Нов концесионер на плаж „Къмпинг Веселие“ в Созопол, сянката - до 10 лв.
„Блек Сий Бийч“ ЕООД ще стопанисва плажа
Определен е концесионер на морски плаж „Къмпинг Веселие“, община Созопол, област Бургас. След проведена открита процедура, Министерският съвет упълномощава Министъра на туризма да сключи договор за концесия със „Блек Сий Бийч“ ЕООД, в едномесечен срок от влизане в сила на Решението на Министерския съвет за определяне на концесионер на морския плаж.
Концесионерът се задължава за целия срок на договора за концесия от 15 г. да предоставя цена за 1 бр. чадър в размер до 10 лв. с ДДС и цена за 1 бр. шезлонг в размер до 10 лв. с ДДС в зоната за платени плажни принадлежности на морския плаж.
Размерът на концесионното възнаграждение за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от Министерския съвет Методика за определяне на минималния размер на концесионното възнаграждение за морските плажове и предложения от концесионера размер на роялти от 7,70 на сто без ДДС. Годишното концесионно възнаграждение за първата година от срока на концесията е в размер на 27 818,87 лв. без ДДС.
Предложението за инвестиции, свързани с подобряване на достъпа до морския плаж е в размер на 123 660 лв. с ДДС.
Александър Сано сигнализира за сметка за ток от 357 евро и обяви намерение за протест
Сметната палата наложи глоби за над 420 000 лв. за нарушения при обществени поръчки и по Изборния кодекс
Има ли България още шансове за медал в Милано Кортина и коя държава удиви на Олимпиадата
Издирват турист край връх Голям Кадемлия в Стара планина
Неспирната песен на Левски за свобода честваме днес
Украинка отглежда канабис в апартамент в "Сарафово"
Президентът подписа укази за назначаване на служебно правителство и насрочване на избори
Драма с бургазлийката в "Ергенът", взе билет за Шри Ланка в последния момент
Тотална сензация в Шампионска лига! Бодьо шокира миналогодишния финалист
Рязка промяна във времето
Има много поверия за 19 февруари
Дневен хороскоп за 19 февруари: Близнаците да не рискуват
