Китай глоби Алибаба с 2,8 милиарда долара
Партийните лидери са обезпокоени от господството на най-големите китайски интернет компании
Алибаба груп (Alibaba Group), най-голямата компания в света за онлайн търговия, бе глобена с 18,3 милиарда юана (2,8 милиарда долара) от китайския регулатор на свободната конкуренция. Новината идва на фона на затягането на контрола на Китайската комунистическа партия върху бързо растящите технологични компании, предаде Асошейтед прес.
Партийните лидери са обезпокоени от господството на най-големите китайски интернет компании, които се разрастват във финансите, здравните услуги и други чувствителни сектори. Партията обяви, че прилагането на антимонополните закони, особено в технологичния сектор, е приоритет тази година.
Алибаба бе глобена заради "злоупотреба с доминиращото си положение", с което се ограничава конкуренцията на търговците на дребно, които използват нейни платформи, и за възпрепятстване на свободното движение на стоки, се посочва в комюникето на Държавната администрация за пазарно регулиране.
Глобата се равнява на 4 на сто от продажбите на Алибаба за 2019 година, които са били 455,7 милиарда юана или 69,5 милиарда долара, предава vesti.bg.
Алибаба приема санкцията и обещава да действа според закона възможно най-старателно, се посочва в комюнике на компанията.
Лабораторията във “Факултета”: Фентанил, оръжия и крипто в големи суми
Пико и мистериозна течност откриха в дома на осъждан бургазлия
Пияна жена катастрофира край Ченгене скеле, хванаха и бургазлия зад волана с 1,36 промила
4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах
Спадът на Дунав не спира: Круизите прекратени, три товарни кораба заседнаха
Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени
Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му
Дневен хороскоп за 5 август: Късмет за Лъва и големи промени
5 летни идеи, с които ще заздравите връзката си
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август
