Започва проверка заради смъртта на медицинска сестра в Пазарджик
Здравният министър нареди на ИАМН са започне проверка по случая на починалата медицинска сестра
По нареждане на министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов Изпълнителна агенция „Медицински надзор” започва проверка по случая на починалата медицинска сестра в „МБАЛ - Пазарджик“.
Припомняме, че старшата медицинска сестра на Урологичното отделение към Областната болница в Пазарджик Дарина Огнянова е починала вчера от КОВИД-19.
Това съобщиха от лечебното заведение, като изказаха съболезнования на семейството й.
Здравната работничка се е заразила с коронавируса, въпреки че е била имунизирана, пак според информация на здравното заведение.
Преди време Огнянова пожела да даде пример, като на 11 февруари обяви, че ѝ е поставена втора доза ваксина на "Пфайзер/Бионтех". Тогава бе оповестено, че тя има и редица тежки диагнози, сред които и автоимунно заболяване.
Дарина Огнянова е в "МБАЛ Пазарджик" почти 30 години, а от 6 години е старша сестра на Урологично отделение.
"Ще я помним като прекрасен човек, незаменим приятел и отличен професионалист. Въпреки здравословните проблеми, които имаше тя продължи да работи в отделението. С риск за собствения си живот не спираше да помага на пациентите. Така става жертва и на коронавируса", споделят колегите ѝ на фейсбук страницата на здравното заведение. Утре те ще я изпратят по вечния ѝ път.
Източник: Блиц
19-годишен програмист откри "аномалии" за над 605 млн. лева в здравеопазването ни
Задържаха разузнавач и бивш полицай за убийството на жената от атентата в Монако
Община Царево закупува дистанционно управляем спасителен буй
08/07/2026, Сряда 09:17
0
САЩ с атака по Иран в отговор на драма в Ормузкия проток
Историческо спортно събитие пред Община Бургас
Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина
Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан
АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона
Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница
Фери, който спря Гришо на Уимбълдън, син на мултимилионер
Как да почистим загоряла фурна без търкане
23-годишна българка намерена мъртва в Солун

Искренни съболезнованя на роднините на починалата!
Ама и това автоимунно заболяване,което е имала ,и е изиграло лоша шега.....
Имунната и система,след ваксинацията,се е обърнала ,срещу нея.....жалко....
Да почива в мир.....