×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Финансовите министри от Г-7 умуват какво да правят с петролните резерви
  • Минималната заплата нараства на 704 евро
  • Бензинът поскъпва до 1,50 евро за литър
  • Рекорден скок на петрола: цената над $100 за барел
  • САЩ са похарчили 5,6 милиарда долара за боеприпаси за два дни операции срещу Иран
  • Шефът на пощите взима 7600 евро, а 60% от служителите - минимална заплата, каза Корман Исмаилов
  • Илияна Йотова поднесе венец пред Паметните плочи на спасителите на българските евреи
  • Разбиха две групи, насилвали момичета да проституират в Банско и Шумен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Изненада: Властта пуска ресторантите от понеделник, а малко след това – казина, молове, дискотеки


Изненада: Властта пуска ресторантите от понеделник, а малко след това – казина, молове, дискотеки
На брифинга сутринта бе обяснено, че спадът е крехък и не бива да се успокояваме, министерската заповед няколко часа по-късно обаче казва друго
08 Април 2021, Четвъртък, 17:34 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Заведенията ще могат да работят с капацитет до 50%

Здравният министър Костадин Ангелов издаде заповед за противоепидемични мерки в страната от 12 до 30 април, съобщава подчиненото му ведомство.

Сутринта на редовната четвъртъчна пресконференция той заяви, че от понеделник се възстановява частично само присъственото обучение в училищата, както и работата на големите магазини. След въпрос за по-сериозно разхлабване на мерките, Ангелов призова за седмица търпение. За изненада обаче се оказа, че от понеделник министърът разрешава на ресторантите да работят и в закрити помещения.

От 29 април дори отварят дискотеките. Още на 16 април пък ще заработят казината и моловете. 

Главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев сутринта предупреди, че не бива да се успокояваме, защото спадът на заболяемостта е крехък. В този тон беше изявлението и на министър Ангелов, както и на председателя на Националния оперативен щаб Венцислав Мутафчийски. Затова е изненадващо рязкото отпускане на мерките, обявено няколко часа по-късно.

Със заповедта се възобновява присъственият учебен процес за:

·         учениците от 1-ви до 4-ти клас и задължителните групи за предучилищно образование;

·         учениците, които се обучават в специалните училища за ученици със сензорни увреждания;

·         учениците от 5-ти до 12-ти клас, обучавани в слети паралелки и в паралелки, които са единствени в съответния клас на училището;

·         учениците от 5-ти до 12-ти клас, при спазване на следния график: от 12.04.2021 г. до 23.04.2021 г. – присъствено се обучават учениците от 7, 8 и 10 клас; от 26.04.2021 г. до 29.04.2021 г. – присъствено се обучават учениците от 5, 9 и 12 клас.

Допуска се провеждането в присъствена среда на групови извънкласни дейности и занимания, дейности по интереси, занимални и други, организирани в училищна и извънучилищна среда, за деца до 4-ти клас, информира Министерството на здравеопазването. 

Във висшите училища се допуска провеждането на: практически занятия, обучения и изпити по практика на студенти, специализанти и докторанти; семестриални изпити с практическа част, които не могат да бъдат проведени в електронна среда; държавни изпити и защити на дипломни работи.

От 12 април се допуска провеждането на културни и развлекателни мероприятия (фестивали, кина, театри, циркови представления, сценични прояви, концерти, музеи, галерии, библиотеки, занятия от танцовото, творческото и музикално изкуство) при използване на не повече от 30% от капацитета на помещенията, спазване на физическа дистанция от най-малко 1.5 м., носене на защитни маски за лице и използване само на седящи места (за концерти, фестивали, театри, циркови представления и други сценични прояви). 

Отново от 12 април се допускат посещенията в заведенията за хранене и развлечения при използване на не повече от 50% от капацитета им, ограничено работно време между 6.00 и 23.00 часа.

От 29 април посещенията в дискотеки, бар-клубове, пиано барове, бар-вариете и нощни барове се допускат при използване на не повече от 50% от капацитета им.

От 16 април  са разрешени посещенията в игралните зали и казина при използване на не повече от 50% от капацитета им.

От 16 април отпадат и ограниченията за работа на обектите, разположени в търговските центрове.

Със същата заповед здравният министър нарежда физическите и юридическите лица, които са собственици или управляват търговски, административни или други обекти, които предоставят услуги на гражданите, и чиято дейност не е преустановена с тази заповед, да създадат организация за контрол на броя на клиентите в съответния обект, като не допускат повече от 1 човек на 8 кв. м. , посочват още от Министерството на здравеопазването. 

С пълния текст на Заповед № РД-01-220/08.04.2021 г. можете да се запознаете тук.


В категории: Бизнес , COVID-19


39
Коментара
Мария АРНАУДОВА Живко Тодоров няма да се кандидатира за депутат  Живко Тодоров няма да се кандидатира за депутат  10/03/2026, Вторник 15:35 2
Георги РУСЧЕВ "Рибата на Страшния съд" изплува в Мексико "Рибата на Страшния съд" изплува в Мексико 10/03/2026, Вторник 14:40 1
Светлозария КИДЕРОВА Хърватия върна казармата след 19 години пауза Хърватия върна казармата след 19 години пауза 10/03/2026, Вторник 14:20 9
Георги РУСЧЕВ Бейби бум в зоопарка в Бургас Бейби бум в зоопарка в Бургас 10/03/2026, Вторник 13:40 0
39
Коментара по темата
39.
Чуденка
09.04.2021 09:27:17
0
6
И защо първо отварят ресторантите, където всички са без маски, а след това моловете, където всички трябва да са с маски?
38.
Джими Италиано
09.04.2021 08:43:48
1
2
Отваряйте капаните мършиии. Времето се оправя и искам да харча пари.
Който го е страх да се завива през глава с одеало и да си стои у тях.
37.
Mpf 37
09.04.2021 06:30:48
2
2
Славчо клоуна ще изпълни песента за Корни седесарката после другарката Нончева назад , назад моме Калино, немой да одиш подир мен, ке се престоря на риба мрема , река ке преплувам с Ристю тъпото и при Мюмюн резака ке дойдем и вечно заедно ще бъдем. Маямата ще свири като щурче подлудявай я не спирайте, на околовръстното шосе ке работи на кавал с една дупка ще свири. Гадни копелета бяхме всичките но затова ни обичате, вижте колко са бели душите ни
36.
Mp33
09.04.2021 06:09:22
2
8
Деса простакеса ще изиграе един кюбек със Славун клоуна, Ристю ще литне в космоса и ще щурмува сарая на Мюмюн резака, фуражката ще вдигне юмрук и ще каже Хайл на публиката как ви излъгахме. Маята ще изпълни една песен свири свири щурче, ах подлудявай ме не спирай скоро са е пуснали от четвърти километър . Гадни копелета бяхме всичките но затова ни обичате, вижте колко са бели душите ни.
35.
Пешо кура
08.04.2021 23:31:30
2
3
Значи ще има други избори Винету търси гласове
34.
Стоим си в къщи
08.04.2021 21:52:32
5
6
Бог да ни е на помощ!!!
33.
До 29
08.04.2021 21:42:30
4
7
Не. Не си прав.
Не само болни ще сте. И умрели ще има.
32.
Gosho
08.04.2021 21:42:08
3
11
Плейграунда и казината са ви много важни да ги посещавате!
Давай народе нападай!??
31.
до b2b
08.04.2021 21:40:32
3
10
що бе то нали и чалгаря така дрънкаше пък изведнъж рязко се покри и твърди че имал симптоми на ковида що така ве дългуч? Чалгаря дето се облича като метал държи се като мутра и целия свят му е крив . И тоз ще оправи държавата дето една жена неможа да задържи. Няма такъв прост народ :)
30.
Коко
08.04.2021 21:40:18
5
16
Нали рИвахте бе?
Искахте всичко да е отворено. Не щете да се ваксинирате. Нямало Ковид, всичко било измислено.Все умници.
Хайде сега да ви видя.
29.
B2B
08.04.2021 21:37:37
10
10
Хайде слагайте край вече на тоя цирк, че нерви не ни останаха. Който иска да се крие, да слага по 5 маски една върху друга, да живее само онлайн, негова воля. Видяхме, че от мерки полза никаква няма. Хем затворени, хем болни. Така поне ще сме само болни.
28.
къде е батко
08.04.2021 21:34:42
5
12
абе къде е Словчо? Какви симптоми нали цяла година ревеше че няма ковид що се порки тоя? Нали се биеше все в гърдите къв мъж е дрънкаше за чест достойнство а се скри ще стане почти седмица. Видя се колко струва:) Не знае какво да прави и е събрал сценаристите да му дават акъл че без тях нищо неможе да направи...пък те са едни умни и те :) Ще ни оправи и той ама дали за 800 дни или 7/8 :) Тъпите селяни и чалгари дето гласуваха за него скоро ще им се стъжни
27.
long drug
08.04.2021 21:30:02
5
12
нищо сега вашия любимец на всички селяци и чалгари като се нашмърка и почне да гледа лошо и вирОса ще се скрие от него и ще реши кризата :) А може и да му попее и да избяга
26.
Лили
08.04.2021 21:11:26
5
5
А, детските центрове?! Само те остават затворени?! До кога?! Къде е логиката?!
25.
Бургазлия
08.04.2021 21:01:44
0
16
Ще стане така, както ставаше предишните пъти - уведомяват за това, че предстои следващо покачване на заразени, след което се тупват в ефир нашите дебелогуши тънкосметковци, за да кажат как уж в следващите дни всичко ще се отвори. Отварят за няколко дни, след които идва момента, за който предупредиха с очакваното покачване на случаите. На тази маса вече сме сядали.
24.
Бург
08.04.2021 20:56:23
6
20
При толкова пълни болници,това е доказателство,че изобщо не им пука за хората.Със сигурност,скоро ще има нов пик!
23.
ГРОБАРЯ
08.04.2021 20:37:38
3
4
АТАКА КАЖЕТЕ ДА ЗНАМ ДА ПОРЪЧАМ ПОВЕЧЕ ЧАМ И ИНГИСЕРИ.НЕ СЕ БЛЪСКАЙТЕ ЗА ВСИЧКИ ИМА МЯСТО.
22.
Сандо
08.04.2021 20:05:40
7
16
Поредното доказателство че мерките,които налагат са проява на страх,паника малоумие и най вече политически.Батко ви е вече никой и пуска всичко буща, не че досега го било грижата за здравето на хората!
21.
Арменчето
08.04.2021 19:43:29
10
12
Нека ада почне СЕГА! Добре дошли в ковид пъкъла...
20.
В32
08.04.2021 19:41:55
13
14
Късно е боко, късно е борисоФ!
И път до луната да прокараш,
Ти си АУТ !
19.
В2
08.04.2021 19:37:03
3
34
Вчера минавах покрай заведението пред ТОХ-а. Пръскаше се по шевовете. Никаква дистанция, на всяка маса пушеха наргиле. Отегчени напомпани младежи, момичета със закачлив поглед...Няма пандемия, няма извънредни мерки.
18.
Трол
08.04.2021 19:20:59
2
17
Ама вие още ли се изненадвате от решенията им :)
17.
Сленг
08.04.2021 19:02:04
6
23
Няма нужда от коментар обявете край на пандемията след като всичко отваря по глупаво решение от това здраве му кажи
16.
Ивайло
08.04.2021 19:00:02
13
8
Отлични новини!
Стига с това отвори-затвори....
Няма ваксина или карантина,която ще ни спаси...
15.
Костадинкена работа
08.04.2021 18:55:24
5
14
Независимо от умниците ударили минуси на номер 4 и аз открих, че според министъра 11 и 6 клас са дали фира, за тях график няма. Парадоксално зеления коридор за пенсионерите остава, ама само в хранителните магазини. В останалите магазини ковид няма, както и в дискотеките за някои - персонала с маска клиентите без, но само за 1 лице от персонала, за останалите - не.
Изобщо, това е експертния потенциал на неграмотните калинки, които си раздават постове, научни степени и звания. Какво си мислят - да предизвикат бум на Ковид и през май парламента да не може да се събере и да избере ново правителство ????
14.
До 1
08.04.2021 18:43:31
5
14
Зад дъжд качулка,може да напише само някой циганин,който много иска да гласува,но няма желание.
13.
Слави
08.04.2021 18:40:30
14
4
Един телефон му избръмчах и щаба са размекна.
Мен ще слушате вече.
12.
Хм
08.04.2021 18:37:48
4
16
След тях и потоп...
11.
ахааа
08.04.2021 18:35:14
8
12
планират за Гергьовден


пълен локдаун , тия са много прости
10.
Bravo
08.04.2021 18:35:02
6
7
Aide sega radvaite se vsichko otvarq,shte se koronqsva qko navolq!!!
9.
КККК
08.04.2021 18:30:08
14
15
не е изненада! баце му дреме на оная работа вече! цигуларя да му мисли или фуражката! нали искат да управляват! ха да ги видим сега! яко ще се мре да знаете!
8.
Бургазлия
08.04.2021 18:27:56
2
15
Съвсем скоро оптимизмът им ще се изпари.Но на тях вече им е все тая...
7.
Ха дано добре
08.04.2021 18:09:50
3
16
да ви плащат поне! Много работа имате - хем да драскате статийки, хем да драскате погребални коментарчета под тях! И подлога да си не е лесно.
6.
До 4
08.04.2021 17:52:06
6
9
как къде, в гробищата!
5.
Скоро ще погребваме деца
08.04.2021 17:51:21
32
13
Новият вирус хаква деца и младите хора под 30 години!
В гробищата вече няма места, всеки ден изнемогват да погребат умрелите!
Няма крематориуми!
Ще се копаят ями, общи гробове в полето и ще ги струпват труповете без ковчези и ще ги зариват, а най-добре да ги изгарят!
При правителството на малцинството, това е единствената алтернатива!
4.
Янко
08.04.2021 17:47:26
2
7
6 и 11 клас къде?
3.
Kиро
08.04.2021 17:47:18
11
35
Koвид мачка яко, те отварят. Оня ден погребахме един в махалата - коронясан.
Който умре, умре! Министърчето ви казва: "Ай сиктир, отварям ви! Няма аз да съм виновен, ходете, коронясвайте се! Има на гробищата места свободни колкото щете!"
2.
DVX
08.04.2021 17:41:54
6
45
Нали искахте всичко да е отворено - отворено е вече.
1.
Зад дъжд
08.04.2021 17:39:50
20
26
качулка! Когато беше лошо времето, не можеше да отидеш никъде; сега като се оправя вече и искаш да си навън, тогава благосклонно ти се "разрешава" да се завреш вътре.

Между другото, този боклук не го ли изметоха "изборите"...?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Живко Тодоров няма да се кандидатира за депутат  Живко Тодоров няма да се кандидатира за депутат  Кметът на Стара Загора заяви, че не би приел отново да бъде водач на листата на ГЕРБ в областта на предстоящи парламентарни избори. Забравена чанта предизвика смут и блокира улица в центъра на София Забравена чанта предизвика смут и блокира улица в центъра на София Специализиран екип провери съмнителен багаж край Централна поща, а движението в района бе временно ограничено България има 247 бомбоубежища с капацитет за около 60 хиляди души България има 247 бомбоубежища с капацитет за около 60 хиляди души Експерт от пожарната обясни, че метрополитенът в София би могъл да приеме най-много хора при извънредна ситуация Книга на Хомейни узаконява ужасяващи практики спрямо деца-съпруги, забранени от ООН Книга на Хомейни узаконява ужасяващи практики спрямо деца-съпруги, забранени от ООН Мъжът няма право да прави секс с жена си, преди тя да навърши 9 години Сигнал за бомба блокира улица „Стефан Караджа” в центъра на София Сигнал за бомба блокира улица „Стефан Караджа” в центъра на София Полиция, жандармерия, линейки и пожарни са изпратени в района около Централна поща, а движението по част от улицата е спряно Висш общински служител е арестуван с подкуп във Варна Висш общински служител е арестуван с подкуп във Варна Чиновникът е получил 1500 евро, за да разреши поставяне на преместваем обект Заслужи ли Бабинова победата си в последния епизод на „Като две капки вода“ Заслужи ли Бабинова победата си в последния епизод на „Като две капки вода“ Въпреки положителните оценки от журито, резултатът отключи активна дискусия сред зрителите и в социалните мрежи Транспортират нова апаратура за безплатни профилактични прегледи в Българово – грижа без компромиси от МЦ „Д-р Стайков“ Транспортират нова апаратура за безплатни профилактични прегледи в Българово – грижа без компромиси от МЦ „Д-р Стайков“ Кардиолог и гастроентеролог ще извършват прегледите и диагностиката с два модерни ехографа Шефът на Испанската телевизия обвини „Евровизия“ в лицемерие заради Израел Шефът на Испанската телевизия обвини „Евровизия“ в лицемерие заради Израел В БНТ наложиха цензура върху темата МОСВ създаде нов щаб за Черно море, тръгват проверки на терен МОСВ създаде нов щаб за Черно море, тръгват проверки на терен Новото звено ще събира данни за състоянието на морската среда и ще координира държавата, учените и контролните органи
Хърватия върна казармата след 19 години пауза Хърватия върна казармата след 19 години пауза 800 наборници вече започнаха обучение, а властите планират по 4000 души годишно да преминават през армията Шефът на Испанската телевизия обвини „Евровизия“ в лицемерие заради Израел Шефът на Испанската телевизия обвини „Евровизия“ в лицемерие заради Израел В БНТ наложиха цензура върху темата Защо мексиканските феминистки палят църкви? Защо мексиканските феминистки палят църкви? Те виждат в тях символ на патриархата  Мигранти пребиха местен в Белгия, защитил момиче от тях Мигранти пребиха местен в Белгия, защитил момиче от тях Нападението стана около гарата на Вилворде  Заможните хора по света инвестират в европейски имоти Заможните хора по света инвестират в европейски имоти Испания, Португалия, Ирландия и Гърция се очертават като най-предпочитаните пазари за покупка на жилища от хора с високи доходи Полският яснодец Яцковски: През март в Европа започва финансова криза Полският яснодец Яцковски: През март в Европа започва финансова криза Тя ще е изкуствено създадена от САЩ в опит да се унищожи Европейския съюз  САЩ и Израел разчистват терена за революция в Иран САЩ и Израел разчистват терена за революция в Иран В последните дни активно се поразяват полицейски участъци и бази на репресивните органи  Синовете на Тръмп инвестират в компания за военни дронове Синовете на Тръмп инвестират в компания за военни дронове Инвестицията на Ерик и Доналд Тръмп-младши в Powerus поставя въпроси за потенциален конфликт на интереси, свързан с американските военни операции в Иран Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома Играчите и активисти казват, че отборът трябва да бъде защитен, докато старши треньорът настоява, че играчите са нетърпеливи да се завърнат Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби Униформеният бил застрелян, когато се доближил до колата
Бойко Борисов Бойко Борисов За една година ви извадихме от блатото, в което бяхте затънали Виц на деня Виц на деня - Скъпа, от колко време сме женени, за първи път ми правиш толкова хубаво кафе!
- Ааа, това е моята чаша!
Виц на деня Виц на деня Неделя сутрин в леглото.
- Скъпа, искаш ли кафе?
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник сутрин ти носи в леглото, кафе с едната ръка, мляко с другата, роза с устата и 5-6 гевречета...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори