Отлична новина! Министерството на финансите извади Созопол от черния списък на задлъжнелите общини
Това се случва само след година и половина от управлението на новия кмет Тихомир Янакиев
Министерството на финансите ни извади Созопол от списъка на общините с финансови затруднения. Преди новият кмет Тихомир Янакиев да поеме управлението на Созопол, общината фигурираше в 5 от 7 негативни критерия. Добрата финансова кондиция вследствие на доброто управление – това е основният аргумент на Министерството на финансите.
„След 1,6 г. от началото на мандата ситуацията вече е много по-добра. Не бързаме да се радваме обаче, защото пред нас има още много работа. Важното е, че в момента Община Созопол няма неразплатени сметки, всички параметри за задължения, дългове и просрочия са в нормите, както и бюджетните салда в края на годината“, каза пред Флагман.бг Тихомир Янакиев.
„В момента по безлихвения заем имаме да изплащаме още около 2,6 млн. лв. Големите дългове, които бяха 22 млн. лв. – сега са 21,5 млн. лв. Просрочените задължения към РИОСВ-Бургас бяха 1,8 млн. лв., а сега са 1,3 млн. лв. Сумарно дълговото време е намаляло с 1,3 млн. лв. Същевременно нямаме неразплатени задължения към контрагенти“, обясни кметът.
„Същевременно се стремя продажбата на общинско имущество да е малко, да е при необходимост, предимно прекратяване на съсобствености. Стремим се да не увеличаваме данъците. Направихме изключение с туристическия данък, и то с минимална част. Стремим се също да не вземаме нови кредити за щяло и нещяло“, каза Тихомир Янакиев.
Той заяви, че е оптимист, че до края на мандата ще се излезе от този батак. „Нали за това се боря, за това работя, за това са ме избрали съгражданите ми. Нали това им обещавах“, добави кметът.
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

Inache pozdravlenia za postignatoto!
Promianata doide - ot tazi godina poveche kolichki za carevica, poveche batuti i gradskata gtadina, a na izborite tochno kmeta obeshtavashe da e chisto i bez takiva gluposti. PROMIANA!
Obache mi e interesno, na izborite sled 2 god pak s Reizi li shte se opravdae? Siguren sum, che opravianeto na loshoto nasledstvo, shte e prichina da ne se napravi nishto! Kude e promianata?
Аз се връщам отново.