Присадиха бели дробове на болна от COVID-19
На пациентката й били присадени части от белите дробове на нейния съпруг и син
Специалисти от болницата в университета в Киото за пръв път в света проведоха успешна операция по присаждането на бели дробове от живи донори на пациентка, страдаща от тежка форма на пневмония, предизвикана от COVID-19, съобщи висшето учебно заведение, цитирано от БТА.
"Очаква се първото в света присаждане на бял дроб от жив донор да стане перспективен начин за лечение на пациенти със сериозно повредени бели дробове", се казва в публикуваното съобщение на японските специалисти, предава lupa.bg.
На пациентката й били присадени части от белите дробове на нейния съпруг и син. Тя се заразила с коронавируса в края на миналата година, нейното състояние постепенно се влошавало и започнали да й отказват и двата бели дроба. Операцията продължила около 11 часа. Понастоящем както пациентката, така и двамата донори се чувстват добре.
Отбелязва се, че подобна операция е осъществена за пръв път в света. По-рано на болни от коронавируса бяха присаждани само бели дробове от донори, намиращи се в мозъчна кома.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
