×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • САЩ превзеха ирански кораб край Ормузкия проток
  • Цените на петрола продължават да скачат
  • Рекордна активност в Германия и напрежение пред секциите в Испания
  • Висок риск от градушки в понеделник
  • При близо 100% обработени протоколи: "Прогресивна България" с убедителна победа в Бургас
  • Грешки в протоколите забавят обработката на вота в Кърджали
  • РИК-Бургас обработи рекордно бързо протоколите от всички 747 секции
  • България отбелязва 150 години от Априлското въстание
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Заради проблемите с личните лекари: Може да разнасят ваксини с коли на МВР


Заради проблемите с личните лекари: Може да разнасят ваксини с коли на МВР
Лични лекари чакат с часове на опашки за ваксини за своите пациенти, според министър Ангелов организацията вероятно може да се подобри
08 Април 2021, Четвъртък, 12:54 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Графикът в регионалните здравни инспекции може да се подобри, смята здравният министър

Обмисля се разнасяне на ваксини с коли на МВР. Това стана ясно на редовния четвъртъчен брифинг на здравните власти в Министерски съвет във връзка с епидемичната ковид обстановка.

Репортер на „Флагман“ попита каква е причината за дългите опашки, на които личните лекари чакат с часове за ваксини за своите пациенти у нас, това обичайна практика ли е в Европейския съюз и има ли начин да се подобри организацията.

„Начин за подобряване на организацията винаги има тогава, когато нещо си го правил 20 пъти и си извлякъл всички онези изводи, които си могъл да извлечеш. Да, сигурно има по-добър начин да се направи“, отговори здравният министър Костадин Ангелов.

Графикът в регионалните здравни инспекции можело да се подобри.

„Ще говоря с колегите, които са там. Съществува възможност, която до момента все още не е използвана на сто процента. С министър Терзийски съм разговарял – коли на Министерството на вътрешните работи могат да бъдат използвани и съответно да бъдат разнасяни ваксини на по-отдалечени места, където личните лекари са отдалечени от регионалните здравни инспекции. Така че тази възможност съществува“, добави Ангелов.

„По отношение на опашките: тогава, когато се вгледаме във всички информационни канали по целия свят, искам да ви кажа, че опашки има навсякъде, по всички европейски държави и извън Европа по отношение на ваксинацията. И това е положително. Това означава доверие на хората във ваксинацията, доверие на хората в науката. Ако това ще бъде по-бързият начин хората да получат ваксината и да излезем от тази световна пандемия, нека това да се случи. Въпросът е да стане много бързо, защото търпението на всички се изчерпва, нервите на всички се изчерпаха. Здравеопазните системи, ако щете, и те се изчерпаха. Видяхте какво става в други държави – превозват пациенти с различни видове превозни средства до съседни държави. Изчерпват се реанимационните легла във водещи, както във финансово отношение, така и в здравеопазването, системи. Ние се справяме сами и успяваме да го правим, за което благодаря на всички колеги в системата“, заяви още Костадин Ангелов.

 


В категории: COVID-19


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
6
Коментара
Емел МАХМУД Отиде си летописецът на прехода Джони Отиде си летописецът на прехода Джони 20/04/2026, Понеделник 13:56 0
Флагман.БГ Той е абсолютният рекордьор по преференции Той е абсолютният рекордьор по преференции 20/04/2026, Понеделник 13:38 0
Светлозария КИДЕРОВА Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България 20/04/2026, Понеделник 13:00 0
6
Коментара по темата
6.
Ватман
08.04.2021 18:37:46
0
0
Няма ли вече една свободна жипка?
5.
Пълен хаос
08.04.2021 17:05:46
0
4
Ето и поредното доказателство, че нищо в тази държава не се управлява както трябва. Пълен хаос е. Надявам се след ерата Герб нещата да се нормализират за 2 години
4.
бургас
08.04.2021 14:46:57
0
3
МВР да не е DHL или Еконт?
3.
Име
08.04.2021 13:27:14
1
8
Що не ги разнася Фончо шофьора. И без това друго не е свършил.
2.
Народът на Бг
08.04.2021 13:19:21
2
9
Егати йезуитската логика на
Дебила Герберски министър...
Времето ви изтича вече!
1.
модерно
08.04.2021 13:13:42
4
7
Всички ДЪРЖАВНИ служители чиновници,номенклатурчици ,съдии,,общинари,депутати,полицаи и военни да бъдат ваксинирани
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Инфарктни часове за партийните центали в Бургас, ето как се разпределят мандатите по системата "Хеър-Ниймайер" Инфарктни часове за партийните центали в Бургас, ето как се разпределят мандатите по системата "Хеър-Ниймайер" Има 12 сигурни мандата и още 2, които ще се въртят между партиите в следващите часове  Той е абсолютният рекордьор по преференции Той е абсолютният рекордьор по преференции Божидар Божанов пак отива в НС, макар да беше пети в листата Ученици от Математическата гимназия проследиха в реално време съдебно заседание в Апелативен съд-Бургас Ученици от Математическата гимназия проследиха в реално време съдебно заседание в Апелативен съд-Бургас Делото беше образувано по искане за възобновяване, подадено от жена, осъдена за подбудителство и съучастие в грабеж в село Кремен, община Сливен Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България Сред петте най-големи икономики в Европа Германия заема най-високото място Марин Киров и екипът му инспектираха работата по ремонта на рибарско пристанище "Мичурин" Марин Киров и екипът му инспектираха работата по ремонта на рибарско пристанище "Мичурин" Изградени са вече новите бетонни нива на кейовите стени, халетата за ремонт на лодки, инвентарът и пазарът за риба Община Царево представя културната и фестивална програма за месец май Община Царево представя културната и фестивална програма за месец май Всяко събитие е част от празничния дух, който ще обхване града и ще предложи нещо за всеки вкус и възраст 26 гласа не достигнаха на Галя Василева, за да пренареди листата на ГЕРБ, 100 - на Атанас Пъчков 26 гласа не достигнаха на Галя Василева, за да пренареди листата на ГЕРБ, 100 - на Атанас Пъчков Очертава се интересна въртележка и в листата на ПП-ДБ, тъй като Божидар Божанов пренареди листата  Опашка пред БНБ за колекционерската монета, посветена на 150 г. от Априлското въстание Опашка пред БНБ за колекционерската монета, посветена на 150 г. от Априлското въстание Цената й при пускане в обращение е 144 евро (281,64 лева). Монетата е в тираж 5000 броя. При 91.68% обработени протоколи: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ в спор за второто място При 91.68% обработени протоколи: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ в спор за второто място Ето колко процента печелят формациите в 52-то НС  Рекордна активност в Германия и Франция и напрежение пред секциите в Испания Рекордна активност в Германия и Франция и напрежение пред секциите в Испания Резултатите са за „Прогресивна България” в Мадрид и Валенсия, докато в Барселона най-голямо доверие получава коалицията ПП-ДБ
Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Трусът с магнитуд 7,6 по Рихтер удари на 236 км източно от Хачинохе Цените на петрола продължават да скачат Цените на петрола продължават да скачат Фючърсите на суровия петрол Брент поскъпват на фона на напрежението между САЩ и Иран Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Властите подозират опит за изнудване, изтеглят партиди и в Чехия, и в Словакия Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Изключителна активност край Сена, българите извън страната показват засилен интерес и ангажираност в гласуването Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Изборният ден започна още снощи в Оукланд и Крайстчърч и ще приключи най-късно в западната част на Съединените щати Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Фондация „Брижит Бардо“, която стана граждански ищец по делото, поиска най-тежко наказание Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Черна гора привлича с комбинацията от морски климат, планински пейзажи и по-бавен ритъм на живот Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Очаква се четири различни предложения да стигнат до крайния потребител Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Баскетболната легенда си отиде на 68 години след дълга битка с мозъчен тумор Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Диагнозите на алкохолна зависимост скачат с 30% за една година
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Само който е бил депутат, знае колко боли, когато вече не си депутат.
Виц на деня Виц на деня Депутат:
- Политика правим само предизборно, после правим само икономика.
Виц на деня Виц на деня - Интересувате ли се от политика?
- Разбира се!
- Активен или пасивен?
- В смисъл?
- В смисъл - депутат ли сте или просто гледате телевизия?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Интересно, но и озадачаващо е, че все повече психиатри коментират българската политика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори