×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Окръжната прокуратура в Сливен отчете ръст на внесените прокурорски актове в съдa през 2020 г.


08 Април 2021, Четвъртък, 16:37 ч.
Автор: Флагман.бг

Увеличението в сравнение с предходната 2019 г. е 4 %

Общо 1070 прокурорски акта са внесли в съда прокурорите от Окръжна прокуратура – Сливен и съставните й районни прокуратури през изминалата 2020 година, което съставлява 4 процента увеличение в сравнение с предходната 2019 г. Данните бяха представени по време на годишното отчетно събрание на прокуратурата. За добре свършената работа прокурорите бяха поздравени от заместник главния прокурор Борислав Сарафов – директор на Националната следствена служба, Иванка Козарова – зам.- административен ръководител на Апелативна прокуратура – Бургас, Иван Иванов – и.ф. административен ръководител на Районна прокуратура – Сливен, Мартин Данчев – председател на Окръжен съд – Сливен и старши комисар Димитър Величков – директор на ОД на МВР – Сливен.

Административният ръководител на Окръжна прокуратура – Сливен Пламен Стефанов посочи, че през 2020 година прокурорите в окръжния съдебен район са наблюдавали общо 4272 наказателни производства, от които новообразувани са 2305. През измината година са приключени общо 2643 наказателни производства.

От новообразуваните най-много са тези за общоопасни престъпления – 929, следват за престъпления срещу собствеността - 695, и за престъпленията против личността - 287 наказателни производства.
Отчетен бе изключително нисък процент на оправдателните присъди и решения, които са 1,56 процента от съдебните актове през 2020 г. През миналата година този процент е бил 1,73. Нисък е и относителният дял на върнатите от съда дела – 2,24 процента, спрямо внесените през отчетния период в съд прокурорски актове.

През 2020 година съдилищата са уважили 97,7 процента от внесените искания за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“, които са общо 131.
Прокурор Пламен Стефанов отбеляза и друг значим показател за работата през изминалата година - 83 процента от досъдебните производства са приключени в срок до 8 месеца след тяхното образуване. Този показател показва бързината и ефективността в работата на прокурорите от Окръжна прокуратура – Сливен и районни прокуратури от региона през изминалата 2020 година.
 


В категории: Сливен


Коментари
Флагман.БГ КЗП: Загряват ни се телефонните от жалби КЗП: Загряват ни се телефонните от жалби 10/01/2026, Събота 10:40 0
Флагман.БГ След Венецуела Тръмп няма задръжки След Венецуела Тръмп няма задръжки 10/01/2026, Събота 09:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Николай Василев: България няма да стане Люксембург, но догонва по доходи Николай Василев: България няма да стане Люксембург, но догонва по доходи Бившият вицепремиер отбеляза, че разликата в стандарта на живот между България и Западна Европа намалява, макар и с бавно темпо Пътят на Филип Буков от протеста до... рекламно лице на НЗОК Пътят на Филип Буков от протеста до... рекламно лице на НЗОК Доверието не се включва и изключва според ангажимента. Дъжд, сняг и поледици днес, нахлува студен въздух Дъжд, сняг и поледици днес, нахлува студен въздух В неделя ще застудява още Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Внимание! Висока опасност дебне в планините Внимание! Висока опасност дебне в планините Александър Весков обясни, че е голяма грешка през зимата да се тръгва по летни маршрути, защото именно те най-често са засипвани от лавини НАТО се разпада, а  у нас ще има два пъти избори през 2026-та НАТО се разпада, а у нас ще има два пъти избори през 2026-та Мистикът от Русе предвижда нов световен ред, квантова революция и възраждане на духовността  Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси? Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси? Студеното време не разболява директно, но създава условия вирусите да се разпространяват по-лесно Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение Стрес, умора и хормонални колебания – как да разпознаем причината за болката и да намерим подходящото лечение Заради еврото сме в топ 3 по потребление в Европа, но отива ли левът в историята Заради еврото сме в топ 3 по потребление в Европа, но отива ли левът в историята Българите харчат рекордно, инвестират в имоти и злато, а икономисти предупреждават, че националната ни валута може да остане в обращение дълго след 1 февруари Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата Може ли някой да каже тези важат ли,тъй като са от 2002 год. Две години след въвеждането на еврото в ЕС, пита българин
ОАЕ спряха финансирането за студенти във Великобритания заради риск от ислямистка радикализация ОАЕ спряха финансирането за студенти във Великобритания заради риск от ислямистка радикализация Абу Даби изключи британските университети от списъка с одобрени за държавни стипендии, позовавайки се на опасения, свързани с „Мюсюлмански братя“ и програмата Prevent Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Дядо Анко живееше във врачанското село Косталево и до края на дните си Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Въпросът е кой трябва да го направи, добавя тя Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Вземете признаци като болка в гърдите и задух – можете да сигнализирате за пневмония или инфаркт Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Певецът говори за връзката си с дъщеря си и внуците, и за значението на близките в живота му Показаха наследника на Тато Показаха наследника на Тато Правнучето на Людмила Живкова и праправнуче на Тато направи дебюта си в обществото на мило семейно събиране навръх коледните празници Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Как дъщерята на Гала не успя да съобщи новината за второто дете по оригинален начин Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия По отношение на ролята на Италия в Киев, линията остава твърда, няма да се изпращат войски Историята на Маргарет Каргил: Как богатството може да изолира човек от света Историята на Маргарет Каргил: Как богатството може да изолира човек от света Тя почина с шест милиарда долара. Съседът ѝ не знаеше малкото ѝ име
Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Корпулентни фигури дебнат от тъмното и управляват процесите Виц на деня Виц на деня - Ти си първата жена с която вечерям, откакто жена ми ме напусна.
- О, колко мило, кога се разделихте?
- Сутринта.
Виц на деня Виц на деня - Днешно време младите нямат никакъв морал. Прегръщат се, целуват се, разголват се - ужас!
- А ние навремето - срещнеш Пешо зад дувара, па го хванеш за дюкяна, па срам, срам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяка загорела манджа стои жена с телефон, а зад всяка загорела жена стои мъж с телефон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори