Как в РЗИ Бургас разрешиха проблема с разпределянето на ваксините към джипитата
В Бургас организацията е на високо ниво и опашки от чакащи за ваксини лични лекари няма
В Бургас няма струпвания на общопрактикуващи лекари, които да се редят на опашки за ваксини. Това каза в интервю за Флагман.бг директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Георги Паздеров.
След негова заповед, ваксините се разпределят в 4 точки в областта, където здравната инспекция има филиали.
В Бургас са за най-близките общини – Камено и Созопол, в Поморие – за Поморие и Несебър, в Карнобат – за Карнобат и Сунгурларе, в Руен – за Руен и Айтос, а в Царево – за Царево, Приморско и Малко Търново.
Подобен модел на работа ще се наложи и в други регионални инспекции в страната, където досега събираха всички лекари от областите, за да чакат на дълга опашка за ваксини.
„Проблемите с опашките на общопрактикуващите лекари е решен в Бургас. Проведохме ползотворни разговори с тяхната асоциация. Смея да твърдя, че организацията е на ниво. Ваксините се получават по предварително утвърден график, преди да отидат във филиалите се разпределят в хладилни чанти, всеки знае кога и къде ще си получи ваксините. Няма струпвания на чакащи лекари. Ако понякога случайно се получат, те не са съизмерими с опашките, които показват по телевизията и стават обикновено, когато лекарите не могат да спазят графика“, каза д-р Георги Паздеров.
РЗИ работи с 200 джипита. На тях са дадени ¾ от РНК ваксините от последната доставка на „Модерна“, както и 200 флакона от „Пфайзер“, уточни д-р Георги Паздеров.
Очаквайте след малко интервю с д-р Георги Паздеров
Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени
Фермер без субсидии показа как се прави бизнес на село
Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог
Созопол прегази Левски в Карлово, Кюмюрджиев: Безапелационна победа
Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км
Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница
Швейцарско семейство с три деца прекоси 3000 км по Дунав с каяци и стигна до България
Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг
Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове
Експерти предупреждават за новите оцветители в храните
Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори
Помощите за отопление вече на два транша: Първо дават 128,78 евро, после още 193,17 евро
