Край на сагата: Мидена ферма в Поморие няма да има
Директорът на „Басейнова дирекция“-Варна отказа да издаде разрешително на инвеститора
Ферма за миди в Поморие окончателно няма да има, след като директорът на „Басейнова дирекция“-Варна отказа да издаде разрешително за изграждането й на софийската фирма „Ем Джи Солюшън“ ЕООД. Той е преценил, че липсва съвместимост с инвестиционното намерение с обществените интереси и въз основа на обстоятелствата във вдония обект ще се създаде опасност от ограничаване на общото ползване.
В началото на годината идеята за мидена ферма в Поморие разбуни духовете в морския град. Стигна се до там, че Общинският съвет, по инициатива на председателят на местния парламент Адам Аданов и кмета Иван Алексиев, прие декларация против издаването на разрешеителното. Алексиев подкрепи исканията и на рибарите и сезира всички компетентни институции в страната, включително Народното събрание и Министерски съвет. Възражението бе подкрепено с над 520 подписа и изпратено от Рибарско сдружение „Нептун-Поморие“.
„Винаги се радвам на успешния резултат когато Община, Общински съвет и граждани се обединим в дадена кауза и заедно защитаваме интересите на града ни. Силата ни е да сме единни, да можем свободно да изразим мнението си и заедно да постигаме това, което е най-добро за поминъка и живота в Поморие“, каза кметът Иван Алексиев.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

ТаПАНАР.......
ДО 10
Кое точно ви пречи във мидената ферма?!Иначе в подопечния ви град Ахелой прасетата се гледат на 300метра от плажа,а миризмите задушават Равда и Ахелой както и гостите им!
Селото никога явно няма да избяга от картуните на Поморийци,независимо Еркешки или Анхиалски са те!
Вярно е ,че има разни тъпи и мързеливи чукундури ( и ти си един от тях,видно от коментара ти)ма те са каменарци,еркечлии ,от ,,град,,Каблешково,Бата....и прочее...
и не са поморийци а са си диви селяндури... ако и да живеят в Поморие.....
Пък и ти май си имал работа с някой истински помориец,който ти разказал играта,щото си се опитал да го прецакаш и той не се е хванал на тъпите ти цървулски номера.....и затова сега плюеш.....
Шопите да си правят ферма на Панчаревското езеро
Ама поморийци са по прости криви!