спестяванията на хората и всенароден гняв. Това нещо наближава и обикновено се правят опити то да се тушира с война, за да могат виновните за тази катастрофа да кажат: "Вижте, има война". Така че една външна война също се оформя. Само това ни трябва в момента, ние да се дърляме вътре. Убеден съм, че българските политици ще бъдат на висота в поведението си, всичките и ще изведат България от много тежките неща, които ни очакват."

Война къде?

"Точно Черноморието е, където ще стават белите - казва той и в отговор на въпрос за Украйна продължава - там вече тръгнаха. Това е такава рана, която не може да зарасне току-така. Световните финанси са пред рухване, в самата Русия положението не е розово и когато има тежки вътрешни конфликти, инстинктивното действие е да направим една външна война и да си решим вътрешните проблеми. Само че няма как войната да бъде малка. Това е проблемът. Който си мисли, че ще направи малка война, е сбъркал. Дай, Боже, да не стане."

"Колкото по-стабилни са отделните общества, толкова по-силни са съюзите. Ние сме член на НАТО. Ние сме едно щастливо поколение, не едно, а две. Ние не знаем какво е война. Няма нещо по-страшно от войната, така че всичко трябва да бъде направено и от малка България, и от големите държави, за да избегнем това, което в момента назрява. Ние трябва да дадем и пример, и да бъдем лоялни партньори. Спасяваме себе си и света."

За избори през лятото

"Това е безумно. Нали знаете кой ще гласува през лятото? През лятото в България не се правят избори. (...) Само Господ знае какво ще стане при предсрочни избори, но е меко казано безотговорно да се отива на нови избори. На нас ни трябва стабилно управление."

От значение ли е чия е властта за организацията на изборите?

"Българската изборна администрация работи много добре и който и да организира изборите, няма никакво значение. Което не значи, че по места няма нарушения. Местните барони си купуват гласове, там си върви алъш-веришът, но той върви при всяка администрация."

Проф. Константинов бе категоричен, че това, което е пуснато в урните, точно това е преброено, до последния глас.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Парламентът с решение за КУБ и незаконния град Парламентът с решение за КУБ и незаконния град 11/06/2026, Четвъртък 18:59 0
Тервел ИЛИЕВ Почина Алексей Измирлиев Почина Алексей Измирлиев 11/06/2026, Четвъртък 18:40 0
15
Коментара по темата
15.
Имам човек
11.04.2021 21:39:51
0
1
Работата на този цълвул е да организира честни избори ама селяндура си му идва отвътре да обслужва медийно Тиквата. Може да събира и да изважда, да умножава и дели. Това го може и сина ми втори клас, ама нали не е от ГРОБ, не е професор още...
14.
gradski
11.04.2021 15:59:44
4
10
Всъщнсот ако имахме реална прокуратура само за първото изречение трябва да бъде разследван... Ама на...
13.
От всичко по много
11.04.2021 15:36:34
6
7
Мишката да не се прави на познавач, щото не познава. Това да не ти схема за изборите? Няма да има редовно правителство, набийте си го в кухите лейки. Бойко да се стяга за служебно правителство! И за други работи да се стяга! Ще има от всичко по много
12.
Затвор бе
11.04.2021 15:18:41
4
8
Новата мантра на гърбавата сган, войни, кризи аа уу.... А тоя крадец на гласове, трябва да отговаря за действията си.
11.
Поредният идиот!
11.04.2021 15:18:31
2
8
От 1998 се занимава професионално с компюгри. Гласувах с хартиена бюлетина, защото кретените нарушиха закона като не пуснаха кода. По закон трябва да е open source :) не, не е случайно!
10.
ПАК ГРОБАРСКИ """УЙДУРМИ "&quo
11.04.2021 14:57:40
3
7
ХАХА ТОЗ ""ГРОБАРИН"" КО СЪ ОБАЖДА КАТО ЧЕРНА СТАНЦИЯ БЕЗ НИКОЙ ДА ГО ПИТА А ПОДЛОГИТЕ ФЛАГМАН ВЕДНАГА РАЗПОСТРАНЯВАТ """НОВИНАТА""!!!!!!!!!ТОВА СА ОПРЕДЕЛЕНО ПРОВОКАЦИОННИ ""УЙДУРМИ""!!!!!!!!!!!!!!! ПРАВИТЕЛСТВО ЩЕ ИМА АКО АНТИ ГЕРБ ИГРАЧИТЕ СЕ СПОРАЗУМЕЯТ КАКВО ПЪРВО ПО СПЕШНОСТ ТРАБВА ДА НАПРАВИ ТО!!!!!!!!АКО НЕ ПРЕЗИДЕНТА ЩЕ НАЗНАЧИ СЛУЖЕБНО СРЕЩУ КОЕТО ЯВНО Е СТРАХЪТ И """УЙДУРМИТЕ"""ХАХАХА НЕЩАСТНИЦИ
9.
Апокалипсис сега
11.04.2021 14:36:15
3
14
Тоя многознайко трябва да го вземат в НОЩ. Има чудесни "качества", които се ценят там.
8.
Кондйо
11.04.2021 14:14:09
2
9
Професора що не плашеше хората преди седмица две,война няма да има щото странатани избра други не тези военолюбиви началници на бате никой не тръгва на война с пробит от партизани фронт,по добре неможеше и да се случи слави не е обещавал нищо нито е подписвал да му мислят тъмните сили щото пред народа искаме туристи и яхти в черно море а иначе в нато друго редим удара за боце е голям още по голям за глобалистите на бай дон
7.
Мишо
11.04.2021 13:53:45
2
6
Няма как да стане.
Слави е болен...
6.
789
11.04.2021 13:48:24
3
8
Абе незнам дали ще има войни и разни крахове , ама аз още онзи ден нещо подхвърлих че Слави ще го подкрепят всички за негово самостоятелно правителство , и вече почна и да се говори затова в медийното пространство.
5.
Нееее
11.04.2021 13:44:11
5
14
Ужас. Малцинството ще управлява пак. Този път е супермалцинство. Едно ме радва че валеревци, марки, ВМРОта са наритани от всички
4.
RA
11.04.2021 13:35:23
4
5
Nqma procesor toz e s Albanski reotan i жичка ха
3.
ха-ха-ха
11.04.2021 13:26:36
3
15
"Това е безумно. Нали знаете кой ще гласува през лятото? През лятото в България не се правят избори. (...) "Парламентарните избори в България през 2009 година са проведени на 5 юли 2009-С ТЯХ БОЦИ дойде на власт БЕ ДРУГАРЮ ПРОФЕСОР
2.
информационно заблуждане
11.04.2021 13:20:19
6
20
И на този му преграя процесорът.
1.
Сър Пичук
11.04.2021 13:08:39
5
23
Тоз направо отвя Алена. Бате, кои числа ще излязат другата седмица от тотото :)))
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Южната морска столица изпревари северната по ново строителство и демографски прираст, сочат данните Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Властта не може да се меси в ценообразуването, но ако върне конкуренцията, пазарът ще се нормализира   Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи ГЕРБ търси „новите умове“: Партията поема курс към пълно обновяване от Поморие ГЕРБ търси „новите умове“: Партията поема курс към пълно обновяване от Поморие Задава се трета сериозна вълна на обновяване 8 други неща, които можеш да направиш с 5000 евро на месец, освен да наемеш хотел „Мираж” 8 други неща, които можеш да направиш с 5000 евро на месец, освен да наемеш хотел „Мираж” „Добре, а сега какво правим с този кораб?” Медийната джунгла срещу закона: Бургаската колегия настоява за спешни реформи в сектора Медийната джунгла срещу закона: Бургаската колегия настоява за спешни реформи в сектора Флагман.бг като най-голям работодател в регионалния медиен сектор подкрепя искането да има ясни издатели и правила  Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол 40-годишният созополчанин се барикадира в дома си, баща му подал сигнал на тел. 112 Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството На бизнес форум днес кметът на Бургас разказа как се е родила идеята за създаването на първата детска болница в страната Съдът увеличи присъдите на биячите на журналиста Слави Ангелов Съдът увеличи присъдите на биячите на журналиста Слави Ангелов Те получиха по 6 години затвор Само във Флагман.бг: Свлачището на алеята Бургас-Сарафово остава в историята, кадри с дрон показват мащаба на ремонта Само във Флагман.бг: Свлачището на алеята Бургас-Сарафово остава в историята, кадри с дрон показват мащаба на ремонта Въпреки забраната и ограничителните съоръжения, спортуващи преминават през алеята, което наложи Община Бургас да обособи специален временен коридор за тях
Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж При падането момичето е преминало през навес на балкон, което е намалило силата на удара му в земята Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Очаква се личното му състояние скоро да надхвърли един трилион долара Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Името ѝ беше замесено в разследване, свързано с употребата на наркотици в развлекателната индустрия в южната ни съседка Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Натискът за реформа се засилва от амбициите на държави като Черна гора, която се стреми към пълноправно членство до 2028 година, и бързо напредващата Албания Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Ден на интуиция, смели решения и важни избори – едни зодии ще открият нови възможности, а други трябва да се пазят от прибързани действия и чуждо влияние Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Властите се заканиха, че ще обстрелват всеки кораб, опитващ се да премине от там. Започва ли нова криза за горива? САЩ отново нападнаха Иран САЩ отново нападнаха Иран Множество експлозии в Техеран и провинцията. Властите обвиниха ОАЕ, че също участва в атаката  Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори