Край на сагата: Мидена ферма в Поморие няма да има
Директорът на „Басейнова дирекция“-Варна отказа да издаде разрешително на инвеститора
Ферма за миди в Поморие окончателно няма да има, след като директорът на „Басейнова дирекция“-Варна отказа да издаде разрешително за изграждането й на софийската фирма „Ем Джи Солюшън“ ЕООД. Той е преценил, че липсва съвместимост с инвестиционното намерение с обществените интереси и въз основа на обстоятелствата във вдония обект ще се създаде опасност от ограничаване на общото ползване.
В началото на годината идеята за мидена ферма в Поморие разбуни духовете в морския град. Стигна се до там, че Общинският съвет, по инициатива на председателят на местния парламент Адам Аданов и кмета Иван Алексиев, прие декларация против издаването на разрешеителното. Алексиев подкрепи исканията и на рибарите и сезира всички компетентни институции в страната, включително Народното събрание и Министерски съвет. Възражението бе подкрепено с над 520 подписа и изпратено от Рибарско сдружение „Нептун-Поморие“.
„Винаги се радвам на успешния резултат когато Община, Общински съвет и граждани се обединим в дадена кауза и заедно защитаваме интересите на града ни. Силата ни е да сме единни, да можем свободно да изразим мнението си и заедно да постигаме това, което е най-добро за поминъка и живота в Поморие“, каза кметът Иван Алексиев.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

ТаПАНАР.......
ДО 10
Кое точно ви пречи във мидената ферма?!Иначе в подопечния ви град Ахелой прасетата се гледат на 300метра от плажа,а миризмите задушават Равда и Ахелой както и гостите им!
Селото никога явно няма да избяга от картуните на Поморийци,независимо Еркешки или Анхиалски са те!
Вярно е ,че има разни тъпи и мързеливи чукундури ( и ти си един от тях,видно от коментара ти)ма те са каменарци,еркечлии ,от ,,град,,Каблешково,Бата....и прочее...
и не са поморийци а са си диви селяндури... ако и да живеят в Поморие.....
Пък и ти май си имал работа с някой истински помориец,който ти разказал играта,щото си се опитал да го прецакаш и той не се е хванал на тъпите ти цървулски номера.....и затова сега плюеш.....
Шопите да си правят ферма на Панчаревското езеро
Ама поморийци са по прости криви!