×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ДПС: Бихме подкрепили правителство на новите партии, без да участваме, няма да гласуваме за ГЕРБ и БСП


ДПС: Бихме подкрепили правителство на новите партии, без да участваме, няма да гласуваме за ГЕРБ и БСП
Резултатът ни от изборите е много добър, ГЕРБ и и БСП се срутиха, обяви Мустафа Карадайъ от името на ръководството на ДПС
09 Април 2021, Петък, 15:13 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Карадайъ цитира думи на Ахмед Доган от 2018 г. за програмен кабинет - те били актуални и сега

Ръководството на ДПС реши, че в новото Народно събрание не биха подкрепили кабинет на ГЕРБ или на „БСП за България“. За сметка на това от партията на Доган биха гласували "за" правителство на новите три политически сили в парламента - "Има такъв народ" (ИТН), "Демократична България" и "Изправи се! Мутри вън!". 
ДПС дори не искали да участват в управлението. Това стана ясно на пресконференция в централата на партията в София. 

Централното оперативно бюро (ЦОБ) на ДПС смята, че резултатът на партията на изборите бил много добър. От досегашното Народно събрание само те увеличили гласовете си. 

"Докато другите две основни партии, говоря за ГЕРБ и БСП, загубиха съответно над 300 хиляди едната, а другата над 450 хиляди гласа, или загубиха 20 и, съответно, 37 мандата, "Движението за права и свободи" увеличи своите гласове с над 20 хиляди гласа, а мандатите си с над четири", обяви председателят на ДПС Мустафа Карадайъ. 

Той потвърди оценката от следизборната нощ, че гражданите са гласували за промяната. Листите на партията му пък били съставени от предимно млади хора още от европейските и местните избори през 2019 г. Така че ДПС започнали промяната от себе си. 

"От една страна - от листите, но от друга страна, вие знаете, че ние предложихме на тези избори иновативна програма за ускорено икономическо развитие на България с приоритети - нови технологии и наука. Така че ние от ДПС явно сме в тон и в крак с това, което заявиха с гласа си и българските избиратели", обясни Карадайъ. 

Във връзка със сегашната политическа ситуация той цитира думи на почетния председател на ДПС Ахмед Доган от 2018 г., които били актуални и сега: "Програмният кабинет за ускорено догонващо развитие е сериозен тест за това доколко сме узрели и готови да надмогнем нашето партийно политическо его и да направим нещо съществено за стандарта на живот на хората; да покажем, че има светлина в тунела". 

Затова ЦОБ решило: "ДПС няма да подкрепи правителство на срутилите се партии или загубилите изборите, говоря за ГЕРБ и БСП. Ако има предложен кабинет от тях, ние няма да подкрепим. Но България трябва да участва в общия европейски дебат, който тече в момента, и затова, водени от грижата за хората и за страната (а вие знаете, че и мотото на кампанията ни беше "Рестарт на държавността", възстановяване на нормалността в политиката), ние от ДПС заявяваме, че бихме подкрепили кабинет на новите партии в новото Народно събрание, който да има ясни и точни цели, без да участваме в него."

ДПС дори били готови да предложат примерни цели, "без да държим точно те да бъдат". Такива цели били борбата с ковид и икономическите и социалните мерки за подкрепа на населението и бизнеса. Карадайъ посочи и идеята изготвяне на план за възстановяване и устойчивост в контекста и на европейските мерки. Подготовка на България за следващия програмен период също била примерна цел. 

От ДПС обаче призовават всички партии от 45-ото НС за "диалог и отговорност". 

"Ако трите нови политически формации не успеят да реализират кабинет, ДПС е готова за избори още сега", заключи Мустафа Карадайъ. 

След въпрос готови ли са да поискат мандат за управление, той отговори: "Мисля, че в нашето изложение казахме много ясно - няма да участваме в кабинет, но бихме подкрепили кабинет, предложен от новите партии. Много е ясно, много е точно. Мисля, че за мандата е изчерпан въпросът."

Попитан за коментари и анализи, че ИТН на Слави Трифонов е проект на ДПС, Мустафа Карадайъ отговори шеговито: "Благодаря ви за оценката, аз се надявам това, което вие твърдите, да е вярно. И, колеги, ние от ДПС ставаме най-голямата парламентарна група."

Карадайъ призова за малко по-сериозно отношение към ситуацията. 

Йордан Цонев добави: "През целия преход има една друга група, която се занимава с политическо инженерство - това е групата на кръга "Капитал". Ние не се занимаваме с политическо инженерство, нито с ребрандиране на стари партии."

 




32
Коментара
Емел МАХМУД Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро 31/05/2026, Неделя 19:20 3
32
Коментара по темата
32.
Бс
10.04.2021 10:16:31
0
2
Данчо Ментата, Соломон Паси, Менда Стоянова и още много други, са рядко продажни и противни хора. За пари и власт правят всичко, което им заповядат. За тях думите "достойнство" и "чест" не съществуват.
31.
Ей
09.04.2021 21:35:27
0
5
Този Карадайь не се научи да говори български. Казва се кабинет, а не хабинет, бе Карадайь. Хайде на тютюна. Трябва да се напрягам да разбера какво ми говори.
30.
Отечество любимо.
09.04.2021 21:03:38
0
4
Бой и само бой по фесовете,без прошка.
29.
Отечество любимо.
09.04.2021 21:01:43
1
6
Ако наистина ДПС е незаконна етническа групировка защо още ги търпим.Нека да си седят в Турция и да гласуват за рязаните.Закона трябва да се промени и да ги изпитаме от парламента.България за българите.Не забравяйте филма Време Разделно.Спомнете си какво правиха на българския народ.Бой и само бой по феновете,без прошка
28.
До 12
09.04.2021 19:36:13
1
3
Каква странджанска зурла си ти , бе, ти си циганин или турче, в трудови войски бяха само те .
27.
МехмедАли
09.04.2021 19:33:48
2
7
На този ИЗБОР гласувах за Доган,
плати ми тока,
и даде айрян
26.
Имам усещането
09.04.2021 19:31:35
0
4
че партията "Итъйнататък" (ИТН) ще иска нови избори , но те пък трябва да минат през служебен кабинет на Радев , а там вече не се знае какво ще стане !
25.
Да бе
09.04.2021 19:28:15
0
5
подкрепяте ги за правителство и ако не ви уйдисат на някое искане , вот на недоверие , гласувате против и ги събаряте когато си поискате ...както направихте с Орешарски през 2014 год. !Протестиращите тогава може и да си мислят, че те са го съборили, ама не е така!
24.
Аз
09.04.2021 19:16:22
0
8
Кой пък е казал, че ви иска подкрепата. Вашата работа няма да стане, после да "извивате ръце" и да имате претенции.
23.
Исмаил Осман
09.04.2021 18:51:05
2
6
Поклон ДПС ари пред памета на Левски.
22.
ГРАЖДАНИН
09.04.2021 18:48:51
0
8
ХИТРИ КАТ ЛИСИЦИ... :)
21.
Интересно
09.04.2021 18:13:41
0
8
Защо не го правеха и в миналия парламент, а само когато интереса клати феса.
20.
ДПС
09.04.2021 17:23:47
2
11
ДПС управлява от поне 20години и продължава, обществена тайна е ,че Слави е тяхна кукла на конци! Уж няма да управляват , а пак те ще разпределят порциите!
19.
електорат
09.04.2021 17:11:48
0
14
ДПС се измятат като фурнаджийска лопата. Този пък Карадая не се научи да говори български. Роден в България, България му е дала и образование и не може да говори, петлае езика.
18.
РЯЗАНИ БУРГИИ
09.04.2021 17:10:27
0
10
ВРЕМЕ Е ДА ПОВЪРНЕТЕ ПОРЦИИТЕ
17.
МУРДЖО
09.04.2021 16:57:56
0
7
Ще подкрепите на муро куро
16.
Модела КОЙ
09.04.2021 16:34:44
0
12
Повече от 1 месец новото правителство няма да изкара ПУ да не им е уроки и Маята да каже модела КОЙ финансира партията , не отговаря на този въпрос?
15.
Клиент от Бургас
09.04.2021 16:31:54
0
19
На Ментата дали са му направили СЮНЕТ
14.
*********
09.04.2021 16:29:35
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
Аз
09.04.2021 16:22:24
0
2
И лодкаря ли?
12.
Странджанска зурла
09.04.2021 16:21:49
7
7
Егати схемаджиите, как залагат капана, направете правителсво балъци и после ще Ви го начукаме дружно с ГРОБ, ще купим гладните Ви мишки и ще размахваме калъчката както си искаме, само и само да няма военно временно служебно правителство на Радев, че генералите ще ни разкажат играта, а може и пак в трудови войски да ходим , аман много бой сме яли там.
11.
Бряг
09.04.2021 16:21:39
0
17
От колко години Йордан Цонев (Ментата) е депутат? Тези хора като се доберат до власт смятат, че трябва да стоят там до живот. След като стоят с години и страната ни е на такъв хал значи с нищо не са работели.
10.
Observer
09.04.2021 16:16:16
0
14
Спокойно бе, хора. Те си имат партията на Слави. Не им е нужно да влизат в управлението. Дотатъчно е само да разкешват на правилните места. Стойте и гледайте. ГЕРБ ще ви се видят като нескопосани кръжочници.
9.
До 2
09.04.2021 16:04:21
3
15
Според КОНСТИТУЦИЯТА, етническата групировка ДПС е незаконна.
Просто трябва да я спазваме.
8.
Заедност
09.04.2021 16:03:00
0
16
ДьПьСе обича да подкрепя и влиза отзад без вазелин
7.
А бе
09.04.2021 15:54:10
2
16
Нямам нищо против ДПС.
Но кой ще ви се върже,след като всеки знае,че с който сте се целунали и сте го опънали.
6.
до 2
09.04.2021 15:51:44
3
14
Според мен трябва да се отнеме правото на емигрантите извън ЕС да гласуват. Тези наши сънародници, които са в ЕС също внасят данъци, част от които отиват в еврофондовете и впоследствие се връщат в България. Трябва да се добави и ограничение за минимум завършено средно образование за да се елиминира купения цигански вот. Когато единствено нормалните и работещи хора гласуват - тогава и изборът би бил по-сполучлив. Една партия да излезе с тези обещания и тогава да видим какво ще се случи.
5.
Българин
09.04.2021 15:45:23
0
17
Усетиха, че им идва края и зеха да се умилкват тук, там. Новите партии дали ги долюбват.
4.
Армагедон
09.04.2021 15:38:27
6
18
Между другото на никой не му е потрябвало да подкрепяш най-малко ГЕРБ има нужда от твоята подкрепа напусни тихомълком Парламента Аман от проклети турци
3.
кахър суратлъ ефенди
09.04.2021 15:36:22
0
23
Кара Ага се усмихва наистина много ухидно в последните дни, сигурно има нещо наум. Обаче ми прави впечатление, че Данчо Ментата е кахърен нещо
2.
Турци вън
09.04.2021 15:33:06
10
33
Ще основа партия Турци ВЪН и ще искам промяна в ИК да не могат да гласуват хората който живеят извън България.
Забрана за незаконната партия ДПС и отнемане на гражданството на прости турски мекерета ПТМ
1.
Емигрант
09.04.2021 15:18:08
0
24
Хахахахахахаха.... Само като видях ехидната физиономийка на Карабаир, на снимката и ми стана смешно!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Това ли са бъдещите гении на Бургас (ВИДЕО) Това ли са бъдещите гении на Бургас (ВИДЕО) Младите хора разказаха пред нашата камера къде ще продължат образованието си и какви са плановете им за бъдещето Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива До дни започва изплащането на помощите на пострадалите от наводненията Таксиметров шофьор от Бургас не е върнал рестото и свалил 12-годишно дете от автомобила си Таксиметров шофьор от Бургас не е върнал рестото и свалил 12-годишно дете от автомобила си Момичето пътувало към урок по рисуване, а при пристигането си било разстроено и със сълзи в очите Трябва ли в България да се въведе четиридневна работна седмица? (ВИДЕО) Трябва ли в България да се въведе четиридневна работна седмица? (ВИДЕО) Кратката работна седмица се превръща в глобален експеримент, който води до различни резултати Минало ли е действително НЛО над Приморско? (ВИДЕО) Минало ли е действително НЛО над Приморско? (ВИДЕО) Снимки, публикувани в интернет, озадачиха хора от цялата страна Бургас не спи! Десетки са на "Тройката", за да бъдат гласът на безгласните (СНИМКИ) Бургас не спи! Десетки са на "Тройката", за да бъдат гласът на безгласните (СНИМКИ) Хората настояват за по-хуманно отношение и ефективни мерки срещу насилието над четириногите Майката на Ивайло Калушев: Иво не може да посегне на най-любимите си същества Майката на Ивайло Калушев: Иво не може да посегне на най-любимите си същества Майсторова твърди, че Калушев не е имал много имоти, нито милиони Доброволци почистиха морското дъно край остров Света Анастасия (СНИМКИ) Доброволци почистиха морското дъно край остров Света Анастасия (СНИМКИ) Акцията на „Приятели на морето-Бургас“ се провежда за девета поредна година и събира водолази от цялата страна Собственици на имоти на незаконния комплекс край Варна: Плащаме данъци, имаме партиди за ток и вода Собственици на имоти на незаконния комплекс край Варна: Плащаме данъци, имаме партиди за ток и вода Банки им отпуснали ипотечни кредити, след като проверили документите Оставаме на дъното на ЕС по заплати Оставаме на дъното на ЕС по заплати 58% от работещите у нас не покриват издръжката си
Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Парите ще бъдат замразени, за да не се стига да хиперинфлация, на хората ще се раздават виртуални точки, описва виденията си известният поляк Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Новият пакт на ЕС предвижда: обгрижване на нахлулите през Турция, получаване на араби и африканци на квотен принцип или заплащане на солени глоби Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Руският президент не иска да умира Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Администрацията на Тръмп обсъжда временно спиране на огъня, но ключови въпроси около ядрената програма, санкциите и корабоплаването остават нерешени Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Високите разходи за подслон поглъщат огромна част от доходите на домакинствата и спират младите хора да създават семейства Опасна треска след ухапване от кърлежи предизвика смъртни случаи в съседна Турция Опасна треска след ухапване от кърлежи предизвика смъртни случаи в съседна Турция Климатичните промени и зачестилите валежи активизираха разпространението на Кримска-Конго хеморагична треска в региона Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Новите законови промени дават право на местните общини да забраняват нощната търговия с алкохолни напитки в магазините Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Местният парламент даде мощен символен знак, че градът е готов за най-мащабния музикален форум Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Според предвижданията, водените от Хулио Веласкес „сини“ ще си осигурят място в основната схема на третия по сила турнир на УЕФА Лигата на конференциите Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Корпусът на гвардейците на ислямската революция обяви, че нова директна война със САЩ е малко вероятна поради „слабостта на врага“
Атанас Пеканов, вицепремиер Атанас Пеканов, вицепремиер Хората трябва да се откажат от скъпите неща Виц на деня Виц на деня - Мамо, тате... утре има родителска среща...
- Ааа, по-добре да идем на почивка с тези пари!
Виц на деня Виц на деня - Какво е знаменитост?
- Това е човек който цял живот се мъчи да стане известен и като успее - започва да носи черни очила и перуки, за да не го познаят.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При соца беше по-хубаво - банкети, бригади, манифестации, с*кс, жени, танци. А сега ни остана само с*кса.
- Дядо Яне - самотен овчар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори